Smart Mall - Kupuj pametno

Mislim da bi u pravnom okviru (bar je tako u BiH), morao pored uslova kupovine, navesti takođe uslove povrata paketa i uslove povrata novca, da li zasebno ili sve pod jedan ugovor.

Uvjeti kupnje su definirani po pravilima karticarskih kuća koje se dostupne na shopu.
Uvjeti kupnje i pravila privatnosti idu na veliki remont u prilagodbi za GDPR (po tom pitanju sam danas kontaktirao odvjetnika koji će me voditi kroz cijeli proces)

1 Like

Da, uslove kupnje sam našao, ali uslove povrata proizvoda i novca nisam :slight_smile: Mislim da tokom revizije ugovora bi i to trebao da definišeš (dodatni novac za advokata haha).

Nadam se da ćeš nas obavještavati o novostima na ovome shopu jer si mi probudio nekadašnje interesovanje za shopove :smiley: Sve najbolje još jednom

1 Like

Za početak da kažem, ja nemam pojma o programiranju, tj izradi costum rješenja.

Zanima me je li moguće na moju stranicu (woocommerce) dodati costum rješenje za košaricu i karticu.
Zanimalo bi me ono klasično rješenje sa 3 koraka.
Namjera: jako istaknuti cross sells proizvode. Npr kada netko kupuje mikrovalnu pećnicu da mu na 2. koraku (između košarice i naplate) ponudim mogućnost kupnje nekih jeftinijih povezanih proizvoda kao što su posuda za mikrovalnu, sredstvo za činjenje mikrovalne i slično.
Bitno bi bilo da se ti ponuđeni proizvodi mogu kupiti isključivo kroz cross sell stranicu, a da ih nema vidljivih u ponudi kao zasebnih artikala.

Ako netko zna kako to napraviti, može se javiti privatno sa cijenom :slight_smile:

Zašto je moj shop dobija dosta velik broj posjeta iz amerike?

Nemam nikakve SEO veze sa Amerikom, te posjete ulaze na stranicu max random i zadržavaju se 30-60 sekundi.

Takvih posjeta imam cca 10-15 dnevno, a u zadnjih par dana se taj broj povećava i trenutno na stranici dok pišem ovaj post imam 5 US posjeta.

Koji bi mogao biti razlog toga? Jel to može ukazivati nešto pozitivno ili pak negativno?

Mozda te pronalaze preko slika. Ja sam na jednom sajtu totalno ne vezanom za usa dobivao nesto posjete preko slike koja se igrom slucaja probila kod njih na googlu.

Imao i ja sličan problem kod nove domene i stranice. Zadržavanje mi je bilo cca 5 sekundi, a dnevno mi došlo 100 ljudi iz neke pripizdine. S vremenom situacija se popravila. Mislim da je to neki bug kod novih stranica, možda bot krivo nešto prokuži pa rangira za neki pojam na neželjeno mjesto, tako sam to ja shvatio. Al znam da sam pizdio jer na SEO gledam zadržavanje na stranici i ništa drugo mi nije važno…

Ne vidim kako me mogu pre slika naći kad su svi alt tagovi, naslovi i opisi slika isključivo na Hrv.

Da, te posjete mi uništavaju bonucerate… hrv posjeta mi je oko 40-60%, a ta USA posjeta ga ruši na nekih 90% jer oni uvijek napuste 1. stranicu -.-

Jel moguće da je riječ o nekakvim google bot-ovima koji uzimaju podatke izmjena koje radim na stranici?

Zar ne mozes preko WMT-a da vidis preko kojih KWa ti poseta dolazi? Ime domena ti je eng, pa mozda preko toga dolaze, jeste da je .hr ali ipak je ime eng.

1 Like

Ne mogu preko ničega utvrditi odakle dolaze… tj znam da dolaze sa www.google.com i to je to

Btw, evo mali update podataka o shopu.

