Smart Mall - Kupuj pametno

Pokaži nam onda svoje radove :slight_smile:

Molio bih @c3po da pobriše ovo sa teme… samo ćemo bezveze otići u pogrešnom smjeru.

@rdamorei pusti, nemoj trošiti energiju i vrijeme na takve rasprave :slight_smile:

1 Like

Izgubi si dosta novac na reklame, a nemaš zadovoljavajuće prodaje…

Evo kako sam ja u 2 god. vratio uloženi novac. Trenutno svaki dan blizu 10-12 prodaja. Što je blizu neki €100-€400 na dan zarade (većinom se prodaju igre)… Zarada će i sigurno rasti u neki 2-3 mj.

Prodajemo većinom sve vezano za igre. Komponente, računala, laptope, digitalne igre…

Ako te zanima kako se reklamiramo:

Reklamiramo se putem YouTubea, našeg Affiliate programa koji smo napravili za naše YouTubere.

Prvo pronađemo yt osobu koja ima više od 15k subova i plaćamo promotivni video, od toga on dobiva od nas slušalice ,miš i novac. On u neki 10ak minuta videa priča “o-nama”, kako smo mi legalna tvrtka, kako ljudi neće biti prevareni jer uplaćuju na račun tvrtke, da je jeftino itd… Taj video vidi blizu 15-30k ljudi što je veliki plus i naravno njih bar 30-40% će kupiti. Uz sve to kad bude neki giveaway: “npr: giveaway 20k subbova”, mi tu poklanjamo miš ili nekoliko steam ključeva. E tu se tek skupe fb lajkovi, jer ako hoćeš sudjelovati trebaš lajkovati našu stranicu. Zbog toga naša fb stranica ima blizu 10k lajkova bez boosta (plaćanja). Nakon toga, ponudimo njemu gradnju majice s njegovim logom i stavimo u shop, on dobije svoj affiliate link od nas i od toga dobiva 20% od prodaje. Svu prodaju prati na našoj stranici (affiliate kontrolnoj ploči). On tu prati broj klikova, kupnju, tko je kupio (ime,email)… Trenutno i na piku imamo 781 prodana artikala (većinom digitalne igre).

I tako svakom youtuberu ponavljamo proces…

Nemoj se uvrijediti, ali jako puno si uložio. Takve stvari što prodaješ se jako teško prodaju, jer si tek u tržišu.

Možda da probaš nešto ovako, kao neki svoj Affiliate program.

6 Likeova

Hvala za ovaj savjet i prijedlog.
Već vidim kako to iskoristiti :smiley:

@Antun, slažem se da sam na nekim stvarima mogao proći jeftinije… ali sve u svemu svaka kuna koja je uložena ima svoju svrhu.

Uspoređivati tvoj business i ovo što sam ja počeo gotovo da nema nikakvog smisla. Pretpostavljam da vi radite za Engl govorno područje, pucate na skroz drugu publiku itd.
Ne vidim način kako da neki youtuber priča o mikrovalnoj pećnici…
U svakom slučaju, hvala na prijedlogu … I da, imaš jako dobru “foru”, lijepo ste to vi organizirali… čestitam :slight_smile:

Ulistavanje na razne agregatore tipa jeftinije.hr, na druge ducane tipa imall.hr (ne znam da li ima naknade za to) njuskalo ducan sa proizvodima i slicno.

Ima jos mjesta gdje mozes izloziti svoje proizvode i gurati posjetu na web, kako bi imao prodaja, ali prvenstveno odrediti USP i kome se zeli prodavati. Da li je to cijena, besplatna dostava, produzena garancija i slicno.
Na kraju mozda ti kupci uopce nisu na FB nego na Pinterestu ili Linkedinu.

Sto se tice Antunovog upisa, nemoj odbacivati ideje tako brzo. Zar ne postoji kanal gdje se nesto kuha i gdje neko koristi mikrovalnu pecnicu ili mjesalicu za tijesto. Ne mora ti netko raditi recenziju tvog proizvoda nego samo da ga koristi i uputi na webshop sa promo kodom Ja sam ih nasao desetak sa solidnim broje pretplatnika na HR jeziku.
Instagram influenceri u fitness nisi koji rade shakove sa tvojim blenderom, ako ti je ciljana skupina tamo itd…

2 Likeova

Mi plaćamo i našima. Kad ulaziš na stranicu pitate zemlju , zbog servisa za naplatu.

Dobro, to sam ja rekao kako mi radimo. Pogledat ću ja danas ako bude neki kanala.

@rdamorei ocito je forum gde se ne moze izneti svoje misljenje, moji sajtovi zaradjuju preko 200$ dnevno tako da se nikada ne bi zezo sa serpama i loncima.

Sta je filozofija zakupiti domenu i ubaciti nekoliko proizvoda kojih ima vec na sigurnim sajtovima gde za garanciju ili reklamaciju te nece zezati neki lokalni seljak i kojeg ne moras licno sresti da ti zameni lonac

Ako je tako svaka čast, ali nema potrebe pljuvati nečiji rad :wink:

Nije mi namera da neciji rad pljujem vec sam samo rekao moje misljenje, kakav ljudi “brand” e kad bi se to tako lako stvaralo.

To je kao jedan nas kad je primio platu i odma pitao koliko kosta stan da kupi, tako i ovaj, napravio sajt i kaze bacio nekoliko hiljada eura i misli da je napravio “brand”
Mozes bacit koliko hoces novca ali ne mora da znaci da imas nesto, poso je kao sto covek u postu iznad kaze, to je 100€ dnevno minimum ili idi na gradjevinu vise ces zaraditi.

Mozda coveku otvorim oci i nastavi sa namestajem i ostavi poso sa kojim ide u minus.

Svakako mislim da je balkanski problem sto ne zele da cuju kritiku a kritika je bolja od hvale, kad bi to samo balkanci znali.

@hzg imaš pravo… toliko sam zaokupljen onim što radim da ne gledam širu sliku. Hvala kolegi @Antun na stvarno dobroj ideji.

Dada, njuskalo je već u funkciji, a ostali idu uskoro.
Ja sam se bazirao na to da budem jeftiniji od svog glavnog konkurenta, bazzar-a… ali radim i na izračunima koji će mi omogućiti da ponudim besplatnu dostavu.

@Alen_Klica, hvala tebi na kritici i na iznesenom stajalištu. Ja (Stipe Perković) odgovorno tvrdim pred svima na ovom forumu, ako treba i potpisat ću… ako napraviš sve što sam ja napravio vezano za ovaj projekt u “2-3 dana”, poklonit ću ti svoj dio tvornice namještaja i cijeli život ću pola place davati tebi.
U 15 dana ne možeš napraviti i napisati ni polovicu poslovnog plana koji uključuje troškovnik i sva ostala bitna financijska predviđanja za iduće 2 godine.
O stranici, excell tablicama koje prate svaki proizvod itd itd nema potrebe da uopće pričam.

O tom hoće li ovaj projekt ikada donijeti zaradu također nema potrebe pričati. Moj poslovni plan predviđa da hoće… to mi je sasvim dovoljno.

Još jednom, hvala na kritikama :slight_smile:

1 Like

Slažem se :slight_smile:

Mi smo poslovni plan radili oko 2 tjedna i to nas trojica koliko je tu posla ali je odraden temeljito do najsitinijih detalja :slight_smile:
G-din @Alen_Klica vjerojatno misli da web nije nešto (meni se isto baš nesviđa :slight_smile: ) ali vjerojatno osim pravljenja weba, o pravim o bilancama, izračunima,analizama tržište i poslovnim planovima nema pojma pa nevidi pozadinu te priče.

Navijam za tebe da odradiš ovo kako treba i fokusiraj se na kvalitetu i zarada će doći… Također kontaktiraj s ljudima, sklapaj dogovore kad god hodaš i za 2 godine nema šanse da neuspiješ.

Ja sam 1000000% rekao da ovi naši “šljakeri” vani su radili u svojoj zemlji kao što moraju kod švaba i da su koristili mozak dosad bi već uspijeli :slight_smile:

2 Likeova

Naprave ljudi site bez da znaju što je poslovni plan.
99% ih propadne u roku godinu dana, 1% na neku foru uspije i napravi lijepe novce.
Ako imaš dobar poslovni plan, šanse za uspjehom su kud i kako veće… što opet ne znači da ćeš stvarno uspjeti.
Kolega @Alen_Klica ili ne zna što je poslovni plan ili je uspio bez njega… što je meni skroz okej i drago mi je kada netko uspije… samo ne volim kada netko ide omalovažavati moj ili bilo čiji rad i trud :slight_smile:

To, to je to. Dok sam zivio na balkanu mozak/pogledi su mi bili mali, zatvoreni, ograniceni… Kada se vani ode onda sve lakse ide a nije lova iz te strane zemlje, moji sajtovi su svi za balkan ili ex-yu. To sve sada bi mogao da radim iz “svoje” zemlje ali nema sanse da bi se ikada vise vratio.

