Server setup with CloudLinux and WHM/cPanel

Pozdrav ekipa.

Do sada sam vecinom bio u sjeni na forumu. Sve vama pohvale. Jedino mi je zao sto forum nije malo aktivniji.

Dakle, do sada sam koristio reseller hosting za svoje projekte. Nije ih nesto puno. Medutim, dosao sam do toga da mi je dosta toga da mi provideri prodaju “*uda ua bubrege”.

Na primjer: na jednom serveru sajt trosi 25% CPUa, i RAMa; na drugom je na 90-100 posto svo vrijeme. Identican sajt, isti broj posjeta.

Htio bih se baciti u vode hostinga za vlastite potrebe. Odlucio sam se za kombinaciju iz naslova jer ima feature koji su mi neophodni (LVE u cPanelu, PHPselector u cPanelu…) te mozda Zamfoo resellera (za osobne potrebe takoder).

Medutim, nemam toliko iskustva s linuxom. Znam neke osnovne stvari. Trazio sam po netu neki detaljni tutorial, medutim za Cloudlinux nema gotov nista. Znam i sam instalirati WHM.

Zanima me osiguranje i ubrzanje web servera, medutim o tome nema ama bas nista izuzev promjene root usera.

Imate li mozda kakvu knjigu? Mozete li mi podijeliti svoj workflow kada je u pitanju postavljenje i odrzavanje servera? Ima li neka dobra dusa koja bi mi odgovorila na neka pitanja? Placam pivu.

Lijep pozdrav.

Nije ti to tak jednostavno. Pogotovo security. Licence cpanel ces placat vrlo vjerojatno ko iI sam server.

Ako imas svoje sites onda ti je bolje bez panels.

Ako trebas pomoc googlat, ima miljardu tutorials. Sretno

Zato i trazim nekog da mi da skripte ili nesto. Zelim nauciti, a nemam odakle.

Verzija Linuxa i panela je vec odlucena iz navedenih razloga. Takoder, necu se samo ja logirati na server. Znam i prednosti i mane.

Guglao sinoc sat vremena i nisam nasao nista. Pricam o CL i WHM kombinaciji, takoder o godini novijoj od 2010

https://documentation.cpanel.net/pages/viewpage.action?pageId=23691442

Eto citaj ako si odlucio sa cpanelom i WHMom.
Imas instalation guide pa preporucam odaberi Centos, mislim da je to najlaksi put.