Server Status projekt

Krenuo sam radit neki projektić koji bi nekima mogao čak i pomoći. Radi se o skripti koja provjerava dali je Vaš sajt online. U slučaju da nije javlja Vam SMS porukom ili Emailom. Skripta je zasad jako grubo napravljena. Za početak bi bilo dobro da par ljudi isproba.

[attachment=1]aaa.jpg[/attachment]

Napominjem da je potrebna registracija!

Link: Server Status beta

Prijedlozi i kritike su dobrodošle. :slight_smile:

dobra ideja samo malo dizajn da popravis

Super ideja. Samo naprijed.

Meni se bas sviđa dizajn , samo možda kod registracije postavit ponovljeni pass i validaciju
Registrirao sam se , primio mail , potvrdio registraciju i kad se hoću ulogirat kaže
"Either Your Account is inactive or Email address /Password is Incorrect"

@munge83 Account je bio aktiviran, izgleda da nisi dobar pass unio. Evo obrisao sam ti account tak da se možeš ponovo registrirat, pošto još nisam sredio za vraćanje lozinke.

Evo dodao sam u formu za registraciju još jedno polje za password.

BTW. Da bih Vam i SMS servis radio potrebno je tijekom registracije ili kasnije pod Moj profil dobar broj postavit. No vidim da nitko još nije dodao nikakav server u bazu… Pa čekam. :slight_smile:

I zaboravio sam napomenut, SMS servis radi samo za Hrvatsku…

opet ista greška ,
kad sam spomenuo validaciju mislio sam na nešto kao
jQuery Validation Plugin | Form validation with jQuery – this site is a work in progress
provjeri u kodu šta ti točno radi sa tim passom i u bazi koliko si stavio polje da je veliko za pass ja sam unjeo 13 znakova , makar ako radiš sa md5 onda ti treba varchar 32 znaka za polje
pogledaj si ovo
MySQL: what data type to use for hashed password field and what length? - Stack Overflow

Da, u pravu si… Čist sam zaboravio na duljinu… Bio mi je VarChar 10… Sad sam povećao ali ću kasnije prebacit sve na MD5 zbog same sigurnosti.

Sad sam ti stavio pass na test123 pa si promjeni kad se ulogiraš… LP

izgleda da i duljina mobitela nije baš postavljena kako treba , za broj mobitela možeš isto koristiti varchar , također ljudima natukni kako da pišu broj telefona jer bi trebao biti sa +3859… pa kod registracije možda stavi kao početni broj a u validaciji da mora biti duži od 9 znakova
za ovo + ili 00 zavisi sve koji servis koristiš ali ako i promijeniš , uvijek može mala funkcija izmijenit taj prvi znak

Evo riješeno i to. :wink: Jel ima možda tko kakvu ideju šta bi još bilo potrebno kod recimo tog nekog “Server Monitoringa”?

Možda još da dodaš da se može testirat dali radi sms , i stavit još jednu razinu intervala , recimo pola sata

Ispričavam se ovima kojima je sad došla poruka itd… Malo sam se zabunio u jednoj promjeni.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact