Siva ekonomija :/

Ne želim nikog uvrijediti, ali ako se ode malo dalje, gdje nema semafora i pita za političara i stranku, kladim se da je odgovor Francek i HDZ.
Velika većina biračkog tijela još uvijek percipira HDZ=Franjo T.

Isto tako velika večina ljudi je zamrzila Franju radi današnjeg HDZa.

Upravo to.
Ljudi u HR još uvijek politiku doživljavaju emotivno. Umjesto da uključe mozak, ljudi na birališta idu srcem. :frowning:
U politici nema ljubavi i nema mržnje.

Bas gledam juce lika kako ponosno to izgovara na TV-u i ne vjerujem sta vidim.

Takve poslove (cuvanje djece, starih osoba, berbe voca i povrca, honorarno grbacenje) rade ljudi koji su u najvecim problemima i sad treba tuci po njima? Da umru od gladi?

Oni misle da je ovo Svicarska i da svi imaju para ko blata pa se zajebavaju namjerno radeci na crno(eto palo im na pamet jer su bezobrazni), a ljudi se snalaze da stave kruh djeci na stol, dok ovi sto daju te zakone ljetuju na top destinacijama i taj zakon nece utjecati na njih ni najmanje.

Ovi drugi su mudriji, bolje se maskiraju, al su u stvar najopasniji. Za koga da uključim mozak?

Ovi prvi su lopovi, (ustvari svi su), jeben im mater svima, za koga da glasam onda.

Odem na index.hr i masu sl. drugih portala, kao i emisija na htvu (latinica i sl) i mene pokušava uvjeriti da je Franjo najveće zlo hrvatske ikada, da je Thompson neki koljač a slobodan žrtva rata, a poklao je pola hrvatske. Pogledaj samo onog Kajina i one riječke četnike koji su klali naš narod a sad bi ja trebao glasati za njih zato jer su ovi lopovi? Pa radije da me pljačkaju nego da gledam te zločince koji pucaju od tisika što su u hrvatskom saboru a ne nekom drugom.

Najbolje rješenje je ne glasati za nikoga više, ne gledati dnevnik i sl. Biti će mi onako kako se sam za sebe izborim a ovaj narod će uvjek biti jadan.

Ovo je jedna velika istina. Slažem se 1000000%

Šta će se dogoditi sa Popisivačima Stanovništva.?’

Zar i oni ne spadaju u Sivu Zonu i koga onda treba kaznit ( Državu ili popisivača ili oboje). :ehm:

rijecki sta!? WTF!? O cemu ti pricas!

O kajinu.

novinari su malo napuhali stvari.
zakon se odnosi na obrtnička zanimanja, a ne za ne redoviti rad.
piše u prijedlogu zakona.
prvo moramo vidjeti što će donijeti sabor.
mislim da ono što bude za vlastite potrebe tipa vinograd i slično, tu neće biti problema.
jest da ima nebuloza za ovih 500 m.
istina davanja su visoka, ali treba napraviti reda.

Kajin nema veze s Rijekom, on je Istrijan. Ne miješaj Rijeku s njim jer će biti belaja :smiley:

Nekom su vinogradi važni pa neće bit problema jer se rodbina eto ne bavi obrezivanjem inace pa oke. Al ja po ovom zakonu ne smijem curinoj baki sredit komp, jer eto imam informatičku firmu, a s curom živim kilometar od bake…

Nitko neće mene tlačit zbog toga, i upadat baki u stan kad god odemo tamo, al zar moramo svjesno živjet u prekršaju ili jednostavno baki ispostavit račun da bi bili mirni…

[quote=“tsereg”]Pa već godinama donose zakone kojima poštene građane pretvaraju u kriminalce. Nije ovo prvi takav zakon.

No - sve se to još može i razumjeti - kakav god zakon bio dobar je, ako institucije vrše svoj posao, a to je da te primi za ruku i provede se jednog kraja na drugi na način da (a) pretpostavi da ulaziš kao pošten građanin i (b) želiš izići na stranu na kojoj ćeš ostati poštan građanin.[/quote]

U vaš dom ne može ući niti policija, tj. može ući (službena osoba), ali sa nalogom izdanim od strane suda (mislim da se radi o ustavnom pravu). Neka me netko ispravi ako griješim… :S

Bilo kako bilo, nema ni najmanje šanse da bi ga pustio unutra. lol

[quote=“TomislavS”]U vaš dom ne može ući niti policija, tj. može ući (službena osoba), ali sa nalogom izdanim od strane suda (mislim da se radi o ustavnom pravu). Neka me netko ispravi ako griješim… :S

Bilo kako bilo, nema ni najmanje šanse da bi ga pustio unutra. lol[/quote]

Ako se zainate nalog nikad nije problem. Pa zamjeri se susjedu koji će te prijavit, i imaju osnovanu sumnju za nalog.

Jedino što je bitno u svemu je da ako nekom staneš na žulj možeš najebat i neopravdano…

Jesi siguran?

Nalog se ne dobija za takve gluposti (prijava susjeda :D), barem ne bi trebao. Za takav nalog treba dobar i valjan razlog, nikako osnovana sumnja… Uostalom, nakon toga bi pak slijedio postupak sa moje strane, pa nakon pustih tužbi za povredu prava, privatnosti, ustavnih prava, klevetu i slično - susjed ne bi više nikada nekoga prijavio, sigurno.

Ma nemam ništa protiv ljudi, njega ne mogu smislit.

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=138538
evo i ovdje o tome.
Ja sove dolje stranice radim volonterski iz prijateljstva. Jel to znači da više ne mogu to raditi?

http://ursulatolj.com/

http://chopin-ri.hr/

a ovu iz rodbinskih veza

http://djecji-vrtic-bosiljak.com/

Ako moram obustaviti svoj rad ko je tu malouman?

Možeš. Samo trebaš platiti porez. Nigdje ne stoji da moraš bilo što stvarno naplatiti, ali državi platiš porez i gotovo. Drugo je pitanje kako ćeš ga zaračunati.

Jasno, ako si ti penzioner, trebaš vidjeti da li smiješ obavljati bilo kakvu djelatnost.

Ja predlažem da po stupanju zakona na snagu inspektoratu počnemo prijavljivate sve ove naše sugrađane što skupljaju pa prodaju boce po smeću. Baš da vidimo hoće li se usuditi provoditi zakon i suzbiti i taj rad na crno.

A što je s nama moderatorima po forumima?

[quote=“tsereg”]Možeš. Samo trebaš platiti porez. Nigdje ne stoji da moraš bilo što stvarno naplatiti, ali državi platiš porez i gotovo. Drugo je pitanje kako ćeš ga zaračunati.

Jasno, ako si ti penzioner, trebaš vidjeti da li smiješ obavljati bilo kakvu djelatnost.
[/quote]
Ja nemem za osnovne potrebe, a kamoli da dajem Vladi porez na nezarađen novac!!
Ipak hvala ti na odgovoru.

[quote=“tsereg”]

Ja predlažem da po stupanju zakona na snagu inspektoratu počnemo prijavljivate sve ove naše sugrađane što skupljaju pa prodaju boce po smeću. Baš da vidimo hoće li se usuditi provoditi zakon i suzbiti i taj rad na crno.[/quote] Odlična ideja!! :slight_smile: