Selection Sort C# Molim Pomoć

Nikako da skontam ovaj algoritam

SelectionSort (int n) {
int i, j, Min;
for (i=0;i<n;i++) {
Min=i;
for (j=i+1;j<n;j++)
if (a[Min">>a[j">)
Min=j;
j=a[Min">;
a[Min">=a;
a=j; }
}

Code je tu, dat mi je niz brojeva: 10, 7, 8, 6, 1, 4, 9, 5, 2, 3. Trebam ga sortirati u rastućem redoslijedu, primjenom algoritma Selection Sort u jeziku C#. Moram objasnit osnovnu ideju ovog algoritma, moram napisati vrijednosti promjenjivih i, j i Min, koliko je ukupno bilo zamjena vrijednosti članova niza tokom izvršavanja algoritma, a pojma nemam, dat mi je samo taj kod iznad. Molim za pomoć…

Znam da je i brojač i da s njime šetam od prvog do zadnjeg, i da je j brojač i da s njime šetam od j+prvog do zadnjeg… (nadam se da je tako), ali ne znam kako to uvrstit, kad je kraj i to, fakat dadnu nam zadatak, a ne dadnu nam primjer urađenog zadatka… please help!

Pa lijepo si raspiši tablicu i idi na ruku izvađati korak po korak. Algoritam je vrlo jednostavan za analizirati “pješice”, te najjednostavniji, tj. “najgluplji” algoritam sortiranja.

A možeš upisati naziv algoritma i u Google i dobit ćeš hrpu literature…

[quote=“tsereg”]Pa lijepo si raspiši tablicu i idi na ruku izvađati korak po korak. Algoritam je vrlo jednostavan za analizirati “pješice”, te najjednostavniji, tj. “najgluplji” algoritam sortiranja.

A možeš upisati naziv algoritma i u Google i dobit ćeš hrpu literature…[/quote]

Vjeruj, googlam već 2 dana, isčitao sam masu toga i na engleskom i na našem, ali nigdje primjer urađenog zadatka, fakat sam iznerviran glupošću toga što kažeš, znam o čemu je riječ, ali ne znam to implementirat u C# ili C++, ni na faksu mi nisu dali primjer urađenog zadatka, a do sutra to valja uradit…
ako imaš kakav link… super…

u svakom slučaju hvala

[quote=“basslover”]
if (a[Min">>a[j">)[/quote]

Cudan neki C#. :zub:

taj kod, ako si ga prepisivao si krivo prepisao, daj točan kod, a inače visual studio ima predobar debugger i sttvarno ići gledat korak po korak kak se što izvršava nije niti najmanje komplicirano

using System;

namespace selection_sort
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int[] a = { 10, 7, 8, 6, 1, 4, 9, 5, 2, 3 };

for (int i = 0; i < a.Length - 1; i++)
            {
                int min = i;
                for (int j = i + 1; j < a.Length; j++)
                {
                    if (a[j] < a[min])
                    {
                        min = j;
                    }
                }
                if (i != min)
                {
                    int swap = a[i];
                    a[i] = a[min];
                    a[min] = swap;
                }
            }

//ispis niza nakon sortiranja
            for (int k = 0; k <= a.Length - 1; k++)
                Console.WriteLine("{0}", a[k]);

Console.ReadLine();

}  
    }         
}

Momci imam ga napokon, ovaj radi u C#, ali onaj iznad što mi je profa dao neće da se izvrši (ali ja sam ga pogrešno prepisao sa >> umjesto jednog >)

U svakom slučaju hvala vam na trudu!

Lijep web imate :slight_smile: oku ugodan :0ci:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja