SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

vrlo interesantna i ružna vijest ako sam je ja dobro shvatio.

Na brzinu sam ga preleteo i ono sto mogu da izvucem kao zakljucak da ovaj algoritam radi bas ono sa cime se G “bori” sve vreme, spinuje tekstove…
Iz nekoliko tekstova uzvuce podatke i objedini u svoj tekst sa odredjenim izmenama… I verovatno ce da bude plasirana prica kako je to zbog “user experience-a” a na tim clancima ce verovatno da bude Adsense… Sustina, zasto bi davao publisherima deo kolaca kad mogu sam da uzmem ceo tako sto cu da im ukradem sadrzaj…
Nikako ovo nije dobro.

da samo imaju spiner 2.0 i mogu krast bez straha da ih gugl ne kazni, onda će pored reklama silnih još jedno mjesto zauzet.

Nije to kompletan sajt sa člancima koliko ja shvatih, to će bit kao featured snippet (onaj mali isječak) direktno u guglu ali bez nastavka (linka) dalje na sajt sa kojeg koriste taj featured snipnet. Ovako sajtovi od kojih je uzet featured snippet imaju koristi (mada i to je u neku ruku krađa po meni) jer im dosta posjete dolazi preko featured snippeta, kad ovo proradi niko od webmajstora neće imati koristi.

Kako google reagira na “read more” u tekstu?
Npr:
Uvodna rečenica-dvije, pa nakon toga osnovne karakteristike proizvoda nebrojene u točkama i ispod toga “read more” gdje se nalazi detaljan opis proizvoda od par sto riječi.

Savetuje se da se interlinkanje ne radi na fazonu “read more” nego da se Google-u jasno stavi do znanja gde taj link vodi. Npr procitajte celu recenziju za Motorola G5 boldovano je link. Dok kod linkbuildinga pozeljno je da neki mali procenat linkova ima taj anchor, da bi izgledalo prirodnije. Ovo se odnosi na nase gradjenje linkova.

Ko mene je obicni “Read more” (clickble) ako zelis procitat, kliknes, jelte…
Kod link buildinga koristim jedan anchor na neki drugi clanak dok kod "guest postinga to bude obicno max. 2 dofollow linka.
47

Ovo sam citao pre oko mesec dana, bas je neko iz Google-a pricao, ne mogu da se setim ko. Generalno i logicno mu dodje. Ja itekakk vodim racjna kod interlinkanja koji anchor koristim.

Koliko su po vama vazni PBN linkovi, radite li ih sa expired domenama? Sto najvise odredjuje kvalitetu PBN linkova i da budu kvalitetno odradjeni?

Raja,
kako rasporedite H tagove na sajtu koji nudi razne usluge? Na pocetnoj se spominje 6 razlicitih kljucnih rijeci i trenutno su svi pod H2 tagom, a glavna kljucna rijec je H1. Svaka usluga ima svoju kategoriju i tu sam ubacio od 150-300 rijeci, glavna kljucnu rijec sam stavio na sami pocetak pod H2.

Da li na pocetnoj da ih ostavim pod h1, a u svakoj kategoriji da promijenim u H1?

Ako je u pitanju wordpress h1 je po defaultu post title.