Slanje posjete na stranicu s adsenseom

Zar je tako tesko procitati TOS a ne govoriti napamet. I ja ne govorim o facebook trafficu nego o ljudima kojima se kaze da dodju malo na stranicu i prosurfaju, odnosno njih ta stranica ne zanima i nikad nebi isli na nju da ims e ne kaze da odu…

EDIT: a sto se tice facebook traffic, ako je na stranici samo taj facebook traffic gdje ljudi dodju vide par sekundi i odu, i jos k tome ako imas clickove na rekllame od takvih ljudi, ti jednostavno trazis probleme…

Ovaj dio nikako nije točan. Da je tako, google bi brzo izgubio oglašavanje i svoj posao sa adwords kampanjama.

Da se zarada od adsensa temelji na stvarnom interesu posjetitelja, većina od nas nebi ništa zarađivala. To je brutalna istina. Sve su to nekakvi miss klikovi ili nešto takvo. Kad dođeš na bilo koju stranicu, ne tražiš reklamu, nego sadržaj te stranice. Da li tebe taj sadržaj sadrži jednu sekundu ili 10 minuta, to sve ovisi o sposobnostima autora sadržaja.

Kad dođeš na net.hr putem senzacionalnog naslova na fejsu onda je to sadržaj koji te zanima ili su ljudi navučeni? To je trash promet ili kvalitetan? Hoće njima google banirati adsense??

1 Like

Gugl temelji cijelu kompaniju na oglasivacima i boli ih ■■■■■ da li se oglasivacima isplati kupovina reklame?! nikako. Zastitice oglasivace maksimalno, ali nece banovat nekog zbog dovodjenja posjete. Ja imam adsens sajt dje su nasa djeca 90 posto posjetilaca. Tu konverzije za oglasivaca bilo kojeg ne moze biti. Cpc je 2 centa, a sva posjeta sa gugla. Taj trafik je tresh trafik. I guglu i oglasivacima je bolje da sav trafik na sajt dolazi sa fb i da ima konverzije no da dolazi sa gugla i nema konverzije. Bez oglasivaca zadovoljnih ne bi ni gugl bio to sto jeste.