Skromnost crkve

Pa mogu ti reći da sam i ja očekivao da će biti izdašniji automobili, kad pogledaš da se glavni čovjek crkve vozi auto od 35 000 eura, to je ništa za druge službe gdje se voze u autima i od par miliona kn.
Svaki drugi hrvat na kredit vozi takvo auto pa je red da se vozi i čovjek koji je na takvoj dužnosti.

Usput, mislim da si danas pretjerao malo sa političko komunističkim antihrvatskim temama i postovima na forumu. Mislim da ti je lijepo tsereg rekao, novinari pišu baš ono što takvi kao ti jedva čekaju da pročitaju.

Ništa novo u tom članku, svi znamo kakav vozni park imaju svećenici, a da ne govorimo o autima/odajama onih na višim položajima. Što ste bliži tom krugu to sve više uviđate da je taj čitav sistem otišao k vragu, odnosno rastegnuo se do krajnjih granica. A puknuti mora kad tad… No, noć je najtamnija prije zore, pa u tom smislu se nadam da će Presvijetli nastaviti s ovakvim trendom.

Ne ulazeći u bilo kakve detalje: usprkos medijskoj kampanji, i nakon ovog popisa stanovništva će Hrvatska (uz Poljsku) biti zemlja s najvećim postotkom katolika. Jer, znaju i Hrvati i Poljaci tko im je kroz povijest najviše pomogao u očuvanju nacije i ponovnom stvaranju države. Kao što znaju tko je dokrajčio komunizam…

O člancima na netu.hr mogu reći da sam si dao truda i doslovno u svom ADSL-routeru zablokirao ovu domenu. Kada kliknem na gornji link, ispiše mi [quote=""]You have tried to access a site that has been blocked by the SMC Router.

Please contact your System Administrator to have this site authorized.[/quote]A administrator mi je nedostupan.

Toliko o tom novinarskom šundu.

To će biti jako interesantan podatak, kada se objavi. Iako internetska anketa ne može imati kvalitetan uzorak, ipak, na 2000 ljudi koji su zasad glasovali; Kršćanin-Katolik (613), Ateist (833), Nešto treće (409), Neću se izjasniti (145).

Kod mene je situacija malo drugačija. Nedavno smo promijenili župnika. Doselio je u kuću veličine zgrade sa 6 stanova. Odmah je velik dio preuredio u dvoranu, kupio pikado, stolni tenis i sl. da se ljudi mogu zabavljati. Vozio je stari auto koji je radi kvarova prodao i kupio novi auto za cca 100 000kn. Svećenik koji je bio prije njega vozio je auto za 300 000kn.

Ja sam totalni ateist, ne idem u crkvu i svećenik to jako dobro zna. Unatoc tome, dao mi je ključ njegove dvorane, nikada me nije pitao zašto ne dođem u crkvu, a ja mu volim pomoći kad god mogu.

Što god tko rekao o članku na net.hr - istina je da većina svećenika živi luksuzno. Ako se dođe u manju sredinu to se vidi iz aviona.

Moje mišljenje je da svećenici ne bi trebali uživati u luksuzu, već bi trebali živjeti ono što svaki dan propovijedaju. Mogu se složiti da je crkva danas mafija, ali jako poštujem izuzetke kojih ipak ima!

Najgori su oni koji na oltaru prozivaju tko je koliko dao novca za crkvu.
Bljak

Kada sam bio klinjo, živio sam na Knežiji (ZG). Tamo je poprilično velika crkva i svećenički red salezijanci.
Teren za košarku pored crkve koji se po potrebi pretvarao u teren za mali nogomet. Fini mekani asfat kakvog nije bilo nigdje.
Stol za pingač i antologijske partije “vola oko stola”.
Stolni nogomet, komada 3.
Moram li reći da smo tamo stalno visili.
Koliko se sjećam, nije bilo bijesnih auta. Svatko je živio u svojem stanu (soba+možda WC) unutar crkvenog zdanja i to je bilo to.

Sada u prvom razredu osnovne škole plaše djecu paklom.
Neki totalni idot je uvrstio vjeronauk u redovnu nastavu.

Nemam ništa protiv Crkve ali kadrovi odnosno personal je sve lošiji i lošiji. Polako se profiliraju kao utočište za pedofile, neradnike i totalne idiote uz časne iznimke.

najjace dvi izjave od popa sta san cuja su…
glasajte za hdz!
lemozina minimum 5 kn!

