Smart Mall - Kupuj pametno

kiki
Evo ti primjera kako to sve izgleda kod jednog YouTuber od sad neki preko 35k subova.

On koristi naš Affiliate link i zarađuje.

Preko tog linka na našoj stranici prati prodaju, tko je kupio (ime i email) i klikove itd…
On je već 1 godinu kod nas i redovno se sve isplaćuje.


Većina njih od 14-17 godina kad vidi da može kupiti preko bonova igre, uz sve to on im govori, da se sve radi legalno itd…

“Reklamirate se putem YouTube”, ali da YouTube niti ne zna za to? :blush: (Alternativa je AdWords)

Jer, to je privatno dogovoreno postavljanje vašeg aff linka? (Što je u redu, naravno). :blush:
Pretpostavljam da imate (dosta) više ovakvih partnera, pošto se (uspješna) posjeta bazira na tome. Istina? :o:

Adwords je bacanje novca za sad.

Naravno. Cijeli proces je kopiran od G2A i InstantGaminga. Trenutno u programu se nalazi 8 youtubera i 2 twitch strimera.

npr: ako ti želiš biti naš partner, na našoj se stranici prijaviš " kanal - ime- paypal (za isplatu)". Nakon prijave i nakon što pogledamo kanal i odobrimo, dobiješ email o affiliate programa i podatke za login (podatke možeš promjetiti u kontrolnoj ploči). Tu sebi praviš affiliate link za svoj kanal ili ako imaš Twitch kanal, u kontrolnoj ploči imaš nekoliko bannera za odabir.

1 Like

@Antun svaka cast. Dobar primjer da se moze zaraditi, a da nije adw ili sugavi facebook.

1 Like

Sad sam pogledao Similar web za svoj web i fino je vidjeti 90% search traffic, a 0% social. Ovo direct je valjda type in, a referrals su valjda posjete sa backlinkova koji su prirodno nastali. Nije da se hvalim (šatro :smile: ) jer znam da je velika šteta propuštati potencijal društvenih mreža, ali nedaaaaaa mi se :slight_smile:

Ali meni općenito Alexa i Similar web nisu baš točni, pogotovo bounce rate koji prikazuje Alexa i koji prikazuje Analytics.

1 Like

Ne trebaš se hvaliti. To su samo postoci, a da je sve relativno, znamo i bez da nam kaže onaj (clever) gospodin. :blush:


Mala ilustracija. :o:

1 Like

Da ne objašnjavam previše situaciju, dogodio mi se veliki propust u iščitavanju nekih pravilnika koji mi sada mijenjaju poslovni cilj (samim time i plan) doslovno za 100%.

U ovom trenutku sam spreman prodati shop za dobru cijenu ukoliko je netko zainteresiran… ako nitko nije, Bože moj, mijenjam poslovni cilj i idem dalje.

Sve detalje o shopu možete isčitati kroz ovu temu osim:
Shop je do sada napravio promet od cca 11000 kn. (Bez velikih ulaganja u marketing, bez registracija na servise kao npr jeftinije.hr itd).

Ukratko: Super prilika za ljude koji su već uspješni u nekom polju pa žele proširiti svoj portfolij. Možda za nekog tko želi izići iz neizvjesnosti crypto svijeta itd.
Preporuka: Ukoliko nemate barem 10 000€ koje bi se uložili u ovaj projekt kroz određeno vrijeme, nema smisla da bacate novac na samu kupnju. Ono što sam ja napravio su samo jaki temelji.

Ponuda koju sam neki dan spomenuo tu kroz temu iznosila je 5000€ i odbio sam je.
U shop je uloženo cca 950 sati rada i oko 3500€

Ako ima tko zainteresiran može se javiti na pm.

Otkud sad ovo? Jučer si se kunio u svoj projekt i ja još navijao za tebe i sad prodaja?

