Smf error

Idem instalirati youtube paket piše mi ovo:
Ne možete skinuti ili instalirati nove pakete jer upis u direktorij za pakete nije dozvoljen!

Vjerovatno CHMOD ?

i ja sam mislio, stavio sam packages folder 777 i youtube mod 777, ali ništa.

[RJ] Ne možete skinuti ili instalirati nove pakete jer …

Pokušam kasnije pa javim jesam li uspio

ma nema šanse uvijek nešto iskrsne. Kada se upgrejda smf forum ti možeš sve pakete izbrisati ili će ti upgrade.php sve izbrisati i kad upgrade bude gotov opet nanovo moraš instalirati. Vjerojatno je kao što ti kažeš problem u chmodu, ali meni neće čak sam napravio i temp 777, pokušao sam i izbacilo me na portal i više nisam mogao na forum iako sam vratio chmod na staro i izbrisao temp folder, isto tako u footeru piše fatal error od nekog paketa tako da je za mene ovo gotova priča. Upgrade mi je savjetovao ipb support jer kad sam pokušao konvertirati smf u ipb sve je prošlo super osim što se nitko sa smfa nije mogao logirati na ipb. Svi su morali “forget password” opciju koristiti.

Kakve sad veze ima ipb?

Imaš li backups folder u packages sa dozvolama 777 takodje?
Imaš li nešto u error logu? Koja je verzija smfa? Imaš li neke instalirane modove pre ovoga?

Ma pričam samo…
backups je na 755, verzija je 2.0.2, imam neke modove gdje ne piše da podržavaju ovu verziju nego RC tako da mislim da zbog njih imam puno grešaka Sve greške (287) | Općenito (41) | Nedefinirano (246)

evo modova:
Google Analytics Code
Referrals System
Adk Personal Icon forums
FancyBox 4 SMF
Registered Links
YouTube BBCode
WYSIWYG Quick Reply
Order Custom Profile Fields
reCAPTCHA for SMF

Ok, prvo povećaj chmod na 777 na tom folderu backups, kao i na folderu temp i samom Packages folderu.

U package manageru u advanced imaš emulaciju, to vrati na 2.0.2 da bude (ako trenutno nije tako) i probaj opet…
Greške iz error loga se popravljaju jedna po jedna, to su verovatno neke nevezane za ovaj problem.

Takodje ti preporučujem update na 2.0.3 verziju kad središ ovo.

mozes ti chmod-at na sta zelis, ocito je da moras staviti chmod za usera od web servera ili od virtualnog servera, ovisno o panelu… ja tako postavljam sve na masini, isključivo useri od web servera imaju ovlasti raditi sa fileovima od virtualnog servera, cak i da se stave na chmod 777 nista ne bi pomoglo ako to nije taj user u cijem su folderu fileovi. Reci svojem hosteru da stave ownera fileova koji ti treba, oni ce znati…

znaci ono sto zelim reci jeste da naprave:
chown -R korisnik:grupa public_html
chmod -R g+w public_html

pretpostavljam da je public_html folder u kojem se nalaze fileovi od tvojeg web servera, naravno pravu putanju ce oni znati…