[quote=“antelaca”]najjace dvi izjave od popa sta san cuja su…
glasajte za hdz!
lemozina minimum 5 kn![/quote]

Popovi su pravoslavci. Tko zna, možda stvarno tako govore, nisam nikad bio u pravoslavnoj crkvi.
Od svećenika to nisam nikad čuo.

Moj vam je savjet, da svećenike doživljavate kao liječnike. Ima dobrih i loših. Slušajte što vam savjetuju, a ne gledajte kako se oni ponašaju. Ako vam liječnik kaže da su vam krvne žile u ■■■■■ i da morate prestati pušiti, poslušajte ga. Nije važno što vi znate da su neki liječnici pušači, pa možda i taj koji vam govori da ne smijete pušiti, puši.
Treba li popljuvati medicinu zato što se neki liječnik razbolio?

http://david-udruga.hr/novosti/bez-komentara/2010/11/22/ugovori-sveta-stolica-rh-2/

Ne treba generalizirati. Ima svečenika dobrih i loših. Kao i u svim drugim dijelovima društva. Ono što mene muči je to da ako ja odradim posao i ne izdam račun, da ću gadno najebat.

A crkva ne mora uopće vodit papire za one novce koje smo svi mi njima uplatili, i vjernici i nevjernici. Crkva ne polaže račune nikome i nitko od nas ne može u nijednom trenutku saznati gdje je potrošen naš novac…

Da je crkva transparentna bilo bi mi svejedno što grade palače i kupuju aute (a i ta cifra od 35000 eura za auto prvog čovjeka crkve nije pretjerana), dok je ovako to sve mutno. Ako je netko svečenik, ne znači da je samim zvanjem i svet čovjek i da neće krast.

[quote=“neki_frajer”]Popovi su pravoslavci. Tko zna, možda stvarno tako govore, nisam nikad bio u pravoslavnoj crkvi.
Od svećenika to nisam nikad čuo.

Moj vam je savjet, da svećenike doživljavate kao liječnike. Ima dobrih i loših. Slušajte što vam savjetuju, a ne gledajte kako se oni ponašaju. Ako vam liječnik kaže da su vam krvne žile u ■■■■■ i da morate prestati pušiti, poslušajte ga. Nije važno što vi znate da su neki liječnici pušači, pa možda i taj koji vam govori da ne smijete pušiti, puši.
Treba li popljuvati medicinu zato što se neki liječnik razbolio?[/quote]

Pop je i u dalmaciji izraz za svecenika pa prema tome!

Odi jednom mozda ti se i svidi. Ja sam bio u svim crkvama pa barem ajmo rec od svih religija, zanimljivo iskustvo iako nisam nesto pretjerano religiozna osoba ali ipak vjerujem.

Ali izjava da slusam nekoga bez obzira kako se on ponasao, sta to znaci? Ako on vozi BMW-a a meni kaze da zivim skromno tebi to ne zvuci niti malo licemjerno. I imali vecih licemjera od takvih osoba. Nisu se uzalud kod nas (u proslim vremenima - citaj davnim) djeca namjerno slala u popove (svecenike) a zasto? Jer ipak ne zive tako pozrtvovno kako to prikazuju sa oltara, barem ne dobar dio njih. A ko kaze drugacije brate nek otvori okice lagano.

I jos me zanima kako je to nas katolicka crkva oslobodila od bilo koga? Komunizma, turaka koga? Koga je crkva oslobadjala a da nije imala koristi? Vjekovima se sluzila misa neukom puku na latinskom, sto? Koliko dugo su uzimali poreze? Krizarski ratovi. Inkvizicija. Jedini koji je koliko toliko popularizirao je bio pokojni Vojitila ostalo sve … Gdje su zavrsili novci-zlato i ostalo iz bivse NDHa? Cita neko povijest?

Dr. Ivan Grubišić je dobar svećenik!!

Vjernik vjeruje u Boga a ne u popa!!

Ja se u potpunosti slazem sa tom izjavom. Ali tema je crkva zar ne?

A vjera ne bi smjela koštat. A danas košta, sve nas, jako puno…

Ali treba odvojit vjeru, od institucije crkve danas. Jedno sa drugim nema više puno veze…

:doki:

:doki:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja