Sezonski radi na moru u IT-u

Jeli postoje kakve firme ili poslovi da se preko sezone mogu odraditi na moru…
Od 1.7 - 1.9?

Sezonska izrada web stranica?:slight_smile:

Ponudi se ko volonter bez prihoda i sigurno ćeš nači.

E da ali treba smješaj naći i platiti…:wink:

[quote=“gorrc”]Jeli postoje kakve firme ili poslovi da se preko sezone mogu odraditi na moru…
Od 1.7 - 1.9?

Sezonska izrada web stranica?:)[/quote]

wireless router puknut usred sumice, laptope u krilo tko zeli na web
tipa internet kafe, voditi radionice za odrasle i klince, vodit kladionicu
na crnjaka, neka debata oko bacve pive, degustacije rostilja sa raznih
strana svjeta i interneta, navuci distributere cuge da daju cugu za
degustacije, natjeravanje leda po trbusima i objasnjavanje hotspotova
:slight_smile:

[quote=“ninohr”]wireless router puknut usred sumice, laptope u krilo tko zeli na web
tipa internet kafe, voditi radionice za odrasle i klince, vodit kladionicu
na crnjaka, neka debata oko bacve pive, degustacije rostilja sa raznih
strana svjeta i interneta, navuci distributere cuge da daju cugu za
degustacije, natjeravanje leda po trbusima i objasnjavanje hotspotova
… :)[/quote]

hm…, da, da, treba nešto izmisliti…, i to brzo, ljeto će brzo proči…

ne isplati se trud, sposobnost, eventualni novci jer nema klijentele. Nabavit
ostricu i na spricu je davat uz 7-tonsko nabijanje suround zvucnika na
nekoj plazi ? Dobitna kombinacija

Bio sam prije par godina na Pagu i dok tražio smješaj rekao vlasnik hotela da iako je hotel pun da mu restoran propada, a ovaj što prodaje sladoled proda 2000 kuglica dnevno po 3kune nezna kuda bi sa parama.
Pa si ti misli gdje je biznis:)

Ako ćeš nešto smišljati, smišljaj za sljedeće ljeto.
Za ovo je prekasno da bi išta ozbiljno pokretao.

Mogu ti nabaviti kukuruz za peći 2kn/kom a ti prodaješ po 10kn/kom :smiley:
inače lova leži u kovanicama i sitnim novcima s tim da se ide na količinu

[quote=“mestro67”]Mogu ti nabaviti kukuruz za peći 2kn/kom a ti prodaješ po 10kn/kom :smiley:
inače lova leži u kovanicama i sitnim novcima s tim da se ide na količinu[/quote]

Hehe, pričao mi to lik, slavonac, koji živi u splitu da klip kukuruza prodaju do 10kn a na njegovoj djedovini kukurza na bacanje, svinje i krave da hraniš…

Eto znači mala para velik promet…
No problem je sa lokalnim stanovništvom, mora biti na neutralnom terenu, koliko sam čuo ne vole baš kad im zadire u biznis.
Nešto uz ceste, "wireless on the fly…"
Idete sa plaže a trebate provjeriti mail, “wireless on the fly is solution!”:sherlock:

[quote=“gorrc”]Bio sam prije par godina na Pagu i dok tražio smješaj rekao vlasnik hotela da iako je hotel pun da mu restoran propada, a ovaj što prodaje sladoled proda 2000 kuglica dnevno po 3kune nezna kuda bi sa parama.
Pa si ti misli gdje je biznis:)[/quote]

daj, ti si koder, od tebe se ocekuje da tako sto organiziras i da ti to bude tringlt
a ne corbiznis :slight_smile: Tijekom godine se pripremit i onda bilo gdje na moru gdje je
frekventno i ima takva mjesta za izlaske iznajmit najsugaviji prostor, komp po
rendomu pusta debilanu glazbu, nabavis sljivu i pofarbas u razne boje nazivajuci
egzoticnim imenima, preko dana internet/kava/brza klopa preko noci “ubijanje”,
radis 24/7. Jos ako nabavis lasere, platno na koje pucas drito sa youtuba
video, bolje ozvucenje, animircure, kerefeke … direktor svemira i blize okoline :slight_smile:

online+kukuruz= online naručivanje kukuruza po plažama :smiley:

Naš turizam je još vrlo nerazvijen, s obzirom na to koliki bi mogao biti. Ulaskom u EU sliijedeće godine će se broj gostiju sigurno povećati, pošto ćemo mnogima postati i “domaća” destinacija.

Što je gambo rekao će posebno vrijediti za slijedeću godinu. A i mnogi će se pripremati za takvu mogućnost.

Živi bili, pa vidjeli, ali slijedeća je pravi trenutak za upad i nas što nismo “domaći”. :slight_smile:

Led s okusom :D… Iliti frozen shake, nešto u tome stilu, nisam baš vidio previše sličnih stvari kod nas…
Kad sam bio prošlo ljeto u Švedskoj, automat sa 2 vrste toga na plažama, prodavalo se kao ludo, a osvježavajuće je…

Sezonski rad u IT jedino može proći ako ideš po nekim manjim mjestima, i radiš stranice za apartmane/restorane.
Jedne godine sam bio 3 tjedna free na moru taj način + još dobio love.

A pranje čaša u internet kafićima?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja