Slanje emaila u vb.net

Imam obrazac na web stranici koji klikom na gumb šaljem na određenu e-mail adresu.

U principu mi je jasno ono kome se šalje, od koga, body…

i sve mi radi dok stranica nije na serveru, a ja za smpt klienta upotrebim svog klienta preko kojeg šaljem e-mail poruke(mail.iskon.hr). Međutim kad dignem na server onda mi to ne radi. To je stranica cro-adria.net i pokušao sam upisati u onaj red koda

SmtpMail.SmtpServer= "mail.cro-adria.net"

kao što mi server dao podatke za smtp poslužitelja, ali opet neće da šalje.

Osim toga javlja mi da je to zastario način slanja maila. Možda netko ima cjelokupno riješenje novijeg datuma, po mogućnosti s upotrebom gmail.com poslužitelja. Gdje se upisuje korisničko ime i password?

Hvala

Napravis MailMassage objekt, i napunis ga (posiljatelj, primaoc, subjekt, tjelo…).
Napravis SmtpClient, das mu mail server i maloprije kreirani MailMessage objekt.
Po potrebi dodaj na SmtpClient i NetworkCredential, ako se zelis autorizirati na mail servere. Mislim da je nesto tipa smtpClient.Credential=new NetworkCredential(username,pass)

Hvala hudo, ali jednostavno sam izostavio upisati mail klienta između navodnika
SmtpMail.SmtpServer= ""
i sad radi. Nisam siguran kojeg klienta upotrebljava, ali pretpostavljam default klienta servera na kojem mi je smještena domena.

Hvala možda će ovo trebati, ako budem to htio raditi sa nekih domena čiji server ne daje uslugu email klienta.

Istina, još uvjek mi je u visual studiu potcrtano i javlja da je zastario način slanja pošte.