Servis za online primanje uplata

Pozdrav,

Zanima me dali poznajete neki online server za primanje uplata da radi na principu paypal-a ?
Jedini nedostatak paypal-a je sto podrzava samo viza kartice ( ja koristim master card ) tako da bi tu imao dodatne komplikacije prilikom ponovnog otvaranja racuna.

Dalje sam naletio na payza - Njihov nedostatak je sto mogu samo clanovi pazye da uplacuju,nemaju mogucnost placanja putem kreditne kartice ( za one koji nisu clanovi ) na moj nalog kao sto je slucaj kod paypal-a.

Dali vi imate neki online servis za placanje predloziti ?

Dali preko skrill ( stari Moneybookers ) mogu uplacivati i uplatioci koji nisu clanovi tj. nemaju nalog na skrill-su ?

Payoneer.com ti je najbolji, registriras se dobis master card karticu, i racun u americkoj banci, taj račun povežeš sa paypal-om

ajde bar si mogao prouciti koje kartice primaju…

https://www.paypal.com/uk/webapps/helpcenter/helphub/article/?solutionId=163223&topicID=48600010&m=TCI

1 Like

Nisi ti mene razumio,

Da bi spojio bankovni racun sa paypal i placao preko njega mozes imati te kartice.
Medjutim,da bi primao uplate moras imati ili racun u U.S ili visa karticu.

Takodje sam ih kontaktirao i to su mi potvrdili.

Evo sada sam pregledao i cjeli: Payoneer.com
Skupo je odrzavanje 30 dolara

Ako ti je 30$ godisnje za payoneer mnogo onda jbg.

Zar ne mozes da otvoris drugi racun i uzmes Visu to je 15 minuta posla? Osim ako bas mora da ti bude vezan za firmu itd.

Tebi treba samo virtualna kreditna kartica koju povežeš sa paypalom, prije sam koristio entropay i još neku stranicu koju se ne mogu sjetiti. Googlaj :wink:

1 Like

Evo sada sam se registrovao na entropay.

Kakva su tvoja iskustva sa njima,dali ima neki porez sem onoga od 4 % nakon svake uplate ?,Neko mjesecno/godisnje odrzavenje itd… ?

Tamo sam vidio moze se spojiti sa bankovnim racunom i sa creditnom karticom,dali ima neka minimalna suma koja se moze prebaciti sa kartice na bankovni racun ili nema minimuma ?

Moze li se na njega uplacivat putem vise i master a da korisnik ne mora da se registruje. Ja sam davno koristio entropay i sluzilo mi je samo za placanje napravi se virtuelna kartica i snjom placas.

Stvarno ti se ne sjećam više, davno je to bilo prije kojih 5-6 godina. Najbolje ti je da se raspitaš na stranicama od koje kupuješ karticu, jer svatko ima svoja pravila.

Tebi treba paypal da samo plaćaš ili da i primaš uplate?

Da i primam uplate.
Prednost paypal-a je sto uplatilac nemora biti registrovan,vec moze da plati putem kreditne kartice.

Ali mi je potrebna viza da bi imao paypal,tj. da bi primao uplate na njega.

Onda si sredi virtualku koja podržava uplate ili u banci neku deviznu visu. Isplate sa vise su besplatne svakog prvog, a ručne isplate se plaćaju. Ako si iz Hrvatske onda nebi trebalo biti problema sa bankom jer nam je paypal omogućio “withdraw”, ne znam kako je sa susjedima.

Dali je za paypal potreban devizni racun u € + visa kartica ili moze i tekuci racun u domacoj valuti + visa kartica ?

Ovisi o banci. Ja sam na erste i koristim tekuci u domacoj valuti (mislim da je stedni kunski). Dok znam da u Raifaisen banci trebaju devizni.

Jesi proucio https://www.paymill.com/ ?

nema podrsku za srbiju i crnu goru?

Nema ni za BiH kolko vidim,kontaktirao sam ih pa ckema odgovor…

Evo moze preko skrill-a ali izgleda da treba bussnis acc:
https://help.skrill.com/articles/en_GB/FAQ/How-do-I-accept-card-payments-via-Skrill/?l=en_GB&c=Business%3APayments_and_Rates&t=s

Pozdrav… da ne otvaram novi topic, jedno brzopotezno pitanje…

Od kolege je poništena devizna Visa kartica, e sad, ja sam na tu karticu primao neki novac, a sad kada je poništena, da li će sjesti uplate nakon poništenja, ili treba uzet novu karticu i navest nove podatke za uplatu?

Gdje je poništena? Zbog čega i odakle si primao uplate? Nedorečen si…