Slanje velikog broja mailova

Vidim, ovdje se raspravlja o email marketingu, cijenama i sl. Kad smo vec kod slanja par tisuca ili par desetaka tisuca mailova, zanima me kako se to obicno izvodi?

Da li se to salje sa servera preko neke web aplikacije, preko kakvog autorespondera (ili slicne skripte) koju nudi sam web hosting ili se instalira nekakav program na svoj komp pa se salje lokalno sa svog kompa.

Kako biti siguran da mail serveri nece to prepoznati kao spam ili jos gore da prepoznaju tvoju email adresu ili cijeli tvoj server kao spamerski pa ubuduce sve poruke koje saljes odatle zavrsavaju u smecu automatski?

Moze li mi neko opisati kako se inace radi email marketing, ali onako sa tehnickog aspekta.

Thanks

program: Newslatter Genius => cca. 20e turbo jednostavan
Moguce slati .txt i html ili oboje
Server zavaras time da izmedju dva slanja, recimo nakon svakih 100e-mailova ugradis time out cca 120sec 8automatska funkcija u programu
personalizirani mailovi preko platzhaltera(neznam hrv. ali jedne varijabla koja prepozna da li se radi o muskom ili zenskom)
da bi sve radilo potrebno je min email od onog kome se salje
moguc export iz excel-a

pr. excell lista sa poljima ime, prezime e-mail i spol

u programu namjestis varijablu i on svakom salje dragi gosp ili gospodjo ta i ta
kod slanja korisnik vidi samo jednu adresu(znaci ne vidi sve kome si slao kao kod masovnog e-maila iz nekog e-mail programa)

Ako te jos kaj interesira po tome napisi.

poz

E, ali cekaj, taj program ti instaliras na svoj komp i uneses svoj mail server (npr. mail.iskon.hr). Da li ce te iskon oderati ako posaljes 10, 50, 100 tisuca mailova? Da li ce razni mail serveri tebe oznaciti kao spamera (da li oni mogu skuziti da si upravo ti taj koji salje svima).

Pitanje je sto bi bilo da saljes sa svog web servera gdje ti je site, da li ce tvoj server skupa s domenom i IP adresom biti na shit listama diljem interneta?

okrenimo ovako, ako budes slao 100000 kom svaki dan bit ces spamer, ako posaljes cca. 50k u mjesec dana i to sa ugradjenim time outom nema problema.
newsltteri se i salju sa vlastitog servera pa ima saitov akoji salju 50k svaka dva tjedna ako ne i tjedno.
Ja nemam iskostava sa 10k tjedno ali mjesecno bez pol frke.
Stza se iskona tice neznam, ne radim sa domacim provajderima.
Program instaliras na svoj pc, ali isto tako ako ti to ne pase instaliras ga na dedi. server i picis sa servera direktno.

da li ce biti na shit listama ovisi dosta o tome sta ces slati, jer nije isto slati miliion mailova za poznate spam izraze(sex v…a i ci…s i sl) ili ako posaljes isti broj za novi kuharski recept, psd tutorijal ili slicno

Onda ispada bolje slati sa lokalnog kompa, nego sa servera gdje ti je web. U taj windows desktop program uneses da saljes sa email adrese od iskona, a drugi put sa t-coma pa sa google-a jer nikad ne znas po kojem algoritmu se formiraju shit liste, a skidanje sa shit listi je navodno mukotrpno.

uf, nekaj mi steka od promjena ovdije, moram dva tri puta reffresat da proradi, soory za OT, ali mi dvaput napisao isti post

naravno, mozes svaki put unjeti drugi server, mozes pola liste slati sa jednog, pola liste sa drugog.
Samo adresa mora stvarno postojati, tj. mora se fizicki moci sa nje slati e-mail.

