Skripta ne odradi

Ova skripta niti odradi posal niti javlja grešku. Molim znalce za pomoć! Hvala!

Prvo sta pokusavas da postignes, menjas necemu dozvole u 0777 da bi onda brisao? Znaci hoces da pobrises fileove jel tako unutar direktorija?

if (is_writeable($fld.$ml[$j])) {
chmod($fld.$ml[$j],0777);
unlink($fld.$ml[$j]);
} else {
echo “problem sa dozvolama”;
}

Stavi ovo ako ne mozes da pises po fileu sigurno neces moci ni da promjenis dozvole a samim time ni da ga brises.
p.s. mozes uvijek find /path -type f -exec rm -fr {} ;

[quote=“djomla”]Prvo sta pokusavas da postignes, menjas necemu dozvole u 0777 da bi onda brisao? Znaci hoces da pobrises fileove jel tako unutar direktorija?

if (is_writeable($fld.$ml[$j])) {
chmod($fld.$ml[$j],0777);
unlink($fld.$ml[$j]);
} else {
echo “problem sa dozvolama”;
}

Stavi ovo ako ne mozes da pises po fileu sigurno neces moci ni da promjenis dozvole a samim time ni da ga brises.
p.s. mozes uvijek find /path -type f -exec rm -fr {} ;[/quote]

Šta je s dopuštenjima nad samim direktorijem, koliko znam na Linuxu ako nemaš dopušteno pravo na određenu operaciju nad direktorijem ne možeš tu istu operaciju izvesti niti nad datotekom smještenom u dotičnom direktoriju. Pa čak niti joj promijeniti dopuštenja.

mislim da ovnersip na fileu overajduje permission na direktoriju. Ali da treba oba rjesenja pogledati.

Želim brisati mejlove koje ne pokupim mejl klijentom. Hvala na odgovorima, prostudiraću.

Kad je cron pokrenio skriptu odradila je, Neznam točan razlog iako se bavim linuxom. Pretpostavljam da je do ovlasti. Cron je “user”, a preglednik s neta “ostali” i zato je bilo bezuspješno kod pointiranja preglednika na skriptu preko http protokola. Može li mi ko ovo razmišljanje potvrditi?

Meni se tvoje pojašnjenje čini plauzbilnim. Cron proces je pokrenut kroz korisnički račun koji ima pravo chmodati, dok se web-programi tipično izvršavaju s vrlo restriktivnim ovlastima.

[quote=“tsereg”]Meni se tvoje pojašnjenje čini plauzbilnim. Cron proces je pokrenut kroz korisnički račun koji ima pravo chmodati, dok se web-programi tipično izvršavaju s vrlo restriktivnim ovlastima.[/quote]TNX!!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja