SEO contest

[quote=“CreatifCode”]
Prva nagrada je:
put na Kubu za dvoje na 14 dana, [/quote]

Ja ne igram.
Zašto nije put za jednu osobu?
Oženjen sam, a Kuba nije destinacija za povesti ženu.

[quote=“neki_frajer”]Ja ne igram.
Zašto nije put za jednu osobu?
Oženjen sam, a Kuba nije destinacija za povesti ženu.[/quote]

A zena ce znati da je put za dvije osobe?

Žena uvijek zna sve.

[quote=“Reku”]Pobjednik je dobio dvotjedno putovanje s partnerom/partnericom na Kubu. Dakle, nije loše.

Što se tiče keyword domena neki ljudi nisu baš shvatili početnu situaciju:

Sudjelovale su neke domene na kojima je već puno godina bio sajt s PR 6 i par tisuća backlinkova. S druge strane keyword domene koje još nisu bile indeksirane u Google-u.
Kakva je to ista startna pozicija?

Na kraju, t.j. nakon 2 mjeseca, keyword domene su pobjedile. I to puno kaže za odabir naziva domene.[/quote]

Startali su oboje za rijec koja do tada uopce nije postojala.

To je točno, s tog stanovišta imali su jednak start.

Međutim, kada se pogleda s aspekta realnosti, koliko je realna situacija da ćete odrađivati SEO za nepostojeći KW i nikakvu postojeću konkurenciju?
Nema šanse!

Obično se ulazi u nišu gdje su sve KW domene već zauzete i postoje etablirane stranice s mnogo BL-ova.

Upravo suprotno, ako želiš zaraditi na netu onda se ulazi u nišu gdje ne postoje etablirane stranice, gdje konkurencija nije jaka, gdje stranice nemaju mnog BL-a itd. U biti sušta suprotnost ono što si ti naveo.

Prvi dio odgovora se odnosi na to gdje je zarada…
Sve je teže doći do profitabilne niše koja nije “otkrivena”. Uglavnom, čim je nešto profitabilno eto i webova koji će je pokriti. Pretpostavljam da treba biti malo i vidovit i pokriti određenu nišu i prije nego što postane tražena i vrlo profitabilna.
Dopuna: Dobro pokrivene niše uglavnom znače i pristojnu lovu. Pogledaj samo igrice. Ima brdo webova i svaki dan ima novih.

Drugi dio se odnosi na samo natjecanje.
Moj odgovor koji si citirao odnosi se na to da pobjednik dobija vječnu slavu i brdo novih poslova. Ti poslovi su obično klijenti koji imaju (uhodan) posao i nije ih briga koliko je njihova niša pokrivena webovima. Žele rezultate.
Rentaju apartmane, imaju turističku agenciju, prodaju aute, slažu rashladne komore, imaju rent-a-car, knjigovodstveni servis, rade namještaj, imaju web s nekretninama, …
To su SEO poslovi iz realnog života i zato sam napisao da je nepostojeći KW iz natjecanja miljama daleko od stvarnih situacija.