Server kupovina

A šta ti nije jasno u linkanom članku? Možda te hebe english:hmmmmmm:

Mislio sam na taj post koji sam citirao, nebitno…

Ovo je bilo najbliznijî odgovor :slight_smile:

Samo stôje za windows server :frowning:
Moje pitanje je sta mi sve treba od opremu
Maticnu , procesor lga 1155 , ram memorija , hardiskove sata , dvd rom , i sta sve drugo treba da kupim posto neznam ?

Mislim da, ili nemaš dovoljno znanja ili ne čitaš sa razumjevanjem. Pročitaj Step 1.-Install Apache HTTP server

[quote=“Nelson”]Moje pitanje je sta mi sve treba od opremu
Maticnu , procesor lga 1155 , ram memorija , hardiskove sata , dvd rom , i sta sve drugo treba da kupim posto neznam ?[/quote]

I to ti piše, samo treba znati pročitati…

[quote=“renato100”]Mislim da, ili nemaš dovoljno znanja ili ne čitaš sa razumjevanjem. Pročitaj Step 1.-Install Apache HTTP server

I to ti piše, samo treba znati pročitati…[/quote]

Nezaboravljaj brzo jasam Francuz hehhe nisam englez kad bi znao engleski perfekt ziveo bi negde tamo hehehehe

A sta mu dove taj RAID ima od 1 pa do 10 ?

Kani se ćorava posla :nono:. Zakupi server kod godaddy ili negdje drugdje i uživaj:zub:

Necu da zakupim server nego zelim da napravim kuci :slight_smile:
Zelim da mu radim sta ja ocu kad me iznervira da ga bacim kroz prozor i td …
U data centru me ne pustaju :frowning:

Koko ja vidim svakake odgovore sam donio ali nijedan pravi odgovor hehehhe
Po toliko pisanje svatio sam da idem u dell i da ih pitam na lice mesta
Ovaj forum je samo sprdnja heheheheh

Nelsone ljudino !

Ovaj forum nije sprdnja, na ovom forumu ima visoko kvalitetnih ljudi i nakraju bezobzira sta je ovaj forum…, on nije tvoje vlasnistvo da bi tako i na taj nacin omalovazavao ljude !

Sto se tice tvog problema a kako vidim da nemas pojma o materiji najbolje bi ti bilo da si nadjes nekog da ti odrzava server jer ti nemas problema sa hardwerom nego sa znanjem koje se nemoze steci na niti jednom formu na ovom svijetu a njamanje na forumu kojeg zoves sprdnja

Ja ću ponovo reći da ako se ne razumiješ u servere, nemoj si raditi problem. Tako da se 100% slažem sa Renatom. Pa ne znaš ni što su RAID polja, a to je osnova osnove. Spominješ 5 webova. Vjerojatno si ih ti napravio, ali neki korisnici ih koriste, jel tako? Pa to mora biti dostupno 24/7, a ne da ti neki problem uleti, pa da 10 dana guglaš i pišeš po forumima što trebaš napraviti.

A di ti je tek security. Pa kad te prokuže hakeri, server će ti više biti down nego up.

Izgubit ćeš korisnike, izgubit ćeš reputaciju i lupat ćeš glavom u zid. Mislim, ja cijelo vrijeme polazim od pretpostavke da su ti tvoji webovi napravljeni za neke ozbiljne firme i da imaju neku prosječnu posjećenost. Ako nekome ti webovi donose neki oblik novaca, na tebi je velika odgovornost, kao i na svakome od nas za naše korisnike. Tu su vjerojatno i mailovi. Pa nije to zajebancija.

Bolje mi reci da kupim od tebe dedicet umesto da pravim sam hehe

[quote=“ex_profa”]Ja ću ponovo reći da ako se ne razumiješ u servere, nemoj si raditi problem. Tako da se 100% slažem sa Renatom. Pa ne znaš ni što su RAID polja, a to je osnova osnove. Spominješ 5 webova. Vjerojatno si ih ti napravio, ali neki korisnici ih koriste, jel tako? Pa to mora biti dostupno 24/7, a ne da ti neki problem uleti, pa da 10 dana guglaš i pišeš po forumima što trebaš napraviti.

A di ti je tek security. Pa kad te prokuže hakeri, server će ti više biti down nego up.

Izgubit ćeš korisnike, izgubit ćeš reputaciju i lupat ćeš glavom u zid. Mislim, ja cijelo vrijeme polazim od pretpostavke da su ti tvoji webovi napravljeni za neke ozbiljne firme i da imaju neku prosječnu posjećenost. Ako nekome ti webovi donose neki oblik novaca, na tebi je velika odgovornost, kao i na svakome od nas za naše korisnike. Tu su vjerojatno i mailovi. Pa nije to zajebancija.[/quote]

Svaka cast tvoj odgovor mi je bio najkorisniji
Vec drugi put mi dajes dobar odgovor
E to je profisionalac :slight_smile: a ne ko ovaj malo pre umesto da odgovoti na pitanje on meni prica o pricu za crvenkapu :slight_smile: