SEO - gdje naci dobre ljude?

Pozdrav,

tražimo 1-3 čovjeka za SEO, ali koji su prave picajzle i koji će se sa projektom baviti kroz cijeli mjesec, a ne samo da malo na početku nešto naprave i onda odu, a da se mi poslije sami snalazimo. Ciljna tržišta su EU i Amerika.

Imate kakvu ideju gdje naći takve ljude? Znači netko tko će stalno tweekati SEO, ugovarati/kreirati backlinkove, paziti da imamo određenu razinu konverzija i sve što već spada u taj posao, i za to biti plaćen svaki mjesec i/ili po učinku, kako se već dogovorimo.

Takvi ljudi/firme ne moraju biti iz RH.

Hvala svima na odgovorima. Poslao bi ovaj upit u neku sekciju “novi poslovi” ali ne vidim je baš na forumu pa šaljem u ovu koja se bavi navedenom problematikom.

Javite se sa private porukom ako vas zanimaju detalji.

[quote=“bjuretic”]Pozdrav,

tražimo 1-3 čovjeka za SEO, ali koji su prave picajzle i koji će se sa projektom baviti kroz cijeli mjesec, a ne samo da malo na početku nešto naprave i onda odu, a da se mi poslije sami snalazimo. Ciljna tržišta su EU i Amerika.

Imate kakvu ideju gdje naći takve ljude? Znači netko tko će stalno tweekati SEO, ugovarati/kreirati backlinkove, paziti da imamo određenu razinu konverzija i sve što već spada u taj posao, i za to biti plaćen svaki mjesec i/ili po učinku, kako se već dogovorimo.

Takvi ljudi/firme ne moraju biti iz RH.

Hvala svima na odgovorima. Poslao bi ovaj upit u neku sekciju “novi poslovi” ali ne vidim je baš na forumu pa šaljem u ovu koja se bavi navedenom problematikom.

Javite se sa private porukom ako vas zanimaju detalji.[/quote]

ne možeš ti platiti koliko mi možemo biti lijeni :smiley:

Nema potrebe za tri čovjeka.
Dosta je jedan za SEO strategiju i taktiku (nazovimo to tako), a ovi koji se bave operativnim zadacima ne trebaju imati znanje SEO.

Iako je SEO dio internet marketinga ljudi koji se isključivo bave internet marketingom a ne sudjeluju u web developmentu (pritiom ne mislim na kodiranje već razvoj) slabije primjenjuju SEO tehnike.
Tako mi nekako ispalo iz iskustva.
Radio sam i sa jednim i sa drugima i ovi koji su isključivo u internet markentingu vole napraviti checklistu što treba učiniti i to je to.
Dok ovi drugi ipak imaju neki nazovimo to tako osjećaj za SEO. Stvari se implementiraju prema cost/benfit situaciji. Recimo neće implementirati neku manje važnu stvar a da title tagovi nisu sređeni i sl.
I tu je vizualni pregled stranice, recimo H1 tag ima težinu svakom tko “razumije” HTML a ovom drugom je to samo tag kojeg mora imati na stranici i po mogučnosti ubaciti neki keyword.
Tako to meni nekako ispalo.

No pošto su i konverzije u pitanju trebao bi i netko tko je 100% u marketingu.

[quote=“gorrc”]Nema potrebe za tri čovjeka.
Dosta je jedan za SEO strategiju i taktiku (nazovimo to tako), a ovi koji se bave operativnim zadacima ne trebaju imati znanje SEO. Nema potrebe za tri čovjeka.
[/quote]

Gle dosta je i jedan čovjek ali imam loša iskustva sa time kad je samo jedan čovjek na nečemu, onda se brzo umisli i počne smatrati kako će se zemlja prestati okretati oko sunca ako on ode iz firme, tako da mi se ne da opet prolaziti kroz tu standardnu stvar sa ljudima. Rađe platimo dvojicu u startu i gotovo.

Da, to ima smisla. Zato sam i tim ljudima koji će raditi SEO mislio dati full pristup na CMS na kojemu je web tako da mogu po volji tweekati i tu stranu, a ne samo čisti tekst.

[quote=“gorrc”]
Radio sam i sa jednim i sa drugima i ovi koji su isključivo u internet markentingu vole napraviti checklistu što treba učiniti i to je to.
Dok ovi drugi ipak imaju neki nazovimo to tako osjećaj za SEO. Stvari se implementiraju prema cost/benfit situaciji. Recimo neće implementirati neku manje važnu stvar a da title tagovi nisu sređeni i sl.
I tu je vizualni pregled stranice, recimo H1 tag ima težinu svakom tko “razumije” HTML a ovom drugom je to samo tag kojeg mora imati na stranici i po mogučnosti ubaciti neki keyword.
Tako to meni nekako ispalo.

No pošto su i konverzije u pitanju trebao bi i netko tko je 100% u marketingu.[/quote]

Da, točno, krivo sam napisao u startu, trebaju nam ljudi koji se kuže i u SEO i u internet marketing, ali da se tako dobro u to kuže kako bi se netko kužio u PHP tko zna isprogramirati svoj CMS. Kod SEO-a je koliko sam vidio stvar malo neegzaktnija nego kod programiranja, tako da je u stvari jedini kriterij kojega želim mjeriti konačni broj konverzija, jer što nam znači 1000 posjeta weba dnevno ako su to ljudi koji tu ni ne žele biti, tj. ako su konverzije izuzetno loše. Smatram da je bolje na sajtu imati manje posjeta, ali da su manje-više svi relevatni, tj. od ljudi koje zanima ta problematika i/ili hoće kupiti uslugu (radi se o internet usluzi).

Čini mi se da ti u biti i ne tražiš SEO stručnjaka. Da tražiš i da ti treba, odgovorio bi na PM.

Ma naravno, samo ti reci što bi ja sve trebao pa ću ja to odmah učiniti.

Izgleda da bi ipak trebao odslušati nekoliko sati pravila poslovnog (i lijepog) ponašanja mada čisto sumnjam da bi to bilo dovoljno. :zub:

Bahati majmune, razgovaraj se ovako doma sa mamom.

A što sam ti rekao :rotfl:

Za sve: hvala svima na javljanju koji su se javili na private s ponudama. Odgovorio sam na zanimljive poruke, pa zatvaram cijelu temu i traženje. Hvala i pozdrav svima.

[quote=“bjuretic”]

tako da je u stvari jedini kriterij kojega želim mjeriti konačni broj konverzija, jer što nam znači 1000 posjeta weba dnevno ako su to ljudi koji tu ni ne žele biti, tj. ako su konverzije izuzetno loše. Smatram da je bolje na sajtu imati manje posjeta, ali da su manje-više svi relevatni, tj. od ljudi koje zanima ta problematika i/ili hoće kupiti uslugu (radi se o internet usluzi).[/quote]

Poanta SEO-a i je dovođenje ciljanih posjetitelja…

no što se tiče same konverzije, su tu i drugi faktori:

• kakav je proizvod - kvaliteta
  • kako je predstavljen na stranicama
  • cijena

btw…pošaljite mi detalje vezano za projekt, kako bi vam mogao reći nešto više…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja