Server pomoć 1und1 HITNO

Imam klijenta koji ima domene na 1und1.
Imam server na koji želim da se preseli stranica, domena neka ostane tamo.
Izmjenio DNSove prije 3-4 dana no ništa.

Ulogirao se na račun koji drži domene, poslao im prije 3 dana pitanje da li je sve ok, nikakav odgovor.

Nakon toga zvao je jedan lik koji je u Njemačkoj njihovu podršku, i kaže ovako:

da je ping servera na koji bi trebao ići hosting od njih prevelik (150-160ms), a oni odobravaju samo od 20-40ms.
Ne znam ali to mi se čini da bi trebao imati server onda u susjedstvu.
Na koji način ako kod njih registriraš domenu možeš reći da je tvoja i da možeš raditi s njom što hoćeš kad ti ne dozvoljavaju da hostaš je negdje drugdje na drugom serveru?
Ima netko ideju, pomoć , da li takva praksa postoji, i da li je to istina?

Server je VPS na Bluehostu, trenutno praktički prazan, što u biti i nema neke veze.

Nek uradi transfer domene i zavrsi problem

Da, ali bed je što bluehost ne podržava .de domene koliko znam.

I covjek se seli sa 1und1 na bluehost? ccc

Uglavnom, cini mi se da si ti nesto krivo skuzio jer ne znam kako ti netko moze zabraniti da na svojoj domeni promijenis nameservere kako tebi pase. Mozda bi bilo dobro da ti netko tko je u DE i ima vremena posalje upit na 1&1 i da proba rijesiti taj problem.

Još jednom kažem:

“misliti je drek znati”

Gore sam napisao da to što kažeš da napravim, sam već napravio CC. Treba čitati:)

Selidba? Da imamo svoje razloge.

Zato postavljam pitanja, ali samo kad znam što postavljam i koje informacije trebam. Dakle odgovor upravo osobe koja je u Njemačkoj vršila konverzaciju:

“i talked to 1und1.de again today and they told me, everything is written in correct.
But we found the problem:
the ping time of your name server is too long. Our web provider 1und1.de accept ping times in realtime, means 20 to 40 ms. Your ping time is tested on my mac between 150 and 170 ms. Because of that , the web provider is not accepting the name server of you.
This means, that you can speed up the ping time or we have to search for another solution of a name server.
Let me know
Peter”

I meni se čini kao glupost. I vjerujem da je taj posrednik to naveo iz nekog samo njemu poznatog razloga.
NO činjenica je da se ništa ne događa, sa računa koji je registriran, i na kojem je domena, na pomoć ne odgovaraju i slično.

Sada je stvar da pokušamo preseliti na drugi registar domenu, pa tamo editirati namserver na VPS koji ciljamo, ali to je sve ukrug i bez veze.

Da li se itko susreo s takvim glupavim restrikcijama? Nisam nikada ćuo za to. Ping predug.

Ne moras ti domenu da selis na bluehost vec preselis na neki drugi registrant koji ce ti dozvolit promenu nameservera gde god ti zelis i resen problem i bolje ti je negde drugo nego da te tamo ucjenjuju

Pa strašno, bez obzira što je sada bolji potez, ako sam platio domenu mogu raditi s njom što želim u okvirima zakona.
A selidba na server koji ima visok ping, je po meni nebuloza.
NO s druge strane nisam upućen previše u tematiku servera, brzine responsa itd, ali ne kužim kako bi to njima išlo na štetu, da hostting server bude negdje drugdje.

Mozda tako rade kako ljudi kad dodu kod njih da i ostanu ne da sad uzmu domenu pa host kod nekog drugog mada je to bezveze al to je valjda politika tvrtke

Svako ima svoje uslove koriscenja, evo meni su danas 2 klijenta otisla jer im ne odgovara cijena od 2e mjesecno za 50gb prostora i neogranicen protok jbg. To ti je biznis, sto se tice bluehost gledaj da ih zaobidjes.

Ma za sitne stvari koliko sam ih koristio sve 5.
Koristim ih za neke stranice preko 5 godina, i nisam imao neki problem.
No sada se prešlo na VPS, da se isproba, za sada je ok, no eto, ako bude problema, selidba.
Ali za te novce čini mi se ok.
I ajde imaju livechat i to.
Često pomoglo, kad bi druga opcija bila čekati ponedjeljak i radno vrijeme.

Što će mi server u HR, ili od firme u hr, kad ih zovem radnim danom od 9h-15h i ne javljaju se nikad (dvije firme, neću imenovati, jedna respektabilna, i uvijek mi se javi lik kao da se sad probudio, i prvo si zapalio jednu, dvije).
Možda loša sreća ali eto loše iskustvo. Mislim da je stvar u tome da uvijek ima nekih problema, i na to se treba naviknuti, i naučiti riješavati, a s vremenom i izbjegavati, ali eto nisam imao s njima problema (bluehost).

A što se tiče 2 Eura mjesečno. Takvi ti ni ne trebaju na serveru.
Za 15 kuna, platiti ću im da mi se ne javljaju, jer mi već puklo, par puta.

Pa šta ne ostaviš
Name servers: 1&1 name servers

i samo editiraš
IP address (A Record): Other IP address

E vidiš taj dio je netko spomenuo i nisam bio siguran u to što radim.
Dakle ako se stavi taj server koji je (1&1 name servers), i postavi A record na IP adresu VPS servera na Bluehostu
kako će mi to pomoći?
Daj mi pliz pojasni malo, totalni sam newbie u tome.

Da, postaviš A record na IP adresu VPS servera, i onda će ti domenu usmjeravati na VPS.