To ti je najmanji problem. Velim ja sam dugo trazio neki progi i ovaj me odusevio, jednostavan i jeftin.

ako mislis poslati 30000 - 40000 tisuca tj. imas toliko mail adresa još ako su balkanske (hrvatska, bih, srbija … ) to zaboravi jer te mail adrese su ti vec public i od tih 3k - 4k imas samo 500 koje su ok …

a ako ti trebaju takve mail adrese javi se pa cemo se dogovoriti

Jel imaš još koji takav program…taj je na njemačkom… malo sam googlao i našao par takvih programa… ali kada sam slao e-mailove, pisalo je fail (gmail ih je označio kao SPAM)

pa ako imaju neki provjereni programi…

imaju. ja sam dobrih godinu dana redovno slao na 10k + adresa pomoću Interspire Email Marketer programa ( ima ga za nabavit bez da se kupi :slight_smile: )

ako imaš namjeru spammati , izbjegavaj hr hostinge jer češ zaraditi zatvaranje accounta odmah, ili opomenu pa zatvaranje nakon što nastaviš…

ima jedan provjeren hosting koji dopušta mass mail, shinjiru.com, vps obavezan

Za small-scale (<1K/day) [double] opt-in mailing je možda najefikasnije koristit pretkonfigurirane web-based AR servise tipa iContact, Aweber, CC, GetResponse i sl., inboxing rate se obično kreće oko 95.-97. centila i treća strana vodi računa o administraciji platforme na serverskoj razini, važnijim softverskim postavkama, centraliziranim ‘spam domain’ listama i sl. Self-hosted rješenja tipa IEM su ok za one koji to sve znaju kvalitetno podesit da dobiju inboxing rate blizu onog od gore navedenih servisa (moguće je i bolje zbog fleksibilnosti i kvalitete same IEM platforme, al govorim o nekim realnim granicama za prosječne IM-ere), često može biti i dosta jeftinije od takvih servisa, pogotovo jednom kad broj pretplatnika liste dosegne nekih high-xxx,xxx sa konzistentnim i redovnim EMM kampanjama, za čega bi se kod gore navedenih servisa plaćalo višestruko više nego što je fee za cijenu VPS-a ili Dedi-ja koji će ovo tjerat (a tako nešto je potrebno kad mailing potrebe premaše granice standardnih shared hosting paketa koji imaju malu količinu SMTP releja po korisniku i hourly block od ~200-500 po satu, al ukoliko bi se išlo na tu opciju, preporučujem HG za start, imaju outgoing limit od 400 (piše 500 al ovo je testirana granica gdje nema nikakvih limitacija i sigurnije je) poslanih mailova po satu (postoji i hack za zaobilaženje te granice, al to ne preporučujem, ja sam ipak više održavao svoje WH EMM kampanje preko te platforme tako da sam se trudio ostat u dobrim odnosima sa njima i nisam pribjegavao nekim sumnjivim trikovima koji bi eventualno bili u sukobu sa njihovim generalnim TOS-om, ako bi se radilo o kratkoročnim BH kampanjama, onda su stvari malo fleksibilnije) uz optimalan 90+% DR sa default postavkama i osnovnim modifikacijama za opt-in i nekih 20% pa i do 60% manje za čisti spamming, al to je preširoko područje da u to ulazim, a ni ne mislim dalje o tome pisat, moji BH dani polako prolaze, održao sam samo najprofitabilnije i pasivnije BH pothvate na životu). Za masovnije potpuno legitimne WH EMM kampanje (govorimo o brojevima iznad 10k outgoing dnevno), preporučio bih Lyris.com, radio sam na implementaciji njihove platforme za nekoliko klijenata i mogu reći da je iznas svega što sam vidio po svim kriterijima, ali i cijena je takva. Ako je netko zainteresiran, mogu dat više detalja o samoj platformi, al najbolje je da kontaktira njihovu službu (888-465-9747) i zatraži da mu uspostave testnu konfiguraciju i daju određeni trial period da provjeri mogućnosti prije nego što integrira njihove LM module sa svojim kampanjama, valjalo bi odmah i napomenut da im je najjeftiniji paket usluga negdje u rangu ~$1000-$1500/mj., nisam 100% siguran, ali koga zanima saznat će od njih.

Vidim da je tema skoro godinu dana stara, valjda je OP već naučio osnove EMM-a, al svejedno ću dodat ovo - postoji tona literature o svim aspektima IM-a i marketinga općenito, nitko ne bi trebao očekivat da će mu neko bit mentor i samo tako objašnjavat sve detalje korak po korak u vezi ove ne baš najbanalnije teme bez ikakve naknade, detalje kako se radi osnovna mailing kampanja možeš pronaći bilo u raznim knjigama bilo na raznim forumima, stranicama ili u službenoj dokumentaciji glavnih AR distributera. Samo ne treba bit lijen ili litofob. :wink:

N.