Skripta za uredi profil

Pozdrav, napravio sam stranicu sa profilima, e sad bi da napravim da korisnik može urediti profil. Ja sam kreno vako:

Ovo je kod uredi profil.php

A ovo je kod html koji sam stavio u direktorij Teme/’.$naziv_teme/uredi_profil.predlozak.php

e sad imam ovdje problem pošto je e mail i korisnicko ime korisnika jedinstveno “UNIQUE” i kad korisnik udje da uredi profil kako da napravim da nemože unijeti novu e mail ili korisnicko ime ako postoji u bazi, a da ne provjerava njegovo postojece korisnicko ime i e mail.

Nadam se da ste me razumjeli hval na pomoći

Pozdrav,

AKo sam te dobro shvatio onda napravi ovako

Lijepo odabereš iz baze podataka njegovo korisničko ime i email i ako je empty onda staviš da se vidi polje za izmjenu

<?php //query kod koji daje varijablu $korisnickoime i $email if (empty($korisnickoime)) [b]{[/b] echo 'polje za unos korisničkog imena'; } if (empty($email)) [b]{[/b] echo 'polje za unos emaila'; } ?>

?>

ni si me dobro razumijo.

e vako kad korisnik udje u uredjivanje profila tu mu se pojavi u inputu korisnicko ime, e-mail adresa idt.

i sad ako naprimjer samo promjeni email adresu i klikne spremi izbaci mu grešku da korisnicko ime postoji u bazi, e mene zanima kako da provjerim naprimjer dali postoji nova e mail od korisnika u bazi a da njegovu staru ne provjeri.

evo link od skripte pa ako vam nije mrsko registruj te se pa vidite koja mi je greška, hxxp://www.proba.bh-forum.com

Hvala na pomoci.

Koliko ja vidim, vec provjeravas za korisnicko ime (ne bas dobro, al rjesit cemo to sad). Slicno si poceo i sa email-om. No uglavnom, oboje se svodi na isto:

Onaj gore prvi upit dohvaca korisnicko ime koje odgovara onome iz post-a. Dolje sa mysql_num_rows provjeravas da li si dobio to korisnicko ime, odnosno da li ono postoji u bazi. Poanta je tome da ti taj rezultat mora biti nula - znaci, da ne postoji (ti provjeravas da li je razlicito od 1).