Skiciranje web projekta

pozz…

malo mi je neugodno što nisam baš aktivan (ne sudjelujem u raspravama, samo čitam ) a moram vas zamoliti za uslugu ( ako tko zna i voljan je pomoći )

naime, sam radim neke web stranice, i do sada se nisam susretao sa nekim većim projektima za koje bi bilo potrebno raditi neke posebne skice ili išta slično.

Sve se svodilo na materijale koje sam dobivao i neku predodžbu u glavi koju bih onda prenosio u izradi…

no, trenutno u glavi imam jedan masivni projekt, ( koji btw radim za sebe ) i sad, trebao bih ga staviti na papir ( tj. više njih )…

e sad, ono što me zanima postoji li nekakav softwer, ili templejt skice, ili možda upute o izradi istog…

sav google search me je vodio na project planing software koji mi ne odgovara jer je on više za ovaj dio gdje se već počinje izrada, gdje se zadaju zadaci itd… meni treba ono što ide ranije… skica i plan…

mislim, sad da ne ispadnem ljenčina ili neznam što, znam da bih trebao olovku u ruke i krenuti crtati i pisati ( što mi 99% ne gine ) ali ako postoji prog. koji bi mi eventualno olakšao muke ( a i pojednostavio eventualnu prezentaciju projekta ) bio bih jako zahvalan kad bi me uputili na isti…

još jednom se ispričavam na žicanju u prvom postu…

lp

Freemind. Kaze kolega koristi mu za organizaciju projekta, listu requiremenata, bugova n shit.
Meni ne, al ko zna, mozda ce i tebi.

Takvi projekti se obicno rade kroz Requirement specification, gdje je to obicno mjesavina Word dokumenata, PPTova i XLS tablica. Skoro pa da nema easy way, bar nisam nasao nis slicno. Gdje cu se rado svrstati u one koje zanima ima li itko usable rjesenje?

Nije ovo zicanje, pitanje je odlicno - i mene zanima odgovor. :slight_smile:

Možda…?

[quote=“Nosf”]Freemind. Kaze kolega koristi mu za organizaciju projekta, listu requiremenata, bugova n shit.
Meni ne, al ko zna, mozda ce i tebi.

Takvi projekti se obicno rade kroz Requirement specification, gdje je to obicno mjesavina Word dokumenata, PPTova i XLS tablica. Skoro pa da nema easy way, bar nisam nasao nis slicno. Gdje cu se rado svrstati u one koje zanima ima li itko usable rjesenje?[/quote]

skinuo i instalirao freemind ali nije mi baš od pomoći…

[quote=“ePips”]Možda…?

[/quote]

hvala, ali ovo je sve grafika za slaganje u nekim grafičkim programima…

a ništa… bacit se na traženje… ako pronađem nešto, obavezno postavim…

Kod dizajna web stranice, imho nema ništa bolje od papira, olovke i eventualno bojica. Tako je najlakše isplanirati dizajn. Ja napravim skice cjelokupnog layouta, a zatim zasebnih elemenata i onda s kemijskom brzinski napišem za svaki element što ću napraviti u css-u. Zatim uzmem zaseban papir i napišem korak po korak što trebam raditi u Photoshopu. Kasnije na kompu samo slijedi egzekucija procesa.

Nije da se reklamiram, ali evo, napisao sam prije godinu dana post o mojoj praksi pa mi se ne da sad ponovno sve prepisivati…

http://www.webasticno.com/self-improvement/proces-stvaranja-korak-po-korak-za-bolju-produktivnost/

[quote="’[NEMESIS"]]Kod dizajna web stranice, imho nema ništa bolje od papira, olovke i eventualno bojica. Tako je najlakše isplanirati dizajn. Ja napravim skice cjelokupnog layouta, a zatim zasebnih elemenata i onda s kemijskom brzinski napišem za svaki element što ću napraviti u css-u. Zatim uzmem zaseban papir i napišem korak po korak što trebam raditi u Photoshopu. Kasnije na kompu samo slijedi egzekucija procesa.

Nije da se reklamiram, ali evo, napisao sam prije godinu dana post o mojoj praksi pa mi se ne da sad ponovno sve prepisivati…

http://www.webasticno.com/self-improvement/proces-stvaranja-korak-po-korak-za-bolju-produktivnost/
[/quote]

vjerujem, ali dizajn mi je zadnja stvar o kojoj trenutno razmišljam :slight_smile:

pronašao sam jedan zgodan program za skicu, zove se Pencil 1.2 ( besplatan je )
evo link
http://pencil.evolus.vn/en-US/Home.aspx

iako program ne nudi sve što mi je u ovom trenu potrebno, odlučio sam ne gubiti vrijeme na traženje jer dok nađem odgovarajuće riješenje, već sve napravim u ovom :slight_smile:

hvala svima na pomoći

lp

Koristim Curio za takve stvari.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja