Smart Mall - Kupuj pametno

Vidis da pise googlebot.com znaci to je bot od googlea.

Dobro, to mi je sada jasno s ovim pluginom.

Sada me zanima što bi to moglo značiti?
Pozitivno ili negativno?

Pa google salje bota da popise stranicu, proveri da li je sve ok.

WMT ne izbacuje nikakve greške.

Na ranijim stranicama koje sam radio nikada nisam imao ni približnu količinu bot-ova. Istina, nikada prije nisam ni napravio ovako kompleksnu stranicu… ali trenutno imam 20-30 bot posjeta dnevno i to mi je malo čudno.

Novija ti je stranica, ima puno slika vjerovatno (nisam posjetio sajt)… bolje da je tu gugl bot no da ne dolazi. Kad pohvata sve smanjice se malo posjete bota (bar po mom iskustvu).

1 Like

Da, stranica je novija, slika ima oko 1000… A svaki dan se broj penje. Dodaju se novi tekstovi itd

Vjerojatno to i je razlog ovakvih posjeta

Samo se nadam da će uzeti u obzir kolko mi uništavaju bounce rate na stranici -.-

Sto vise sadrzaja dodas vise ce bot da ti dolazi. Inace je to sasvim uobicajeno. Mora gugl bot da obilazi sve redom da bi mogao indeksirati sve i rangirati


inače imaš u wmt ili search consoli i statistiku aktivnosti gugl bota

mada jasno je bilo odmah da ti bot dolazi iz usa ne posjete

kao što rekoh možeš posebno filtrirati u wmt po zemljama posjete. ukoliko piše da ima klikova a nema osta

preko čega si vidio da imaš posjete is usa? gugl analitika ne bi trebalo da broji posjete botova

TRAŽIM: Tehnički stručnu osobu koja se razumije u gaming opremu, opremu za PC, tablete i slično.

Potrebno mi je da ta osoba zna među hrpom proizvoda izabrati kvalitetni proizvod, prepoznati ga i napisati njegovu kratku recenziju.

Plaćam po dogovoru.

Može li mi netko objasniti situaciju u kojoj mi google adwords ubija SEO posjetu.
Radim 2 dana reklamu, pa 2 dana ugasim

Dok su reklame aktivne, ljudi mi ljudi ulaze isključivo na stranice koje reklamiram i nemam posjetu mimo toga.
Dok su reklame ugašene, ljudi ulaze na razne stranice prirodnim putem.

Smiješno i tragično, u isto vrijeme, je da se prodaja događa ugl u onim danima kada su reklame ugašene.

Ciklus sam ponovio 4 puta i u sva 4 puta su rezultati isti :confused:

Ima li netko sličnih iskustava ili možda može objasniti gdje griješim?

P.S. Reklame budu aktivne na samo jedan ključni pojam, odnosno na njegove varijacije kao npr:
Mikrovalna
Mikrovalna pećnice
Mikrovalne pećnice akcija
Itd

Ne znam je li već netko spomenuo, ali kategorije na dnu daju error 404. Ili linkovi nisu dobri ili te kategorije ne postoje.

1 Like

Evo mali update podataka:

Prebacivanjem sa starog hostinga (koji je prouzročio downtime u trajanju od gotovo 4 dana u 4. mj) na novi hosting page load time je još napredovao… a uz to sam i ja radio na tom dijelu pa je napredak u odnosu na prošli mjesec značajan!
S ovim dijelom sam jako zadovoljan, iako tu ima još posla… nadam se da će do idućeg posta ići ispod 1 sekunde.


Gore spomenuti downtime stranice ostavio je posljedice. Google je očitao preko 200 stranica pod erorr 500. No, ipak se na nacionalnoj razini stranica popela za 1000 mjesta gore što je poprilično ohrabrujuće s obzirom da okolnosti.

