Slanje promo maila za konkurenciju

Krenimo redom da objasnim cijelu situaciju…

Prije jedno tjedan i pol dana dobio sam upit za nekoliko opcija oglašavanja na jednoj od mojih stranica. Odmah na početku sam tražio link šta bi htio navedeni gospodin htio reklamirat, i dobio sam link prema jednom portalu tematski vezanom uz moju stranicu. Reko, pa to i nije nešto šta bi mi trebao bit problem promovirat.

I tako smo nastavili pregovore, i dogovorili nekoliko načina promocije na našoj stranici (banner, sponz. članak…), i najbitnije je da smo dogovorili slanje maila svim članovima. I sad, cijenu smo dogovorili, račun je spreman, i dobio sam tekst koji bi član htio da pošaljem svim članovima.

Problem kod teksta je taj što članak uopče nije povezan s portalom, već samo sa forumom. A kao što sam rekao, stranice su tematski povezane, pa bi to mogao bit problem da izgubim neke članove.

I sad stvarno ne znam šta da napravim. Naime, cijenu koji bi čovjek platio je meni sasvim prihvatljiva za taj mail koji bi poslao, ali bojim se da ne bih izgubio dosta na forumu!

Zanimaju me Vaša mišljenja… Inače, taj moj forum je dosta aktivan, i solidnu zaradu imam od njega. Dakle, nije mi prijeko potreban novac od toga, ali opet, od viška glava ne boli (posebno kad je u pitanju novac).

To ti sam sa sobom moraš odlučiti :slight_smile:

Ma znam (na kraju ću ionako odluku donijet ja)… Ali me zanima mišljenje drugih, kako bi oni postupili na mom mjestu :wink:

Veliki igrači čim su me namirisali kao moguću konkurenciju odhebali su me iste sekunde.
Probao sam i sa tiskanim medijima i sa online.

Da sam tražio da svojim članovima šalju reklamu za moj sajt siguran sam da bi me u najmanju ruku proglasili luđakom.

Ne vidim razloga zašto bi mali portali morali pomagati konkurenciju dok je veliki guše.

Moj savjet, hvala, doviđenja.

[quote=“trnac”]Veliki igrači čim su me namirisali kao moguću konkurenciju odhebali su me iste sekunde.
Probao sam i sa tiskanim medijima i sa online.

Da sam tražio da svojim članovima šalju reklamu za moj sajt siguran sam da bi me u najmanju ruku proglasili luđakom.

Ne vidim razloga zašto bi mali portali morali pomagati konkurenciju dok je veliki guše.

Moj savjet, hvala, doviđenja.[/quote]

Konkretan odgovor kakav sam tražio. :slight_smile: (rep +)

Ima li isomišljenika, ili neko misli kako bih trebao prihvatit ponudu? :cp:

Nebi puno izgubio. Većina ljudi niti ne pročita mail.
Ako su dobri novci u pitanju onda prihvati, a ako nisu onda ga lagano odj…

Biznis je biznis, neznam koliko imaš korisnika, ako ih je preko 1000 traži kunu po svakom ako ih je cca 5000 traži 0,30 lp po svakom i tako nešto…

Bitno je da “kupac” bude zadovoljan i naravno ti sa profitom. Ja bi za pristojne novce na stranici rado reklamirao konkurenciju ili bilo koga osim ako nije prljava igra,no sve ima svoju cijenu

Radi se o forumu i slanju mejla na adrese korisnika.
Korisnici su sa punim povjerenjem ostavili svoje korisničke podatke na forumu.
Biti će dovoljan samo jedan korisnik koji će dići graju protiv foruma/vlasnika foruma.

Može se desiti da će poslati mejlove i nikome ništa.
A opet, može se desiti da pošalje mejlove i da nakon 5-6 mjeseci forum umre.
Jedan dio ode konkurenciji, jedan dio ode jer se našao uvrijeđenim jer su se prodali podaci i na koncu jedan dio ode jer su otišla prva dva dijela.
Nije sve u novcima.

Broj članova je blizu 2000, a kao cjenu maila po članu sam uzeo 20 lp (što mene u potpunosti zadovoljava). No jednostavno, za tih 20 lp “prodat” nekog dobrog člana, najradije ne bih.

Mislim kako ću na kraju odbit ponudu, jednostavno, stranica mi trenutno donosi solidnu zaradu, i nije mi “pod mus” prodaja ovog. Najviše mi je žao što će sada ispast sve to neozbiljno, s obzirom da sam već sve dogovorio s njima, a na kraju ih odbio.

Budem sutra konačnu odluku donio. Jutro je pametnije nego večer.

Hvala svima na odgovorima. (svima rep+, tu reputaciju su većina članova zanemarila) Ako još ko želi, slobodno neka napiše još svoje viđenje…

Ma gledaj bez obizra kakvu god donio odluku uvijek im možeš reći da ti se malo krši sa nekim moralnim i osnovnim pravilima foruma.

No kao što je trnac rekao tko zna do kada ti može forum funkcionirati itd… 400 kn mi je malo bez obzira koliko je to novaca, iako nisi prodao podatke niti iznevjerio nekog člana, na taj način samo zarađuješ prihode za održavanje foruma to su ti kao donacije. jedna info poruka ali nebi nikako pristao 2000 ljudi obavijestiti za 400 kn pa makar i da se o facebooku radi ako je konkurencija

400 kn? :zub:
Sjećam se lika koji je ponudio razmjenu bannera, nešto podstanice, nešto manji-veći…
Meni je to bilo evidentno nepovoljno za mene i onda sam mu ponudio da napravimo obrnuto. Više se nije javio.

Ponudi ti ovom 400 kn neka on pošalje reklamni mejl na 2000 adresa svojih članova.
Budeš vidio hoće li pristati.

E da, pitanje je ako uopće smiješ poslati. Pitanje što ti piše pod uvjetima korištenja.

Upravo tako ako se radi o shared hostingu u velikoj vecini slucajeva to bi se tretiralo kao preprodaja koja bas i nije rado podrzana od strane hostera

No na drugu stranu 2000 mailova nije puno i zavisi kako je server podesen, mozda prodje…

[quote=“Alen”]Upravo tako ako se radi o shared hostingu u velikoj vecini slucajeva to bi se tretiralo kao preprodaja koja bas i nije rado podrzana od strane hostera

No na drugu stranu 2000 mailova nije puno i zavisi kako je server podesen, mozda prodje…[/quote]

Pa nije puno 2000 mailova ako stavi u cron jobs da salje svakih sat 20 mailova :wink:

Hvala na odgovorima svima, ponuda je odbijena. :slight_smile:

Inače, već sam slao mailove članovima, nikakvih problema nije bilo. (slao sam obavjesti članovima, ne promo mailove)

Može se reć da je problem rješen.

Da si s firmom koja je trazila uslugu email marketinga dogovorio da daju popust
clanovima tvog foruma pa onda poslao ponudu svim lanovima foruma bili bi u “win-win” situaciji…

Ovi bi imali bolji feedback od mail kampanje a ti bi imao happy clanove jer si im priustio jeftiniju uslugu / proizvod.

Ovako nisi placen i nisi clanovima priustio dobar popust s kojim bi reklama tvog foruma vjerojatno porasla.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja