SEO i tagovi

Imam forum (xenforo) koji se bavi turizmom i sl. temama. Instalirao sam addon koji omogućuje da se ubacuju tagovi (teme, oznake). Limitirao sam na max 10 tagova da se ne bi spamalo. U postavkama ima mogućnost da se riječi koje su u tom ili nekom drugom postu na popisu tagova linkaju, tj. da budu te riječi linkovi. Klikom na taj link prikazuju se svi postovi koji imaju taj tag. Koliko je pametno koristiti tuopciju, a vezano za SEO? Negdje sam pročitao da je za SEO dobro koristiti interne linkove.

Interno linkanje kada ima smisla i kada je relevantno je naravno dobro. Automatiziranje internog linkanja cesto moze dovesti do problema.

Vjerojatno ste tu i tamo primjetili nelogicne linkove koji su generirani kroz takve sustave. Na primjer u recenici “Vjerojatnost za tako nešto je kao dobiti na lotu.” da je rijec “dobiti” linkana na clanak o dobiti neke tvrtke.

U takvim slucajevima moglo bi biti problematicno i određeni Google update bi mogao penalizirati ovakvo manipulativno interno linkanje.

Takvih stvari sam se i bojao. Isključio sam automatsko taganje i ostavio samo na dnu posta.