Napokon sam uspio ući u gornjih 50% brzine ucitavanja stranice. Moram još neke greške ispraviti koje bi me trebale spustiti za još barem 0,5 sekundi.

Ovaj mjesec napredak od cca 20 000 mjesta po similarweb podatcima.
S tim napretkom sam prezadovoljan s obzirom da sam mijenjao dosta linkova prošli mjesec i da još nisu registrirani backlinkovi sa T-portala i dalmatinskog portala (kao ni neki manji sa foruma koji su postavljeni kroz 3. mj).
U 3. mj sam na sajt unio oko 15 000 riječi koje nisu c/p.
Očekujem probijanje u prvih 20 000 početkom idućeg mjeseca.

Kako ne mozes da vidis preko WMT-a? Jesi li uopste dodao tamo sajt? :smiley:

Ko što jeronimo reće moraš moć preko wmt utvrdit kako dolaze posjete. Filtriraj zemlje stavi US i vidjećeš preko kojih termina ti dolaze na sajt

1 Like

Iskreno, ne znam što je WMT i ne mogu ni pronaći o čemu se radi. Može li mi netko uštedjet malo vremena i poslati link?
Hvala!

https://www.google.com/webmasters/

1 Like

To je netko (nešto) s kim moraš komunicirati. :blush:
Ima dosta o tome i na našem Forumu, naravno;
https://wmforum.geek.hr/search?q=webmaster%20tools
mada se to sad zove drugačije;
https://wmforum.geek.hr/search?q=search%20console
Proučiti malo, pa prijaviti svoj website. :blush: :o:

2 Likeova

Imaš još puno stvari za srediti.
Samo neke:
Slike se jako sporo učitavaju.
Promjeni sliku bode u oči…
Zašto u izborniku imaš ponuđenu kategoriju ako nemaš niti jedan proizvod u njoj
Imaš problema s fontom Česta pitanja
Malo mi je čudo bilo “Mikser u posudi” ali vidim da još neki koriste taj izraz…

Na prvu sam misli da je neka prevara jer mi je bilo čudno što imaš ženski username, a pišeš u muškom rodu.

Uf, gadan vikend… :smiley:

Hvala svima na kritika i isprike što nisam prije odgovorio.

Nisam prepoznao skraćenicu WMT, ali naravno da je site tamo prijavljen. Nažalost, izlist ključnih riječi preko kojih su ljudi ulazili na stranicu (Ima ih oko 250) ne ukazuje na odgovor odakle dolaze USA posjete.

Kad smo već kod WMTa, koliki je problem i je li uopće problem broj nepostojećih stranica koje trenutno imam (cca 1000). To se dogodilo zbog brisanja svih /en/ stranica, kategorija, tagova itd koji su došli sa WP temom.
Druga velika hrpa nepostojećih stranica dogodila se kada sam mijenjao veliki dio izgleda linkova na stranici i pretvorio ih u SEO frendly.
Nema nikakvih sigurnosnih upozorenja, nezamjetan broj stranica da greškom indeksiranja.

Kako da to unaprijedim? Slike su optimizirane WP fast Cache pro pluginom + photo resizerom.
Uskoro prelazim na jaci hosting, ako je do toga?

U postupku je

Zato što radim dosta kompliciranu mrežu kategorija i potrebno nisam mogao drugačije. Užurbano se radi na punjenju kategorija.

Promjenit ću :slight_smile:

Tko sam ja da sudim kako se proizvod zove :smiley:

Više manje svi bitni (bez uvrede) na forumu znaju zašto je tako. Otvorio sam svoj put na ovom forumu kršenjem pravila i bannom, pa mi je cura napravila profil koji smo (99% ja) nastavili koristiti.

Hvala na kritikama!

Optimizaciju slika odradis na nacin da odes analizirat stranicu na GTMetrix. Nakon analize imas tamo sve slike koje treba optimizirat i njihove optimizirane verzije koje treba downloadat, renameat i uploadat u odgovarajuci folder na sajtu.

2 Likeova

?!