Nevjerojatan propust mi se dogodio u planiranju svega. Naime, bigbuy.eu, moj glavni dobavljač ima pravilo:
Ukoliko je proizvod došao oštećen/neispravan mogućnost za povrat se ostvaruje bilo kada, ali ako je greška na proizvodu nastala u vremenu trajanja garancije (2 godine na sve proizvode), mogućnost za povrat i prijavu štete imaš svakih 2 mjeseca. (ja sam mislio da sve pokvarene proizvode mogu vratiti u bilo kojem trenutku)

To je uredu za nekog tko bi se bazirao isključivo na internet prodaju, jer pod tim uvjetima radi i cijela konkurencija, no moj cijeli projekt se bazira na povezanosti namještaja i ponude iz shopa… a mi sebi ne smijemo dopustiti da kupac čeka rješenje problema sa garancijom potencijalno i do 3 mjeseca (ako baš nema sreće).
Sve je to rješivo, svemu se može doskočiti, ali to me u potpunosti skreće sa zacrtanog puta i baš zato sam odlučio prodati projekt ukoliko netko ima dobru ponudu.

Ukoliko ne dođe dobra ponuda, nastavljam dalje sa projektom… samo ne znam kako točno. (cijeli plan treba rekonstrukciju)

Ispitaj konkurenciju koja radi snjima kakav je postupak. Sumnjam da bi bilo tko cekao uredaj 3 mjeseca da bi dosao sa servisa. Postoje zakoni kod nas koji se trebaju postivati.
Po meni veci je problem cijena dobavljaca…nisu bas jeftini…

Postupak je za sve isti. Ja sam do sada imao situaciju u kojoj vraćam proizvod kojem je kvar utvrđen unutar 14 dana… refundiran sam u roku mjesec dana.
No, ovo mi je nova situacija koju očito nisam pravilno uočio… proizvod koji je valjao pa se pokvario može se vraćati svakih 2 mj, a meni je to previše.

Možda sam se malo izletio s ovim da prodajem shop jer izgleda da se ta situacija može rijesiti s nekim Hrv firmama.

Što se tiče dobavljača i cijene, ja imam svoje izračune za svaki proizvod zasebno i nisu to loše marže uopće, a 99% mi može ići na sajt jeftinije .hr
Najveći problem je dosta skupa dostava, ali i to ima svoja rješenja.

1 Like

Ti ocito ne znas osnovne trikove, prije prodaje hehe… @s.perkovic iskreno misljenje, guraj ovo kad si vec usao u to, cisto sumnjam da ces dobiti pribliznu vrijednost …koliko ti smtaras da vrijedi, uzimajuci u obzir da tu jos nema profita. Lijepa je to cifra za uci…

Nema kod mene trikova, sve crno na bijelo haha. Ne pada mi na pamet reći bilo koji netočan ili lažan podatak kupcu koji bi kupio sajt za te novce.

Imam neke ponude koje su dosta blizu traženog iznosa, ali za sada nema one prave… a meni nije hitno da prodam (ako uopce prodam). Evo i sada radim na sajtu…

Hvala na iznesenom mišljenju :slight_smile:

1 Like

Imas dobru podlogu, ono sto je kljucno i nedostaje. Mislim nikoga ne zanima, ulozeni rad i vrijeme u sajt, zato ne srljaj, ja bih radije cekao ono kljucno i tad ga ozvanicio prodajom.

Sretno kako god, svidjalo mi se kako si ti to poslozio.

1 Like

Pletem mrežu… haha

Ovo saznanje za reklamaciju proizvoda mi je potpuno narušilo koncept svega što sam radio i planirao, ali možda to čak uspijem izvući na kraju kao dodatni plus stranice i nastavim po istom projketu.

Ali, čak i ako ovo ne uspijem riješiti, već ću pronaći način kako da nastavim dalje :slight_smile:

Izgleda da sam se bio zaletio s pohvalama, na temelju tvojih postova i rezultata od prije :slight_smile:
Nije mi jasno kako ako si radio poslovni plan da ovo nisi istražio. Najvažnije stavke su proračuni koji se odnose na najgore i najbolje moguće situacije, kao i na neko realno sadašnje stanje.
Vjerujem da ti je ovo sad uzelo živaca i volje nakon 1000h uloženih u projekt i da si sad pod stresom. Na tvom mjestu bi ovaj puta našao nekog da to odradi umjesto tebe. Lakše ti je naći nekog tko će taj dio poslovnog plana istražiti i preraditi. Vidio sam na internetu ponude po raznim cijenama pa svakako to istraži, ali s obzirom da ti na tome leži uspjeh tvoj “poduzeća” to stvarno nije veliki novac.

Navijam za tebe :wink:

1 Like

BigBuy iznimno nudi besplatnu uslugu preuzimanja distributerima …BigBuy æe besplatno preuzimati iz skladišta svaka dva mjeseca pod uvjetom da je njihova cijena 90€ ili više. Ako je cijena manja, BigBuy æe odgoditi preuzimanja do 6 mjeseci.
Ako distributer odluči vratiti proizvod izvan ovih uvjeta, distributer će snositi sve troškove …

Znači možeš bilo kada poslati proizvode na servis u svom trošku.

Ako je manja vrijednost proizvoda koji se pokvari možeš onda kupcu naručiti novi proizvod, a ovaj kad se popravi (za par mjeseci) prodati kao refurbished po npr nabavnoj cijeni i tako nisi na gubitku.

1 Like

Tko radi taj i griješi. Iako, stvarno moram priznati da je greška nevjerojatno glupa.

@kres0 radim na tom. Prošao sam neke solucije i ima rješenja.

Molio bih kolege koji koriste web shopove u woocommerce za podjelu iskustava.

Imam sve “simptome” narudžbe na sajtu. Po odredišnim stranicama 4 puta košarica, 3 puta naplata. (Na izlaznim stranicama se vidi da je netko otišao iz košarice i nije išao dalje)


Po izlaznim stranicama 3 puta stranica koja se nalazi kada se “prođe” stranica naplate.

Rezultat: samo 2 evidentirane prodaje.

Jel moguće da me woo za*ebao i da se dogodila neka greška pa da ne vidim ostvarenu narudžbu?

Evo jedan update o projektu… ovaj put malo dulji, a razlog na dnu :slight_smile:

SEO pozicija se nakon katastrofe u 4. mj ipak izvukla iz ponora i sve je krenulo lagano prema gore. Najvažanija promjena je da se SEO posjeta polako vraća prema onih 20ak dnevno od prije “katastrofe”… ali i similarweb je to zabilježio pa me na nacionalnoj razini podigao za oko 10 000 mjesta, a na globalnoj za oko 4 000 000 mjesta.

Brzina učitavanje stranice je nešto sporija (cca pola sekunde) nego prošli mjesec zbog vraćanja livechat plugina koji je poprilično loše optimiziran. Ali, i dalje je to vrlo zavidnih 1,74 sekunde, odnosno bolje od 75% drugih stranica.


Prema servisu validator, greške u kodu su u potpunosti eliminirane:

Backlinkovi: 130 veza sa 17 različitih domena
Facebook: 647 lajkova
Instagram: 355 pratitelja

Što se tiče zarade, 5. mjesec je bio uspješan. Prvi mjesec u kojem je zarada premašila fiksne troškove sajta :slight_smile:
Da bi stvar bila bolja, u 5. mjesecu sam na stranici radio uvjerljivo najmanje od početka projekta, zbog previše offline obveza (gosti mi dolaze 1.6., morate završiti namještaj…).

  1. mjesec ću nažalost ponovno raditi znatno manje nego li bi to trebalo jer je došlo vrijeme da i faks završim hahah (ili barem pokušam)

Zašto ovako malo opširniji update?
Projekt je na prodaju (pasivno). Dakle, prodajem ako dobijem dobru ponudu… s tim da ja i dalje radim na shopu (kao i da ga ne prodajem) koliko god stignem, ulažem i dalje novce pa je i očekivana ponuda svakim danom sve veća :slight_smile:

2 Likeova