Selekcija nevraćenih posudbi, seminarski zad. za ECDL

Pozdrav ljudi,

molio bih vas lijepo da mi pomognete oko jednog zadatka iz MS Accessa 2007 iz seminarskog zadatka za ECDL. Nemogu vam platiti, ali vam mogu lijepo zahvaliti. Dakle radi se o sljedećemu:

Kreirajte sljedeći upit:

  • Pregled nevraćenih posudbi (svi podaci iz tablice Posudbe, ali filtrirano po polju Vraćeno)

Ja sam nešto napravio ali mi je odma smrdilo da nevalja. Zbog toga mi je seminarski i pao. Molim vas ako možete napisati što učiniti. Ili još bolje, zamolio bih vas da mi to napravite i da dodate kao rar. Pretty please :slight_smile: Puno hvala!

P.S. Prilažem svoju bazu podataka, kako sam je ja napravio. [HTML]http://rapidshare.com/files/343192836/Access.rar[/HTML] Molim vas skinite, samo 33 kb i pomognite. Hvala!

Pretpostavljam da ako je vraćena posudba da onda neko polje ima vrijednost 1. Ili nešto tako. Znači u upitu ti je potrebno selektovati sve posudbe gdje je vrijednost jednaka 0.

To ćeš uraditi tako što ćeš kod polja u criteria upisati:

="0"

PS: Nisam gledao tvoju bazu. Nemam MS Access instaliran. Ako ne uspiješ napiši kako ti glasi struktura tabele i kako šta izgleda.

Evo to ovako izgleda u dizajnu upita:

a ovako kada se izvede:

Ne valja, jer valjda ne pišu knjige? Šta je greška? Molim pomoć, hvala!

daj mi to pošalji na mail [email protected] jer je rapid u banani