Shoutcast na VPS - Savjet

Pozdrav,

Koliko je pametno na VPS instalirat ShoutCast i koliki bi server trebao biti da nemam problema nikakvih bar do 2000 slušatelja.

Ako ima netko kakva iskustva ili vi provajderi svojih hostinga nekakve ponude/savjete…izvolite :slight_smile:

Zavisno od davatelja hosting usluga kod koga si pretplaćen, od same stabilnosti poslužitelja, preko postavka sigurnosti i “user-friendly” sučeljem, pa sve do slušanja prave glazbe. :slight_smile:

Koristio sam WHMSonic mogućnost kroz WHM, odnosno cPanel na tzv. “shared hosting-u”.

Shoutcast sam koristio na VPS-u, a aplikaciju i sučelje cijelo imao od strane:
Webinterface kostenlos Gameserver, Streamserver, Shoutcast, VServer, Rechnungen, Shop, Software

Mogu reći da je dosta dobro bilo, dan danas radi bez problema s time da si, naravno postaviš kako ti paše i koliko toga trebaš.
Opet, znalo mi se dogoditi da negdje “pukne” veza, sve radi, ali ne radi. :slight_smile:

• većinom preko stream-a, odnosno slušanje preko Web-a ili preuzeta datoteka, pa na Media/Winamp player-u
  • složio sam si RTMP gore

Opet ostaje pitanje, da li koristiti cijeli VPS samo za Shoutcast? Koliko pak je to pametno ili ne, te kakav VPS za taj servis koristiti?

Za postavljenja Shoutcast-a na VPS nisu potrebne neke zahtjevne i “visoke” specifikacije.
Opet, zavisno kako ti je postavljena brzina Internet pristupa po kanalu i pojasni promet (bandwidth) - promet, kao i hardver VPS-a, primjerice RAM meorija.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact