Slanje više mailova odjednom putem aplikacije

Pozdrav,

zanima me kako se može poslati više mailove odjednom putem aplikacije a da se stranica ne zablokira?

Mailman na cpanelu ako imaš šalje stotine ili tisuće.
AKo nisi postavljao, problematično za početnika.

Uzmi mailchimp, otovri račun šalji do 2000 korisnika.

ok, a kako to spojiti s aplikacijom?

Definiraj kakvu aplikaciju imaš?
Ako je skripta, terba ti neki throttle da ti ne blokira server?

Uglavnom bilo to aplikacije na računalu, na serveru uvijek je u igri da mora odgovarati serveru što se šalje i kako.

Za to je potrebno koja aplikacija i info o serveru preko kojeg misliš slati.

Imam web aplikaciju napisanu u php-u, a server je Web hosting na kojem imam aplikaciju

Pitaj hosting koliko po satu smiješ slati.

Prilagodi aplikaciju tome.
Obično je do 200 do 500 po satu cca.
kako kod koga.

Ako imaš stvarne registrirane korisnike, tipa dućan itd. možeš probati ih pitati da ti dopuste veći broj po satu, dakle da nius neke random kupljene liste, već stvarno tvoji klijenti.

Stvarno si sve rekao/la.
Imam i ja Mercedes auto, daj pogodi koliko brzo može ići?

Po tipu pitanja koje je postavljeno, prije bih rekao da je scammer koji nešto pokušava. @malabo slobodno ispravite ako griješim.

Svaki ozbiljan hoster (ako se radi o shared hostingu) postavlja mail rate limit i to po satu i po danu.

Npr. za naš Web Micro hosting plan vrijedi pravilo 250 poslanih mailova po satu i 2000 mailova po danu. Koji se limit prije dostigne, blokada se aktivira. Veći (čitaj: skuplji) planovi imaju i veće limite.

Inače, za bilo kojeg člana koji planira malo ozbiljniji e-mail business, VPS (minimalno) je must-have opcija.
LP

Nisam probao, ali sam citao po raznim forumima da ljudi imaju dobra iskustva za masovno slanje emaila preko servera s ovim:

Meni ovaj mailchimp suspenduje uviik kampanju, ima li nek ideju za VPS sto drugo da uradim?

Zar nitko ne zna?

Ma zna ekipa ali im se ne da pisati ili nemau vremen, već je to pregaženo sve u raznim temama.
Mailman sam i ja opisivao.

IMas li di tutorial za slanje, ovak nastima sam sve ali ne znam kak se sad salje :smiley:

Šalje se na email koji si postavio kao mail newsletter liste. naj koji je uz ime liste na cpanelu kada ulaziš ako se sjećam dolje na odjeljku gdje je mailman.

Onda pošalješ normalni email na taj email i onda on distribuira na ostale emailove na listi.

predlažem ti dok sve ne posložiš da testiraš sa listama svoji emailova, jedan s kojeg šalješ i staviš dva tri svoja razne domene (gmail, itd…)

Prikaz je dobar ako koristiš html neki responsive predloža.

Meni je petljav, ali isto imao sam par situacija kada najjednostavnije je bilo ipak koristiti njega.

1 Like