Kroz 4. mjesec se jakoo puno radilo, shop je dobio preko 20 000 novih unikatnih riječi. Neke jake backlinkove itd… a kroz 5. mjesec ću sve to samo pojačati :slight_smile:

Evo da malo proširim ovaj svoj update…

Google je također poprilično zadovoljan mojom stranicom.
Screenshot_4

Validator.w3.org kaže kako više nema niti jedna kod greška na stranici, ostalo je samo 17 upozorenja
Autoritet domene popeo se na PA 7, DA 8.

Može mali savjet iskusnijih kolega…

Što mislite, koliko vrijedi moj projekt?

Zarada trenutno pokriva fiksne troškove shopa. Znači nema plusa nikakvog još uvijek. Dapače, ulaganja me bace u trošak od 1-2000kn mjesecno.

Ja smatram (bez lažne skromnosti) da sam napravio temelje na kojima se može “graditi villa na 3 kata” (sa bazenom). Uložio sam do sada oko 3500€ I cca 900 radnih sati.

SEO posjeta raste iz dana u dan i da sada stanem sa radom SEO bi napredovao idućih pola godine.

Imam ponudu koja mi je zagolicala maštu i evo ne znam što da napravim… pa bi volio makar čuti što vi mislite.

Ja bi uložio jedno 500€-1000€ u fb marketing i radio na stvaranju branda od toga kad već si napravio dobru podlogu za to.

Ulažem polako i u FB, ali nažalost prošla su vremena kada se za 1000€ moglo napraviti brand na FB :confused: .
Do sada mi je najjeftiniji like bio 0.28€ … a ne vrijedi pisljiva boba.
Razmišljam o nekoj jakoj nagradnoj igri, ali za to moram skupiti lovu.

Ne treba ti jaka nagradna igra, danas ljudi za neku glupost od 20 kn lajkaju i sheraju 5x na dan. Morao sam pola ljudi na fbu unfollowati zbog toga.

1 Like

Neznam, ali ovo tvoje mi se čini dobar izbor za fb.
Ja na tvom mjestu nebi objavljivao samo članke nego bi mixao… na nekih 5 slika po 1 članak.
Našao bi neke zanimljive slike vezane za to ili našao da mi netko napravi sadržaj nekih 10-tak objava i onda to boostao, a također bi stvaro i neprekidnu promociju.

Da fb je postao skup ali je postao i zanimljiv i siguran sam da je jedan on najboljih načina branda kroz društvene mreže. Također bi krenuo s instagramom jer je kod nas jako popularan.

Da je to moj webshop ja bi se posvetio više stvaranju branda od toga nego SEO-u :slight_smile:

Svakako ću uvažiti savjet, ali moje mišljenje o FBu je vrlo jasno… volio bi da ga ne moram imati.
Nažalost, ljudi vjeruju stranicama koje imaju puno lajkova i ja ih moram skupi.
Trenutno na nekih 540 lajkova reach bude smiješan, doslovno …
Boost potpuno neisplativ (ili ja ne znam).

Ja se baziram na SEO jer sam se već uvjerio da je bolje ako kupac traži (nađe) tebe nego ako ti tražiš njega.

1 Like

Ja isto nikad, nisam bio veliki fan fb a do nedavno nisam ni mislio baš ulagati u njega no stvari su se promjenile jer mi je jednostavno potreban za gradnju branda. (neprodajem proizvode pa je kod mene druga priča)
Dosad sam se koristio instagramom i twitterom jer su uglavnom free (follow/unfollow uz povremeno boostanje)

No volio ja fb ili nevolio shvatio sam da će mi itekako trebati i da se moram pomiriti s tim i jesam i krenuo sam malo istraživati… zasad sam isprobavao razne kampanje tako da vidim šta će mi donosi najbolje rezultate i sad planiram povećati budget i malo se poigrati s time, pa ćemo vidjeti.

Da psihologija je takva da ljudi misle ako ima puno lajkova to je ono pravo i to je ono na što ciljam :slightly_smiling_face:

Slažem se s ovim dolje.

Bez uvrede ali na .hr domeni ja bi mogao naci bolje i krace ime a i sve ovo napraviti za 2-3 dana

Hocu da kazem sta je to sto je unikat?

Slažemo se. Nažalost, potreban je.

hahahahahhahahahah