@s.perkovic kunem ti se da ni 1% mi nije bila namera da te nesto uvredim vec samo sam naglas razmisljao
Ja i dalje mislim da neces vecu lovu sa time zaraditi, evo primera, vidim da se bavis prizvodnjom namestaja, za jednu dnevnu garnituru sto napravis sigurno ti cisto ostane 500€ a koliko bi trebao da prodas stvari da zaradis tu lovu?

Podji od sebe, kad nesto kupujes jedan od prednosti je i to sto je neka firma jaka i velika, zar nije tako?
Nije isto kad neki proizvod reklamiras kod radnika kome se h.eme za to sto ti hoces da ga vratis i kad ga Vracas kod gazde koji gine za svaku paru i bori se ko lav, zar nije tako?

@Alen_Klica ako si voljan, možemo imati jednu ekonomsku debatu o tome što si rekao.
Namještaj je super stvar, ali ako ja prodam jednu kuhinju od 4 metra, zašto ne bi prodao i još 5000 kn aparata iz web shopa koji će besplatnom dostavom doći skupa sa mojim monterima u stan/kuću kupcu?

Moji roditelji su sa proizvodnjom namještaja počeli u ratnom vremenu. Nisu imali doslovno ništa osim dobre volje i potrebe da žive od nečeg. … danas je Namještaj Perković jedan od najvećih bredova u toj kategoriji ako gledamo područje SD županije na kojoj mi djelujemo.

Zašto misliš da se treba roditi velik? Velik se može i postati.

Zašto radim web shop uz tvornicu namještaja? Takav sam, volim stvarati i imati nešto što sam ja osobno stvorio od 0.
Ekonomski gledano?
Ako se ikada uspijem ustabiliti na RH tržištu, stranica je rađena sa WPMLom pro… odem u njemačku i sve ostale zemlje koje želim samo prijevodom tekstova.
Mogućnost bolje promidžbe namještaja. (Uz kuhinju dobijete kafe aparat u vrijednosti xy)
Zašto to radim ideološki gledano?
Da mogu sa laptopom i dobrim wi-fiem otići na putovanje… što sa radom u tvornici namještaja nije moguće.

Toliko od mene :slight_smile:

3 Likeova

Sa namestajem zajedno to je vec nesto drugo. Ja bi onda… e sad opet samo razmisljam, nemoj sto pogresno svatiti… zasto ne napravis kao sto radi ikea, da sve te elektricne proizvode prodajes kompletno sa kuhinjom? recimo za dnevni boravak regal ili kako se to vec danas zove, znaci gde dolazi tv, dvd… prodajes taj “regal” sa svojim tv-om?

Mozda je to dobitna konbinacija?

Naravno svi danas veliki su nekada bili mali ali taj put je tezak.

Zato što još nije došlo vrijeme za to. Proizvodi sa bigbuy.eu su Možda kvalitetni, a možda i nisu. To će pokazati period od 2 godine.

Mješanje Namještaja Perković i potencijalno nekvalitetnih proizvoda je metak u koljeno samome sebi.

… baš zbog takvih stvari treba imati dugoročni poslovni plan :slight_smile:

Zasto bi ugradjivao losu elektroniku? Uzmes neki prosek…

A što je prosjek? …

EDIT:
Da ne budem ciničan, ne volim to.
Mi smo tvornica koja nudi kompletnu uslugu, super kvalitetni namještaj (5 godina garancije službeno) i trudimo se biti maksimalno profesionalni.
Radnici u našem izložbenom salonu moraju biti 100% upoznati s ovim što nudimo uz naš namještaj … a da bi oni bili 100% sigurni ja moram biti 150% siguran i potrošiti određeno vrijeme na njihovu obuku o tom.

Još jednom ponavljam, svaka kuna koju sam uložio je bila namjenski uložena, znam točno što radim i prema gdje idem. Hoće li to uspjeti? Ja se nadam da hoće. Ako ne uspije i ako nakon 2 godine vidim da ne ide, bit ću malo tužan koji dan i krenuti dalje :slight_smile:

@Alen_Klica


Od nekud mora da se pocne, cisto sunjam da su tvoji sajtovi od prvog dana pravili 200$ dnvno…

2 Likeova