Slider fade in/fade out problem

dakle imam sljedeći kod

var velikihTema = $('.slider ul li').length;

function sliderboxStart(which){
	if(which == velikihTema + 1) which = 1;
	$('.slider ul li:nth-child(' + which + ')').fadeIn(
		800,
		function(){
			$(this).animate(
				{'opacity': 1},
				6000,
				function(){
					$(this).fadeOut(800);
					sliderboxStart(which + 1);
				}
			);
		}
	);
}

sliderboxStart(1);

šta trebam nadodati da mi se teme fejdaju iz jedne u drugu a ne da mi jedna odfejda svoje pa se tek onda druga “pali”…

osim toga kako napraviti ako imam situaciju

<div class="slider">
<ul>
<li>Link1</li>
<li>Link2</li>
<li>Link3</li>
</ul>
</div>

da mi se također slajdaju ali random, da ne prikazuje 1.,2. pa 3. već da ih na shuffle prikazuje…

tnx puno :smiley:

U vezi prvog pitanja, trenutno imaš funkciju fadeIn, a fadeOut pozivaš u callbacku. Callback se izvršava tek kada funkcija obavi svoj posao (ili ne obavi, ali u svakom slučaju - kad je gotova).

Dakle, umjesto

$(selector).fadeIn(speed, function(){
[INDENT]$(selector).fadeOut(speed);[/INDENT]
})

treba ti

$(selector).fadeIn();
$(selector).fadeOut();

uoči da će ti u drugom slučaju obje funkcije krenuti istovremeno, tj neće se čekati rezultat prve da bi druga krenula.

Za drugo pitanje javim se uskoro ako ću stići :slight_smile:

Evo i ostatka. Nadam se da nisi očekivao da će ti netko dati gotov kod. Stvar je vrlo jednostavna, ali morat ćeš se malo potruditi :slight_smile:

Kao prvo, preporučam da aktivnom slideru dodaš neku klasu - npr. active, prema kojoj ćeš lakše moći odgonetnuti koji slider ti je trenutno prikazan. Da, može se i bez toga, ali za početak ovako ti je jednostavnije. Prouči funkcije addClass(), removeClass(), index().

Sada imaš broj slidera, imaš klasu aktivnog slidera preko koje si došao do indexa aktivnog slidera. Sve što trebaš je prikazati bilo koji index osim onog koji je već aktivan. Za to možeš koristiti funkciju Math.rand() i npr u while -do loopu randomizirati index sve dok ne bude različit od onog koji je aktivan.

Uoči da ti indexi kreću od nule.

Nadam se da sam pomogao :slight_smile:

tnx puno…uspio sam ovo rješit i prije tvog odgovora al svejedno hvala :slight_smile:

ovo drugo ću malo još potražit :slight_smile:

<?php
$tema = array('<li>tema1</li>', '<li>tema2</li>', '<li">tema3</li>');

shuffle($tema);
print implode($tema);
?>

evo random…ja sam rješio pa ako kome zatreba nek se nađe :smiley: