SEO dilema!

Upravo smo izradili novi web i postavljen je na server. Imam 2 pitanja:

Dakle, www.dalmatiacharter.com ima 2 jezika(ENG and DE). Ali imamo 2 foldera(ENG and DE) u “root” folderu gdje su dalje postavljeni svi fajlovi. Zabrinut sam oko cinjenice da je domena www.dalmatiacharter.com (www.dalmatiacharter.com/index.php) preusmjerena na www.dalmatiacharter.com/en/. Dakle, nisam siguran o Googleu i kako AllMightyGoogle :)) gleda na to. I hoce li uopce indeksirati indeksnu stranicu www.dalmatiacharter.com ili samo ovu /en/ di je redirekt.

Sa 2-3 SEO tools(i to kvalitetni kao link-assistant.com(SEO PowerSuite)) sam provjerio i dobijem da postoje www.dalmatiacharter.com/en/ i www.dalmatiacharter.com/en kao različite i odvojene web stranice? Koliko znam to je jedna te ista stvar, pa mi nije jasno zasto mi to ovi SEO alati izbacuju.
I jos da 3 stranice imaju identican “Title”…Znaci SEO alat seotool.com kaze da ove 3 stranice imaju identican “Title”:

  1. www.dalmatiacharter.com/en/ , 2. www.dalmatiacharter.com/en (ovdje je isti onaj problem sta sam govorio da mi je nejasno kako prikazuje sa /en/ i /en kao dvije stranice?) i 3. www.dalmatiacharter.com/de/ (ova stranica ima svoj DE "Title"...mozete to i vidjeti u Source code).

A ne rade mi to za ostale webove.

Molim savjete.
Hvala.

  1. Evo ti pa gledaj što je indeksirano:
    https://www.google.hr/search?q=site%3Adalmatiacharter.com

Zbrljao si redirekcije.

  1. Preusmjeri www.dalmatiacharter.com/en na www.dalmatiacharter.com/en/ (to jesu različite stranice) i prouči što ti kaže Google Webmaster Tools. Ako ne koristiš GWT - koristi ga.
  1. Naravno, gledam i to, ali to je jos pomijesano, stare indeksirane stranice i nove. Treba proci jos vremena da znam koja je stvaran situacija. Ovaj novi web je izasao tek prije nekoliko dana.
    A ne vidim gdje i sta sam “zbrljao” redirekcije. Sa www.dalmatiacharter.com/index.php je napravljen redirekt na www.dalmatiacharter.com/en/ i to je to. Ali stvar je u tome da to ja i nisam radio nego sam preuzeo gotovo. To su web developeri sve postavili. Nisam skroz zadovoljan, ali zato zelim s dobrim argumentima da potvrdim svoje sumnje.

  2. Koristim i GWT, patim sve i preko Google Analytics i koristim vise SEO alata. Molim objasnjenje kako su www.dalmatiacharter.com/en i www.dalmatiacharter.com/en/ razlicite stranice ? To definitivno nisu razlicite stranice, samo je pitanje kako i zasto su mi SEO programi to prepoznali kao odvojene 2 stranice. Po tome su i www.example.com i www.example.com/ 2 razlicite stranice. A to nema smisla.
    Google jos nije niti indeksirao sve nove stranice.

Da te malo razrješim dileme ti imaš tu zapravo četiri stranice koje google ‘gleda-negleda’ kao odvojene.

1. www.dalmatiacharter.com/en
2. www.dalmatiacharter.com/en/
3. dalmatiacharter.com/en/
4. dalmatiacharter.com/en

Na svojim stranicama također radim redirekciju s www > na bez www. :slight_smile: ili obratno

to da…ovo sa i bez www…to sam i prije redirektao…evo i sada cu to napraviti…ali jos uvijek mi nije jasno kako su www.dalmatiacharter.com/en i www.dalmatiacharter.com/en/ 2 stranice…zasto mi onda ne racuna www.dalmatiacharter.com i www.dalmatiacharter.com/ kao 2 stranice… a isto tako sve ostale stranice mogu se gledat sa i bez / …nema mi smisla…zasto bas samo ova www.dalmatiacharter.com/en/

Nema objasnjenja, jednostavno google na to gleda kao dvije različite stranice dok na example.com/ i example.com ne gleda različito.

zato jer dalmatiacharter.com/en i dalmatiacharter.com/en/ teoretski mogu imati različiti sadržaj. Kao i index.php i main.php…

Kad gledam koje su ti stranice indeksirane, odmah vidim četiri stranice koje su preusmjerene na www.dalmatiacharter.com/en:

www.dalmatiacharter.com/ www.dalmatiacharter.com/yachtboats.asp www.dalmatiacharter.com/routes.asp www.dalmatiacharter.com/croatia.asp

Zašto je www.dalmatiacharter.com/croatia.asp preusmjereno na www.dalmatiacharter.com/en/ a ne na www.dalmatiacharter.com/en/information/croatia/ ?
Očito se trudiš sam sebi stvarati probleme tamo gdje ih ne bi trebalo biti.

www.dalmatiacharter.com/en/ je direktorij na www.dalmatiacharter.com www.dalmatiacharter.com/en je datoteka imena "en", bez nastavka .html .php .txt .jpg ili bilo kojeg drugog.

U tvom slučaju, browser pokuša učitati tu datoteku i odgonetnuti kakve je vrste, pošto nema nastavak.
Onda shvati da “en” ustvari nije datoteka nego je direktorij i počinje sve ispočetka i traži index datoteku unutar tog direktorija.

Svejedno, za browsere, za Google, za S E O alate, “en/” je direktorij, a “en” je datoteka. A to je različito.
Uostalom, tko kaže da direktorij “en/” i datoteka “en” moraju davati isti sadržaj?

Još ako imaš i www.dalmatiacharter.com/en/index.php to ti je pak treća stranica, a na sve tri prikazuješ duplicirani sadržaj.

[quote=“gambo”]Kad gledam koje su ti stranice indeksirane, odmah vidim četiri stranice koje su preusmjerene na www.dalmatiacharter.com/en:

www.dalmatiacharter.com/ www.dalmatiacharter.com/yachtboats.asp www.dalmatiacharter.com/routes.asp www.dalmatiacharter.com/croatia.asp

Zašto je www.dalmatiacharter.com/croatia.asp preusmjereno na www.dalmatiacharter.com/en/ a ne na www.dalmatiacharter.com/en/information/croatia/ ?
Očito se trudiš sam sebi stvarati probleme tamo gdje ih ne bi trebalo biti.[/quote]

Kako sam vec rekao ove .asp su stare stranice…Dakle, Google je jos u procesu indeksiranja novih stranica. Sve ove.asp vise ne postoje uopce na serveru…sada je .php …

[quote=""]

www.dalmatiacharter.com/en/ je direktorij na www.dalmatiacharter.com www.dalmatiacharter.com/en je datoteka imena "en", bez nastavka .html .php .txt .jpg ili bilo kojeg drugog.

U tvom slučaju, browser pokuša učitati tu datoteku i odgonetnuti kakve je vrste, pošto nema nastavak.
Onda shvati da “en” ustvari nije datoteka nego je direktorij i počinje sve ispočetka i traži index datoteku unutar tog direktorija.
Svejedno, za browsere, za Google, za S E O alate, “en/” je direktorij, a “en” je datoteka. A to je različito.[/quote]

Hvala. Da, ali jos uvijek mi nije jasno zasto bas uzima ovaj direktorij /en/ i /en … zasto to ne radi na svim drugim direktorijima…Pretpostavljam da je negdje naveden /en umjesto /en/ …moram to istrazit…

OK, to sam već shvatio. Samo kažem da ne bi bilo loše da pomogneš i sebi i Googleu.

Da. A čak i ne mora biti na tvom sajtu nego može biti i na nekom dolaznom linku sa drugog sajta.