Skripta za upload slika "preimenovanje slika"

Bok. Našao sam na netu jednu malu skriptu za upload slika na server i spremanje naziva slike u tablicu.

Kako da prilikom uploada slike promijenim naziv slike u ID. Želio bi da svaki korisnik može uploadati sliku, ali da slika nosi naziv ID korisnika. Kako?

Zamijeni $fileName = $_FILES[‘file’][‘name’]
sa $fileName = $row[‘ID’]

Radi, ali u tablici se spremi samo ID, dakle broj npr. “11”. Ekstenzije jpg, gif ili png nema!

Jel’ toliko teško malo pronjuškati po netu ili proučiti što skripta radi?

Evo ti onda ovako:
zapisat će ti u tablicu sljedeće -> ‘slika/imeslike_idkorisnika.extenzijadatoteke’

$filePath = $uploadDir . $fileName . ‘_’ . $row[‘ID’] . $fileType;

Jel’ sad OK?

Warning: move_uploaded_file(slika/_image/gif) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: No such file…
Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move ‘/tmp/phpDDllYw’ to ‘logotip/_image/gif’ in…
Error uploading file

Pokušao sam umjesto:
$fileName = $_FILES[‘file’][‘name’];

staviti:
sa $fileName = $row[‘ID’] . $fileType;

Javlja grešku. Zna li tko kako.

P.S. Guglao sam ali ništa!

[quote=“ivek66”]Warning: move_uploaded_file(slika/_image/gif) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: No such file…
Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move ‘/tmp/phpDDllYw’ to ‘logotip/_image/gif’ in…
Error uploading file[/quote]

Iz greske (“slika/_image/gif”) se ocito vidi da fali:
a) ime datoteke
b) tocka (izmedju imena i ekstenzije)

Greska kaze da ne postoji takva datoteka, uvijek u takvim slucajevima ispisi potpun putanju do datoteke i provjeri da li tamo datoteka postoji.

A kako to primjeniti da radi kako treba?

Stvar je trivijalna za napraviti, ako znas osnove PHP-a.

makni .$fileType

Ne znam kako je to završilo tu.

Poslušao sam “ivan.skugor” i guglao sam osnove PHP, pročitao sam svašta ali u konkretnom primjeru nisam našao rješenje.

“CreatifCode” pokušao sam primjeniti tvoj prijedlog:

Error koji dobivam:
Warning: move_uploaded_file(slika/) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: Is a directory in /home/…/slika.php on line 21

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move ‘/tmp/phpW1gKnG’ to ‘slika/’ in /home/…/slika.php on line 21
Error uploading file

radi normalno. Da li ti postoji folder, da li ti je path do foldera ispravan, da li ti imaš dopuštenja za pisanje po folderu.

radi normalno. Da li ti postoji folder, da li ti je path do foldera ispravan, da li ti imaš dopuštenja za pisanje po folderu.

barem ovih skripti po netu ima free koliko hoces …

Bar si se potrudio ako nista drugo. :slight_smile:

U biti, tu:

http://php.net/manual/en/function.move-uploaded-file.php

imas sve sta ti treba, samo trebas malo prilagoditi neke djelove:

i

Mislim da sam gresku krivo protumacio, mislim da je problem sto ti se datoteka uopce ne upload-a, vjerovatno zbog toga jer nemas prava na pisanje u direktorij u koji zelis privremeno spremiti datoteku koju upload-as. Za pocetak provjeri da li imas prava pisanja u direktorij u koji zelis uploadati sliku.

CreatifCode
Sad radi OK. Rezultat je tipa ID_NAZIV.EKSTENZIJA npr. 33_pero.jpg.
Zanima me moželi se skripta prilagoditi da rezultat bude ID.EKSTENZIJA npr. 33.jpg.

Zyex
Daj link bar na jednu skriptu koja može uploadati slike na server, ujedno spremiti path u bazu, te da prilikom uploada slika poprimi naziv ID-a iz tablice.

ivan.skugor
Hvala na linku. Proučit ću vidim da je to razrađeno do najsitnih detalja.

Ovako sam ja sebi riješio,pa pokušaj

http://www.phpf1.com/product/image-upload-script.html

skripta je besplatna i samo promjenis vrijednost i rijesio si problem ima ih jos samo neda mi se sada googlat …

[quote=“Zyex”]
http://www.phpf1.com/product/image-upload-script.html

skripta je besplatna i samo promjenis vrijednost i rijesio si problem ima ih jos samo neda mi se sada googlat …[/quote]

I gjde tamo piše da sprema path od uploadane slike u bazu? Nigdje!

maxImageUpload.class.php

Očito ti to baš nije potrebno pošto nisi ni pogledao.
Ako se meni dalo otići na stranicu, skinuti, otkompresirati pa otvoriti file i pronaći mogao si i ti :slight_smile:

Očito ti to baš nije potrebno pošto nisi ni pogledao.
Ako se meni dalo otići na stranicu skinuti otkompresitati pa otvoriti file i pronaći mogao si i ti :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja