Serve resources from a consistent URL problem

Imam problem s užasno sporim otvaranjem stranice, rješio sam neke stvari i smanjio vrijeme učitavanja s 10s na cca 5s. Na GTmetrix mi se javlja ovaj problem pod crveno [Serve resources from a consistent URL] i nikako ga ne uspjevam rješiti.

Radi se o stranici

www.wecreate.hr

Posebno je problem kod mobitela i pristupa stranici.

Kreni od ovog

1 Like

Može li mala pomoć oko toga što trebam napraviti da rješim ove probleme? :slight_smile:

Ne vidi jQuery.
Ubaci ga u head tag prije ostalih JS skripti.

<script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.5.1/jquery.min.js"></script>

Il’ neku od ostalih verzija (ako je bitno).

Al’ kad to izvedeš testiraj gdje se nalazi (ako se nalazi) njegov što nije mog’o biti pronadjen u učitavanju.

Google recaptcha te zeza. Imas li i kakav cache plugin?

Dodao sam ovu skriptu u header.php ispod < head >, ako si na to mislio?

Imam WP-optimize, a recaptcha se je nalazio u gravity form, no uklonio sam ga.

Ne znam 100% al’ moguće je da je i recaptcha prijavila problem zbog prevashodnog problema sa jQuery-jem. Drugim riječima, recaptcha možda i ne pravi problem kad je jQuery popravljen. Ako idemo redom.
Svakako, sad se puno brže puni i vidim konflikt samo sa slikom pozadine, ne znam tačno šta je u pitanju.

Pokušaj da zamijeniš pozadinu pa vratiš na ovu.

Pokušavam pronaći gdje u pozadini se ta slika nalazi, no nikako ne uspjevam. :man_facepalming:

Sve mi se čini da je ova tema totalno spora i da tu ima raznih stvari koje vuku problem sporog učitavanja…

Da, ponekad je zaista problem u temi. Jer su neke teme napravljene pred 10 godina sa hrpom nepotrebnog koda i od tada se samo vrši update, a kodove koji eventualno ne valjaju nitko nije popravio.

Tema je: https://themeforest.net/item/cretic-creative-agency-wordpress-theme/25572970

Vidim da je u 03. ove godine updateana. Sada sam ugasio i preloader, pa se bližim load time 4s…

Sve iznad 3 sekunde je lose. Ali sa vecinom stranica tj. shared hostingom nemoguce je postici ista bolje od ovog sto vec imas. Jesi postavio cloudflare free?

Shared hosting, premium tema, ručno optimizirao kroz .htaccess datoteku i functions.php

Sve mi i ovaj slider, malo radi, malo ne radi. Od 3 puta na mobitelu šta refresham, jednom se pojavi radi odlično, jednom je blank, a jednom dođe neki erorr za jQuery…

Uglavnom, budući da nemam znanja da to sredim vrhunski, ako je netko zainteresiran da mi ubrza stranicu molio bih na PM da se javi! :slight_smile:

Najbolje bi bilo kad bi on mogao maketi sve ove JS pozive iz head taga, jer na taj nacin blokira parsiranje HTML i samim tim kreiranje DOM-a

Dalje, ako se me sjecanje dobro sluzi u WP-u postoji neki nacin da registrujes resurs i navedes dependency-e tako da na kraju se resursi posloze onako kako bi trebali - davno sam radio sa WP, mozda pricam i gluposti :smiley:

To postoji u svakom cache pluginu, malo ga bolje poslozit, stavit cloudflare i stranica ce letit.

I moja je tu negdje, ne kazem da je nemoguce ali je skoro pa nemoguce ako ne znas sta radis.

pa de reci šta si turio u htaccess i functions.php

.htaccess:

  • cache po vrsti datoteke (default access plus 1 month)
  • AddOutputFilterByType DEFLATE po vrsti datoteke
  • Blokiranje malicioznih upita, referera
  • Koristim i Content-Security-Policy

Koristio sam ovaj url (dijelove koji mi trebaju ubacio kod sebe) https://perishablepress.com/7g-firewall/

functions.php

  • koristio minifier funkciju za komprimiranje css, html, js kodova
  • uklonio css/js verzije kod učitavanja da ubrzam učitavanje
  • disejblao emoji
  • uklonio iz zaglavlja sa kodom sve što mi ne treba
  • kodom js prebacio iz zaglavlja u podnožje
  • ubacio prefetch kod (ne znam koliko pomaže)
  • ubacio u url js skripti “defer” po preporuci sa jedne stranice
  • Koristim blackhole da blokiram pristup lošim botovima

Ukratko mislim da je to to. Prije optimizacije je bilo negdje oko 4 sekunde mislim. Ovaj rezultat je sa serverom iz Londona. htaccess mi ima 702 linije, a functions 181. Koristim i child temu.

Tema je https://themeforest.net/item/photoproof-photography-responsive-wordpress-theme/20328981
Dobro je optimizirana i redovito updejtana. Koristim PHP 7.4.9 i prema preporukama sa neta podesio neke stavke u cpanelu

max_execution_time na maximalno
max_input_time max
memory_limit max

1 Like