Slika na monitoru mi je promenila boju

Pozdrav
Imam problem jutros sam upalio komp i onaj default wallpaper od windowsa mi je narandzast npr ovi samjlici sto treba da budu zuti su mi plavi promenio mi se taj kontras kada ubacim vga kabal na drugi tv koji ima i on mi baca normlanu sliku kada sa monitra raskacim taj kabal i kad izadje mi prozor no signal koji je one boje koje treba da bude tu se nista nije menjalo samo kad ga baci windows, monitor je syncmaster 940bw mozda postoji neka mogucnost u podesavanjima ako neko zna da se to promeni ja sam pre koristio neki program koji promeni balans boja i vrati mi ne default ali sam zaboravio kako se zove a i mozda postoji neko drugo logicnije resenje za ovo, pre je radio sastavim noramlno

Dišeš li dok tipkaš? :slight_smile:

Šalu na stranu, stvar je ozbiljna. Iz tvojeg posta nisam skužio što si probao, a što nisi.
Prema svemu sudeći, monitor je kihnuo. Prije nego što ga sahranimo, treba probati nekoliko stvari. Prvo, promjeni kabel. Drugo, probaj monitor spojiti na drugo računalo (sa starim i novim kabelom).
Treće, rašarafi kantu i pogledaj da li grafička (ako nije onboard) dobro sjedi u svojem slotu na matičnoj ploči.

1 Like

Četvrto možda i najvažnije, zapali sveću :smiley:

Isti problem imam, samo što mi crna boja se mjenja u crvenu a bijela u plavu. :thinking:

Sorry, koliko nickova imaš?

Tesko je skuziti sto si napisao. Velik post bez ni jedne tocke. Al dobro imas dva zareza.

1 Like