Shopware navigacija

Nemam nikakva iskustva sa shopwareom, a nikakav sam sa njemačkim pa prije nego počnem guglat sa translatorom da pitam ovdje. Zna li netko kako ubaciti custom page stranice (impresum, kontakt, about) u navigaciju na shopwareu. zasad sam samo dosao do dijela kad ubacim ručno linkove, ali mi ne radi dobro - kad kliknem na nju i ucita se page i dalje ostaje home kao active… koliko sam na prvu nasao, shopware gore ubacuje samo linkove na kategorije, a custom page nije kategorija…

ima i plugin za 54€+pdv, ali bi probao prvo ja :slight_smile:

U koju navigaciju? Onu na vrhu gdje su proizvodi, ako je ta onda moras napisati plugin koji ce ti u view izbaciti te Stranice koje onda mozes dodati u nav tako da extendas navigaciski blok u svojoj temi

BTW. odakle ti na Shopware

eto sefovi su zakljucili da im je skup nuditi magento za manje shopove pa su uveli shopware… “isto ko magento, a jednostavnije i jeftiniji razvoj” , a ja kao poslusni vojnik idem tamo gdje gazda kaze i usput prilično gundjam…

po dizajnu je zamisljeno da ide Home ProduKte Uber Uns Kontakt … dizajner vjerojatno ne poznaje shopware, jer sad sam pregledao sve napisanestranice koje koriste tu temu i nijedna nema te strancie u navigaciji

ma sad kako ulazim pomalo u to vidim da su odabrali i kupili temu za shopware 4, ja imam instaliranu 5.1.6, ne smijem ici na upgrade jer ne podrzava vise… teme se razlikuju u ovim verzijama, a pluginčić koji sam napravio za instagram feed koji mi normalno radi na 5, u ovoj kombinaciji ne radi pa sam ga morao malo prilagoditi

ufff i onda kazu da je magento kompliciran :slight_smile:

mislis li da je to veliki zalogaj za nekog ko je napravio jedan poluplugin za shopware? da idem na kupnju ovog sto se nudi? ne bih da kupim pa da mi i on nije kompatibilan

Prvo:
recu sefovima da su budale, jer niti je Shopware jeftiniji nit je jednostavniji od Magenta, a definitvno nije niti manje robusniji od Magenta.

Drugo:
Dizajner niti ne mora poznavati Shopware, stvare developera da to sredi kako zan i umije. Teme koje imaju to tako slozeno neces niti naci. To mozes sloziti na vise nacina, a jedan od nacina je da ovaj blok sa stranicam dodas pored ovog bloka sa glavnom navigacijom pa kroz css i html to sredis da izgleda kao jedan menu.

Trece:
Tu temu bacite odmah u smece jer ne vrijedi nista, ali bas nista. Sad je vec izasla Shopware verzija 5.2.1, a onda uopce vise ne podrzava Teme radjene na emotion Templatu, to su izbacili skroz. Tako da ce ti ta tema koju sada imate za par mjeseci biti totalno neupotrebljiva.

Cetvrrto:
Ko god da kaze da je Shopware jednostavan, taj ga nije vidio niti na Webu, a kamoli da je radio bilo sto susvislo s njim.

Peto:
Ako mislis da poznajes Symfony, Doctrine, Evente i razno razne Event Hookse, a pritom i poznajes na koji nacin radi Shopware onda i nije neki problem. Po mojoj nekoj procijeni ti je to cca. 4 sata, ako ti treba neko sigurno rijesenje onda reci sefovima da znas jednog lika koji ce taj problem srediti za nekih 250 -300 € pa se dogovorimo da ti to odradim.

Sesto:
Problemmd ti svih pluginova je sto su manje vise svi enkodirani pa ako tinesto ne pase n mozes promijeniti nego moras moliti za dobru volju programera.

ne mogu im reci da su budale, ali proveli smo sat dva u nekonstruktivnom razgovoru jer svi moji argumenti su nabrzinu odbaceni…ipak sam ja mali magento developer iz HR provincije a oni su skolovani menadzeri iz mikena :slight_smile: … mozda su imali neku prezentaciju pa im se to ucinilo sve super… spominjali su mi neku naprednu administraciju i drag n drop, … jede magento kazu :slight_smile: … meni jos uvijek nije jasno po kojoj racunici im je jeftinije nuditi shopware, nas ionako isto placaju, sad cemo samo vise vremena izgubiti na ucenje i trazenje rjesenja… da sam radio na magentu vec bi bio gotov

ma dizajner nije morao to tako napraviti i sve bi bilo lakse… meni ima i neke ukrase, pa moram malo osmisliti kako to da iskombiniram… jer naravno da ne poznam jos sve to, i taj instagram sam sklepao po tutorijalu za onaj osnovni plugin :slight_smile:

temu sumnjam da ce baciti jer su je platili 300€, bice prije da se nece ici na upgrade shopwarea… ne znam da li ce to biti problem za rad trgovine…

ajde bar da netko radi sa tim shopwareom, vecinom me cudno gledaju kad to spomenem… ja bi bio najsretniji da zakljuce kako je eksperiment propao i da se vracamo magentu…