Seik u Makarskoj (iz Katara)

Nemam namjeru uvrijediti nikoga u Makarskoj, ali vrlo smijesan clanak :smiley:

Obavezno procitati…

ovo nije nikakva uvreda makaranima ovo je samo još jedan dokaz da nisu spremni za bogate.
Znači smetaju in BiH gosti a nesposobni za šeika – nesvaćam kakve bi oni turiste.

Da se nadovežem, danas sam pročitao i moram priznati da nisam iznenađen :smiley:

http://www.jutarnji.hr/makarski-gradonacelnik-novinaru--uvjeren-da-je-seik--ponudio-nabaviti-prostitutke/963547/

hahahah aaaa nisam ovo čita bogati sramote vidili 1 ( jednoga ) šeika pa šta bi da ih dođe 100

Nisam čitao članak u makarskim novinama od kojeg je sve počelo.
Prema onim komentarima koje sam vidio, izgleda da bi autor misli kako Bosanci u Makarskoj samo zauzimaju mjesto šeicima.
Istina je da prosječni šeik troši više od prosječnog Bosanca, ali glupanu nije palo na pamet koliko šeika i koliko Bosanaca dolazi u Makarsku i izračunati da Bosanci ipak više troše nego svi šeici koji pohode Makarsku zajedno (a šeika koji dolaze u Makarsku je približno… nijedan).

U ovom članku sa sutra.ba, ne nalazim puno toga smiješnoga. Bez obzira što je novinar bar pola preuveličao.
Ok. Ismijavaju se Bosanci (Haris iz Bosnie, ali liv on Dojčland i Četiri zgodne Banjalučanke) koji se ulizuju šeiku, blesan koji je zaboravio ime dobrog prijatelja gradonačelnika, i recepcionerka koja nije skužila da katarski šeik ima hrvatsku osobnu iskaznicu.
Svi ostali su se normalno ponašali.

Članak iz Jutarnjeg je uklonjen i “Tražena stranica nije pronađena”. Najvjerojatnije su otkrili da im je netko uvalio lažnu priču.
Svejedno, može se pročitati u Googleovom cacheu

Ako je članak istinit (a pošto je uklonjen, najvjerojatnije nije)…
Gradonačelnik je potpuno ispravno postupio i predstavio šeiku potencijalne investicije, projekte u koje može uložiti desetke milijuna dolara.
U članku se zgražaju što je gradonačelnik ponudio da će izaći u susret šeikovim željama, kao da bez gradonačelnika ne bi postojala prostitucija. A da mu nije izašao u susret, onda bi pisali Kako smo odbili 3 milijarde dolara od ovog čovjeka
Napravio je ipak gadni zajeb: “javno prozvao predsjednicu svoje stranke i premijerku Jadranku Kosor”

ja očekujem ostavke i to odma

[quote=“kromaser”]ja očekujem ostavke i to odma[/quote]To je unutarnja stvar RH i strance ne triba zanimati.

Mozda, ali ipak ako neko dole ljetuje treba ga zanimati.

Medjutim, ja bi svakome preporucio da ove godine izbjegava Makarsku, ne zbog clanka koji je obajvljen prije nekoliko dana, nego zbog toga sto su u Maraskoj digli cijene smjestaja u tacku, a i nisu ljubazni nikako.

Prvi dio godisnjeg sam odradio u Vodicama, i samo rijeci pohvale, kako za domacina tako i mjesto koje je odlicno za odmor, ali i provod (nema puno dobrih mjesta ali vrijede). Preporuka Hookah bar (after beach party svakog dana iza 16:30 sa go-go plesacicama), Makina/Exit (uvijek puno dobrih cura), Hacijenada (svakih sat vremena besplatan bus do kluba iz centra Vodica).

Steta sto nisam mogao ostati tamo vise dana nego sam se zaputio u Makarsku, da odmorim jos nekoliko dana i tada pocinju muke. Smjestaj katastrofa, a cijena ogromna, kada se poredi sa onim u Vodicama, i jos ako se nadje negdje.

Sutra je fešta u Vodicama :slight_smile:

To se zove kad seljak iz opanaka skoci u cipele. Eto, to je danasnji Jadran, hrpa neandertalaca procvjetalih preko noci. Poderi me brate jednom i neces me vise nikad u zivotu vidjeti, tako stranac razmislja. Mogu tako sve do jednom, a nakon toga i bosance budu molili da im dodju u posjet.

[quote=“nike”]Mozda, ali ipak ako neko dole ljetuje treba ga zanimati.
[/quote]Ne slažen se. Ostavka ili ostanak je isključivo unutarnje pitanje koje je zabranjeno za strance. Nek sređuju svoju državu. Angela iz Njemačke nezna srediti svoje probleme a petlja se u naše. Gojko Sušak umisto da sređuje svoju državu doša je meni uređivati život! Kojin pravon? Niko iz vani se nema pravo petljati u naš život! Svak je dobrodoša ako je pošten, al nek ne zaboravi da je gost!

Treba razlikovati petljanje i zanimanje.

Ako su, recimo, makarski vlastodršci protiv Bosanaca, onda Bosanci, pogotovo oni koji dolaze u Makarsku imaju potpuno pravo zanimati se tko vodi Makarsku i željeti promjenu vlasti. Ili bar promjenu odnosa vlasti prema njima.
Ne samo da imaju pravo zanimati se, nego ih i treba zanimati.

Petljanje u tuđe stvari je nešto drugo. U ovom slučaju, Bosanci mogu birati hoće li prihvatiti postojeće stanje ili će reći “Jebite se Hrvati! Odo je u Crnu goru!”.

Uostalom, kad spominješ Angelu…
I ja imam pravo na svoje mišljenje o njoj i imam pravo javno izraziti svoje mišljenje.
Ako njeni postupci direktno utječu na moj život, imam pravo biti i zainteresiran za njen ostanak/odlazak sa vlasti.
Ono na što nemam pravo je zahtijevati od Nijemaca da ju smijene zato jer bi meni koji nisam Nijemac, tako odgovaralo.

He he…

Jesi ti procitao sta sam ja napisao: “Zanimati”, ne petljati.

Sto bi ja isao u neko mjesto da ljetujem ako tamo ljudi pljuju po meni?

http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Ladovina-Ladislava-Tomicica/U-modi-je-biti-hulja

[quote=“nike”]Mozda, ali ipak ako neko dole ljetuje treba ga zanimati.

Medjutim, ja bi svakome preporucio da ove godine izbjegava Makarsku, ne zbog clanka koji je obajvljen prije nekoliko dana, nego zbog toga sto su u Maraskoj digli cijene smjestaja u tacku, a i nisu ljubazni nikako.

Prvi dio godisnjeg sam odradio u Vodicama, i samo rijeci pohvale, kako za domacina tako i mjesto koje je odlicno za odmor, ali i provod (nema puno dobrih mjesta ali vrijede). Preporuka Hookah bar (after beach party svakog dana iza 16:30 sa go-go plesacicama), Makina/Exit (uvijek puno dobrih cura), Hacijenada (svakih sat vremena besplatan bus do kluba iz centra Vodica).

Steta sto nisam mogao ostati tamo vise dana nego sam se zaputio u Makarsku, da odmorim jos nekoliko dana i tada pocinju muke. Smjestaj katastrofa, a cijena ogromna, kada se poredi sa onim u Vodicama, i jos ako se nadje negdje.[/quote]

A gle, cijene smještaja ovise o ponudi i potražnji a uvijek trebaju težiti na više, tako da nema logike ono što pišeš. Ako je potražnja velika a hotel pun, jedino logično je povisiti cijenu. Ako je cijena previsoka a drugi hoteli prazni onda će i ovaj ostati prazan.

evo još ovaj link pa idem radit :slight_smile:

http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Komentar-Sanje-Modric/Turizam-napuhanih-primitivaca

Da se nadovežem

Žalosno je to jedan prosječan hrvat nemože ljetovati mjesec dana ma svome moru bez slanine i mesnoga.
Opet s druge strane normano je da se cijene dižu to je svagdi tako.

Sprdaju bosance, a prosjecan poljak, ceh, turcin i ostala kompanija samo sta i bocu plina za kuhanje ne furujau sa sobom. Stanu tam kraj motela plitvice pa pisaju okolo istoga, jedu tam na dekama na parkiralistu… bitno da se mi hasimo morem i kako smo neka elitna destinacija, a to sta svakim danom sve vise i vise ljudi tehnicki prezivljava od skupljanja boca… da te sracka uhvati na povrsnost kakva vlada.

Meni je odlično kako novinari ka lešinari nađu ovako nekakvu kvazi vijest pa imaju posla u pisanju 2 tjedna. Strašno nešto, na kraju se isplati počinit neko zlodjelo samo da bi novinari mogli od nečega prihraniti svoju nejač. Oni svršavaju na tuđu patnju.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja