Seo experiment (poziv svima da učestvuju)

Ne slušamo mi kolegu @anja1 tek tako, bez razloga. Hajde ti pokušaj zatražiti nešto na forumu, pa pogledaj reakciju drugih.
@anja1 je itekako zaslužio pažnju na forumu, barem ovog dijela forumaša koji su aktivni, čitaju i ne rade gluposti poput padobranaca kojih ima mnogo u zadnje vrijeme. Više je doprinijeo forumu nego mnogi drugi, a svojim osebujnim pisanjem zna i nasmijati, a da u svakom tekstu bude poučnih stvari za one koji kuže…

Ne kužim tvoj sarkazam, niti ću!

Edit: i evo, već vidim neke signale zahvale na moj post, pa da nadoda. Kolega @anja1 će (poznavajući ga) 100% detaljno analizirati ovaj eksperiment i podijeliti ga sa nama. Mogli smo svi mi uraditi isto, a nismo. On hoće, garantiram…

4 Likeova

Obavljeno!

Živo me zanima kako će ovo rezultirati…

Predlažem da pokrenemo site od 0 i da ga testirano unaprijed isplaniranim koracima.
Što donosi ovo, što ono…

Bilo bi zanimljivo sada da znamo tko je vlasnik ovog sitea i da mu kažemo da za 5 dana doda 2 jaka backlinka. Pa nakon 10 dana da ubrza stranicu (…).

Mislim da bi tada imali još jasniju sliku što donosi koji korak, što donosi cjelina.
No, svakako super topic @anja1 :slight_smile:

I onda kada bi sajt poletio za 25 dana, nebi se znalo koji je bio presudni faktor :slight_smile:

Takođe, obavljeno.

Kod mene je na poziciji 15, google.com incognito mode.

@anja1 jesi li razmišljao da javiš vlasniku bloga o eksperimentu, kako se ne bi pitao od čega mu je skok pozicije… :smiley:

Po svemu sudeći već imamo napredak, jer je kod tebe anja sajt bio na 24 poziciji, a sada je pozcija u prosjeku dosta niža?

1 Like

Odrađeno. Stranica se nalazi na 11. poziciji preko mobitela (ako se racunaju youtube linkovi onda je stranica na 13. poziciji), pregledavao sam sa google.hr

1 Like

Nisam ja profi nikako i sve oko SEO je neko interesovanje, hobi na poprilično amaterskom nivou. I imam short attention span ko Homer


pa sam i ovaj eksperiment organizovao prilično amaterski gledajući to s naučne strane.

Za provjeru pozicije sam koristio ahrefs, a ko zna kad će oni apdejtovat pozicije. Još sam koristio https://www.serprobot.com/serp-check.php
đe je ovaj sajt za termin bio na 20 poziciji (i danas je) za google com iz USA, ali nisam provjerio bio za lokalne guglove rangiranje (amater). Danas sam pogledao za google ba je na 15 poziciji na google hr je na 12 poziciji i na google rs je 12 pozicija

ova drugi sajt za parkinge u frankfurtu što ću ga pratit je trenutno na google de na desetoj poziciji po ovom sajtu serprobot

nije kod mene sajt bio na 24 poziciji jer pozicija na na svakom ličnom pretraživaču može solidno da varira u zavisnosti od ranijih pretraživanja, posjeta da li je sa desktopa, telefona i sl, na 24 poziciji je bio u ahrefs-u, a po serprobotu je bio na 20 poziciji za google com za pretraživanje iz USA.

preko telefona vjerovatno bolje rangira zbog AMP, a moguće da su malo uticali i klikovi, zaključaka nemam nikakvih, možda ih neću ni imati, uglavnom bilo bi dobro da se nastavi još par dana eksperimen pa ako ko pa ako ko nije odradio ovo iz prvog posta, ako mu se da neka odradi

Stranica 2., 4. pozicija, otvara stranicu još od 11:35 AM (sada je 12:58 PM) :slight_smile:

Šalim se, učitao je stranicu, ali vidim da “povlači” neke reklame, ali nikako!

1 Like

Prije sam koristio jedan tool s kojim se generira posjetu s googla. Nakon jedno tjedan nada kad u googlu pocnes upisivati ime stranice odma ti ju ponudi. Dali mozda neko zna ime tog toola? :radioactive:

Odradio, sajt je bio na drugoj stranici treci rezultat…

1 Like

Kod mene je isto bio na 2. stranici, otvorio i bio par minuta.

Lp

1 Like

Da dam doprinos, dosta klijenata mi je ovih godina trazilo da napravim slican bot, robot bi se povezao prvo na TOR, pa sa tor proxijem isao po google-u i bingu, zatim bi se zadrzavao na sajtu dosta dugo… Dosta njih su vlasnici SEO agencija, ali nisam nikada dobio fidbek da li je to uspelo, doduse neki su trazili par update-a, tipa da robot danima surfuje pre zeljene akcije i da ima kolacice i ponasanje kao realan user.

1 Like

po ahrefsu sa 24 na 19 poziciju došlo

po serprobotu je i dalje na 20 poziciji za google com

Odradio i ja…sjeca li se neko, ovdje je neko postavio bio ovaj nacin, da je dizao poziciju i zip folder sa hrpu nekih browsera i proxija za ulazak…Ne mogu se sjetiti ko tacno, pa da vidimo njegove rezultate.

1 Like

ladno imaš pristup takvoj igrački i nisi se sam poigrao

Da, dobro pitanje, mada je odgovor prilicno kompleksan,ali ukratko prestao sam ozbiljno SEO da radim jos od onog prvog update-a Pingivina ili Pande 2012 .


i kod ovih se pomjerio sa 20 na 19 poziciju

ovaj drugi sajt što pratim i što sam ranije pisao o njemu (kupljene reklame or serpkliksa) je skočio sa 10 na 9 poziciju

Hm… sta mislite koliko veze ima geografsko porijeklo pretrage? Ono moja logika je koliko je relevantna pretraga sa Balkana u odnosu na pretragu iz neke tier 1 zemlje? Da li bi bolje rangiralo da su ovi upiti dosli iz USA?

ja nagađam da ima veze. mada moguće da i nema tolike veze jer je meni u bosni iskočio ovaj task za parking u frankfurtu. vjerovatno taj što to plaća zna bolje

E na ovo sam mislio

Sad je nadjoh…