Shoutbox, logo i multiplayer igrice

tri pitanja

1

na shoutboxu nemam smajlije ni mogućnost da brišem poruke

također sve smajlije koje imam sam ubacila dok mi je forum bio besplatan, a sad kad su kupljeni domena i hosting ne mogu da stavljam nove

to je najgore nemam smajli koji se smije

slika

2

na forumu da ima opcija Arcade.

http://www.bosanski-forum.com/arcade.php

i tu sam ubacivala one normalne igrice tako što ih skinem s jedne stranice na kompjuter i onda odem na admin panel i na upload/unpack pa add game. na taj način sam isto pokušala ubaciti jednu multiplayer igricu (neka vožnja) samo da vidim može li ali nije moglo. piše kao ne može se raspakovati i da provjerim format. je li to samo do te igrice ili ne mogu nijednu takvu ubaciti. ja bih prije svega ubacila remi i poker pa onda ako može i još par drugih. znači da igraju dva ili više forumaša jedan protiv drugog

3

kako mogu ubaciti logo na forum. odem tamo gdje su stilovi, kliknem na uredi stil (subsilver2) i vidim trenutni logo al ne znam kako da ga promijenim

[quote=“zeMsko”]tri pitanja

1

na shoutboxu nemam smajlije ni mogućnost da brišem poruke

također sve smajlije koje imam sam ubacila dok mi je forum bio besplatan, a sad kad su kupljeni domena i hosting ne mogu da stavljam nove

to je najgore nemam smajli koji se smije

slika

[/quote]

Jesi u ACP podesila dozvolu za određenu grupu da ima pravo brisanja/uređivanja poruka u shoutboxu? Ako nisi, tada to moraš napravit. Dakle, dopuštanja grupe, i odabereš grupu korisnika kojima to želiš odobrit, i odabereš “Napredno uređivanje” (ili nekak slično) i tu nađeš opcije za SB.

A smajlići… Možeš ih koristit sve koje imaš na forumu, samo vjerovatno moraš ručno znat upisat kod od svakog (što može bit teško ako su smajlići “loše” postavljeni na forum). Nisam siguran, ali vjerovatno je tako.

[quote=“zeMsko”]2

na forumu da ima opcija Arcade.

http://www.bosanski-forum.com/arcade.php

i tu sam ubacivala one normalne igrice tako što ih skinem s jedne stranice na kompjuter i onda odem na admin panel i na upload/unpack pa add game. na taj način sam isto pokušala ubaciti jednu multiplayer igricu (neka vožnja) samo da vidim može li ali nije moglo. piše kao ne može se raspakovati i da provjerim format. je li to samo do te igrice ili ne mogu nijednu takvu ubaciti. ja bih prije svega ubacila remi i poker pa onda ako može i još par drugih. znači da igraju dva ili više forumaša jedan protiv drugog[/quote]

Sa Arcadeom nisam radio, tako da ti tu ne mogu pomoć.

[quote=“zeMsko”]3

kako mogu ubaciti logo na forum. odem tamo gdje su stilovi, kliknem na uredi stil (subsilver2) i vidim trenutni logo al ne znam kako da ga promijenim[/quote]

Jednostavno zamjeniš trenutnu sliku na forumu sa novom. Link do slika od headera ti je idući:

tvojadomena.com/styles/subsilver2/theme/images/

I ja imam tu tri slike… Lijevu, desnu koje su standardne i srednju koja se XXX puta ponavlja, ovisi na kojoj rezoluciji se prikazuje forum.

Uglavnom, desni klik na lijevu stranu headera i pogledaj sliku pa pogledaj gdje se nalazi ta slika. Nakon toga na desnu stranu headera da saznaš desnu, pa onda logičnim razmišljanjem zaključi kako se srednja nalazi i nađi ju među svima ostalima u folderu images.

POMOĆ: Evo [b]LINKA[/b] gdje se tvoj trenutni logo nalazi.

PS Kada rješiš problem kao onaj naprimjer s avatarima, nemoj tražit da se tema briše, već napiši rješenje jer će možda nekom dobro doć.

PPS: Podforum za pitanja vezana uz phpBB forume se zove Skripte i gotove web aplikacije, pa ubuduće tamo otvaraj ovakve teme.

Sretno i nadam se da sam barem malo pomogao!

nažalost ništa nisam riješila.
za smajlije nije to to. dopuštenja su ok. ali na prosilveru imam mogućnost brisanja poruka, a na visti i subsilver2 (kojeg koristim) nemam

vezano za logo, ne znam koja je to treća slika
ovako kod mene izgleda

Uff… To je opet nešto s besplatnog hosta prebačeno na kupljeni, pa je pol tog ograničeno… Tu je puno teže pomoć, i tu će neko drugi morat reagirat.

Što se chata tiče, to mi stvarno nije jasno da jedna dopuštanja rade na jednom, a na druga dva stila ne… Svašta…

Stvarno ne znam…

ma ok je. nisu to toliko veliki problemi da se moraju hitno rješavati. nije bitno. hvala ti na pomoći :doki:

Možda bi više pomoći dobila kada bi problem napisala u podforum “Skripte i gotove web aplikacije”, jer svakako postoji mogućnost da netko ko bi ti mogao pomoć ne čita ovaj podforum.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja