Shopify custom domena, postavke A record i CNAME

Pozdrav,

imam domenu zakupljenu na Regici i želim je povezati sa Shopify.
Shopify ima jako precizno date upute što treba napraviti, pri tome kažu da treba:

Set up your existing domain to connect to Shopify

If you’ve purchased your domain through a third party, then you need to edit the following DNS settings:

  • Your A record should point to Shopify’s IP address, which is 23.227.38.65 Copy
  • Your www CNAME record should point to shops.myshopify.com Copy .

Upute dobivene ovdje: https://help.shopify.com/en/manual/online-store/os/domains/add-a-domain/using-existing-domains/connecting-domains#set-up-your-existing-domain-to-connect-to-shopify (Ima toga i detaljnije za pročitat)

…no na Regici ne pronalazim nikakav A record, niti CNAME opciju. Samo imam za mogućnost setupirati DNS1, DNS2, DNS3, DNS4 i DNS5.

Logično sam prvo kontaktirao korisničku podršku Regice, no na prvu sam dobio po meni nelogičan odgovor da se ove postavke ne tiču njih nego hostinga kod Shopify-a.

  1. Jesam li ja nešto krivo shvatio ili je to netočan odgovor njihove službe?
  2. Jel zna netko štp je taj A record i CNAME? Kakve veze to ima sa DNS-ovima?

Hvala.

Post iz budućnosti
  1. Vjerovatno
  2. Zna. Opširnije ispod

Prije nego kreneš dalje, moraš utvrditi gdje i kako namještaš CNAME rekord jer moguće da ti bez njega neće raditi (recimo ako shopify redirektuje na www. a ovaj nije postavljen).

IP možeš postaviti na svih 5 DNS slotova. Ali opet, nemoj dok ne utvrdiš kako se postavlja CNAME tu.

Eto riješio si ispod.

Podrška Regice se brzo ispričala na nesporazumu, i uvidjela da je ovo ipak do njih.
Tako da iako se slutio prvo mali minus za dotične, rekao bi da su brzom reakcijom zaslužili još veći plus. :slight_smile:

Pa da nebi bilo da ih javno blatim, brzo su reagirali i sve se riješilo brzo. Doduše morao sam ih opomenuti da je ovo najvjerovatnije do njih i da pogledaju bolje…a što je tu je, ljudi smo, griješimo. :slight_smile:

Ja i dalje ne znam gdje su podesili taj CNAME, bit će neki “under the hood” setup.

CNAME, AAA i ostalo osim DNS adresa je nevidljivo korisniku.

Valjda zavisi i od registrar-a. Moguće da se na Namecheap-u može mijenjati, nije mi trebalo da pokušam.

Na svim normalnim registrima ulazis sam u svoj admin panel i menjas sta hoces ,

1 Like

^^ tako je

Gdje god sam imao domenu mogao sam svaki record brisati, mijenjati, dodavati…