Smart Mall - Kupuj pametno

ako je to istina :smiley:

Kontaktiraj nabava .net , uplodas kod njih svoj excel file i mislim da naplacuju po kliku…

1 Like

@Jeronimo034 znas i sam da to nije tako “cisto” ali eto mozda ti je dosadno. Sta je sve google radio da uspe sa google plus i sto nije uspeo?

Kad je Facebook poceo da “raste” mislis da tada nije imalo sajtova na tu temu?

Ne kazem da se ne moze uspeti ali recimo u mojoj ulici 10 radnji i ja otvaram jedanaestu, moze ali samo ako nesto prodajem sto nema niko, nesto sto ce naterati ljude da dodju, ako nesto prodajem i to skuplje nego je to kod najacih, mislim stvarno nemojte da lozite coveka, recite realno.

Moj sajt sa embed sadrzajem je vec od 3-4 meseca poceo zaradjuje 500$ i znao sam da to ide vise i vise.

Sajt sa IA dnevno sada zaradjuje 30 do 70$ dnevno a boostam max do 5$ dnevno, po 1$ neke slike ili neki clanak.

Pokusao sam sa sajtom na engleskom, 1-2 dana sredjivanja sajta, ubacivanje 20 clanaka, objava na fb boost 3$ i onda dobijem 8 lajkova??? Sajt se odma gasi i zdravo… moje misljenje da je vreme kad se sajt podize godinama proslo jer danas se zivi 200 na sat i nezna se sto ce biti za deset dana a ne da znam sto ce biti sa sajtom za 2-3 godine. To je samo moje misljenje, da se danas zivi brzo, to jest od danas do sutra.

Ne slazem se sa tobom, ako sr baziras na SEO, moras da imas strpljenja. Google nece da te rangira odmah u vrh, sem ako pises o temi koju niko nije obradio a trazi se.
I nisi u pravu za “jedanestu radnju”, pored Amazona, Ebay-a imas jos brdo slicnih sajtova koji su se probili i orave pristojnu zaradu. Koliko samo sajtova sa robom iz Kine ima pa rade? Aliexpress, Banggood, Gearbest itd itd. Moze da se radi, ali treba daleko vise uloziti, bitk 101% u svemu tome i docice uspeh. Internet je prevelikooo trziste i sve moze da nadje svoje mesto.

1 Like

@Jeronimo034, potpisujem. Ima još puno toga što bi dodao, ali nemam vremena.

Samo je bitno dodati da je internet prodaja u Hrv tek u svojim začetcima.

1 Like

SEO je majka i njega treba graditi i od njega se zivi. Ostalo je sve prolazno.

Upravo suprotno, seo je prolazan. Nikad ne znas kaj ce googlu doci na pamet pa ce nekad izbaciti neke nebuloze koje nemaju nikakve veze sa trazenim pojmom, a tebe poslati na 5. stranicu. Jedino sigurno su adwords reklame i to sto prije dok konkurencija ne krene.

Slazem se da te sutra moze sjebati algoritam i aj bok. Al budimo realni, ako si zadnjih 15 godina azurirao stranicu i nisi koristio ne dozvoljena sredstva i dalje si tu. G adwords mozes uvijek placati, al opet nije isto ako si sa oglasom na vrhu ili sa organic posjetom, znam iz iskustva. Ovaj shop je mlad i nema nista na brzinu, al kad ga G digne sigurno ce krenuti prodaja.

Djelomična istina. No eto ljudi bi da zarade i zaraduju na 1000$ kroz par mjeseci, e pa neće ići itekako je potrebno vrijeme za uspjeh i to godine i godine. Zarada na brzinu to je ono što je balkanski san preko noći… neznam zašto to promoviraš :wink:

ne internetu ništa nije sigurno, ni SEO ni fejsbuk stranice ni yt kanali … valjda smo to naučili za sve ove godine

ali da se ogromne pare mogu zaraditi - mogu

to je razlika između običnog offline 8-16h posla i online zarade … mada ni ova prva verzija na našim prostorima nije sigurna

Ma kod nas na balkanu ništa nije sigurno kad je ekonomska situacija na low levelu.

Ko nas tjera da radimo za naše tržište, dovoljno je što živimo ovdje :joy:

Ipak sam na kraju dobio “primjerenu” kaznu za downtime od 4 dana :/.

Btw, kako je kod vas proslo ovaj mjesec sa similarwebom? Prvi put od kad pratim imali su dva azuriranja u roku od par dana, s tim da sve stranice koje pratim bilježe značajan pad u drugom update-u?

Meni similar web prikazuje 60% više posjete nego što u Analytici piše :smiley:

Ja sam se nesto za njih zakačio i pratim ih dosta… a ne znam iskreno ni koliko su pouzdani.
Koji vi alat koristite?

Nijedan alat nije pouzdan kao google analytics.

1 Like

Kao što sam i rekao većinom se reklamiramo putem YouTube:



1 Like

Svaka cast kolega :slight_smile:

Razmotrit cu i tu opciju, samo da uhvatim vremena

70% kupaca je iz Hrvatske i većina njih plaća putem PaySafe bonova. To su većinom maloljene osobe od 13-17 godina, oni nemaju kartice, pa im je lakše uzeti paysafe bonove od 50, 100, 200 i 500 HRK. i kupiti. Zbog toga ima prodaje.

Tu je najveća razlika između naših poslova. Ja kad radim marketing kampanje, ugl stavim od 27 godina na više. Mene mlađarija ne zanima, jer oni ne kupuju stvari koje ja nudim.

No, YT i meni može biti dobro rješenje, samo malo drugačije organizirano. :slight_smile:

1 Like