Skripta greškom upisuje razmak u bazu

Znači imam ovaj kod:

Imam textarea u koju unosim hrpu domena, tako da upisujem jednu domenu po liniji. Skripta treba upisati te domene u bazu. Sve to funkcionira kako treba, samo je problem u tome kad recimo na listi imam tri domene, za prve dvije domene u bazu upiše još i razmak iza domen, dok za zadnju domenu na listi ne.

Bez obzira koliko domena imam na listi ista stvar se događa, sve imaju razmak na kraju osim zadnje.

Kad ubacim listu domena tog razmaka nema na listi, nego ga vidim u phpmyadminu.
Pokušao sam uklanjati razmak sa str_replace i sa substr

Ovo sam pokusao ubaciti i kod upisa i kod ispisa iz baze, ali skripta se ponasa kao da nije ni pronasla nikakav razmak. Kad koristim substr odreže mi zadnje slovo domene…

Uglavnom vec sam hrpu vremena i zivaca izgubio sa ovim, a bitno mi je da nema tih razmaka jer mi skripta za koju koristim domenu ne radi kad oni postoje, a nema smisla da ručno brišem svaki iz PhpMyAdmin-a.

Evo i screenshot da vidite o čemu se radi

http://img850.imageshack.us/img850/658/errorqs.jpg

Uploaded with ImageShack.us

U SQL-upitu između $domena i zatvarajućeg znaka jednostrukog navoda imaš razmak.

Koristi biblioteku koja podržava parametrizirane upite, npr. MySQLi ili PDO.

[quote=“tsereg”]U SQL-upitu između $domena i zatvarajućeg znaka jednostrukog navoda imaš razmak.

Koristi biblioteku koja podržava parametrizirane upite, npr. MySQLi ili PDO.[/quote]

U sql upitu nema razmaka, to je i meni palo na pamet ali nije do toga. Proučiti ću ova dva linka, valjda ću naću u čemu je stvar.

Hvala

Probaj ovako nesto

$domena = trim($str[$i]);

Onda ti iz web-stranice dođe tekst u kojem su retci separirani s CR+LF kombinacijom, a ti radiš “explode” na LF, pa CR na neki način ostane u stringu. Kod ispisa se to normalno ne vidi.

Trim bi to trebao ukloniti, napravi ga odmah iz explode.

[quote=“djomla”]Probaj ovako nesto

$domena = trim($str[$i]);

[/quote]

E super, ovo je upalilo, hvala puno obojici

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja