Skladište za web trgovine u Hrvatskoj

Mozes li malo razjasniti na sta si tu konkretno mislio? Nisam nikada bio u takvim kontaktima pa mi nije bas jasno, a zvuci zanimljivo :sweat_smile:

evo ovo je zanimljivo

shopovi kao about you čini mi se imaju nekakav affiliate. nisam ulazio u detalje

  1. Kontaktiras sa lokalnim kompanijama koje vrše uslugu špeditiranja i uvoza robe.

  2. Ponudis njihovim klijentima popust za uslugu koju ti želiš da napravis sa skladistem(kako vidim sta god uradio ti zelis da ides u smijeru davanja usluge) .

  3. Trazis od njih popust za svoje klijente koji zele da naruce bulk necega iz inostrastva, ali iz jednog ili drugog razloga ne žele da se peglaju oko dokumenata

Naravno kada kažem popust mislim na marketinšku definiciju popusta - smanjenje regularne cijene proizvoda ili usluge sa ciljem povećavanja prodaje.

  1. Prvo će te pitati tko si ti, nikad nismo čuli za tebe.
  2. Od kuda tebi popis njihovih klijenata? Sigurno popis svojih klijenata daju svakom tko pita.
  3. Pa gdje ćeš odmah tražiti nešto i to još popust, a niste niti počeli raditi…

Ovo je samo primjer da je u teoriji sve med i mlijeko, a praksa je sasvim nešto drugo.

Ovo mi je zadnji komentar u ovoj temi jer vidim da kvarim optimizam :slight_smile:

1 Like

@trnac

  1. po toj logici ni jedan biznis nikada ne treba zapoceti, jer nisi poznat na trzistu (srecom zivimo u doba u koje zivimo i registrovna firma moze sve informacije potrebne staviti javno ako nekoga zanima “tko si”)
  2. dvije firme mogu saradjivati i nagradjivati jedna drugu za preporuku (affiliate)
  3. procitaj prethodno

Masis poentu, poenta nije da ces ti kao vlasnik skladista koristiti njihove usluge, poenta je da imate zajednicku ciljnu grupu i da nudite uslugama koje se nadopunjuju.

Ti ne kvaris optimizam, vec pravis pretpostavke koje dovode do toga da apsolutno sve djeluje nemoguce :wink:

@s.perkovic napisao sam ono sto mislim da je interesantan aspekt cijele price, uzmi samo kao materijal za razmisljanje :slight_smile:

Možda je ovo nešto slično tome što hoćeš: fulfillmentserbia.com

1 Like

Opcija 2, tj fullfilment bi mogao biti ok. Iz iskustva, iz prve ruke:

  1. 1000m2 je dovoljno, velike firme imaju svoja skladišta, tako bi bi klijenti bili pretežno manje, srednje tvrtke
  2. oko dostave nemaš brige, to nije tvoj posao, svaka firma potpisuje ugovor direktno sa kurirskom službom i javlja im na kojoj adresi da prikupljaju robu. Dakle ti skladištiš i komisioniraš (slažeš) po nalozima klijenata, dođe kurirska služba i pokupi robu (kurirska služba naplacuje direktno klijentu)
  3. nama su nudili sličnu opciju, ali roba nije bila prilagođena za to. Naplata je išla po paletnom mjestu + po nalogu (prijem i izdavanje robe). Ekstra usluge su deklariranje i sl

Primjer troška za srednju firmu iz prve ruke:
400m2 skladište - cca 10.000kn
1 skladištar cca 10.000kn bruto
poslanih paketa mjesečno cca 3000kom
trošak po poslanom paketu cca 6,66kn

plus ostali troškovi potrošnog materijala u skladištu, pa zamjena skladištara na godišnje, bolovanju…

1 Like

Skladište kad se starta web trgovina jest problem. Ne može u stambenom prostoru.
Garaža može ako zadovoljava MTU. Skladište za webshop mora biti minimum 6m2.

@s.perkovic u procesu sam traženja skladišta i u Splitu sam. Sad… 60km je malo daleko, za otići do skladišta i nazad moram napraviti 120km.
www.mbe.hr su mi ponudili točno ono što mi treba za webshop. 6m2 skladišta koje zadovoljava MTU. Plus logistiku fulfilmenta.