Smokva.com sajt poslovanje

Vjerujem da je većina ljudi čula za smokva .com, balkanska adult stranica. Poprilično je očito da se radi o adult industriji. Možda je netko više upoznat sa stranicom.
Zanima me par stvari:

  1. Ne znam koliko je adult industrija dozvoljena u HR i na Balkanu, no kako je moguće da Smokva i dalje funkcionira? (nemojte shvatiti pogrešno, meni je to super i vjerujem da se pazi da ilegalne stvari no i dalje se pitam kako pravno uspiju održat biznis)
  2. Plaćanje u toj industriji je kaos živi i rizik veliki, vidio sam da imaju par opcija plaćanja no na koji način oni uopće “preživljavaju” taj rizik koji je prisutan u toj industriji.

Ne razumijem sto bi bila zabranjena? Drugo kako mislis rizik? Vlasnik stranice ili rizik korisnika?
Imao sam slican sajt sa istom naplatom, tj smokvi je prednost jer su im direktni ugovori samim time vise zaradjuju.

Velika se tu lova vrti, kod mene je dosta amaterski bilo neki od prvih sajtova mi je taj bio. Ali se dobro zaradjivalo, tad je mogla i paypal naplata za 18+

Vjerujem da i danas ko ima volje i visak $ moze tu debelo uspjeti jer nemaju konkurencije osim klubazaodrasle koji nije nesto.

Ne mislim zabranjena već me općenito zanima kako održavaju takvu vrstu biznisa jer je “high risk”

Sve je high risk…

Ja ne vidim razlog zašto bi adult content bio zabranjen na balkanu? Kako ti do dođe u glavu? :joy:

Šta je high risk? Reportuju profil nečiji, ti ga ukloniš i et.

1 Like

High risk ponajviše u smislu korištenja payment procesora, jer jako rijetki payment procesori žele raditi s adult stranicama

Ma uvijek se može naći payment processor. Onda je i hosting industrija high risk po tom pitanju, jer klijenti za svaku sitnicu traže refund ili prave dispute kad skontaju da im server ne treba za propali projekat.

Al zanimljivo je da stranica sa dizajnom iz 2000tih i dalje zivi i zaradjuje novac. Znaci sve se moze kad se hoce.

1 Like

Narod je uvek uspevao da u daton vremenu smisli neku mudrost…a to je u ovom slucaju ,nije sve bas kako izgleda…posto sam u tome od 2000 i znam sve stranice ex yu…ukupan broj clanova ne prelazi 5000 bez obzira sta pise po nekim stranicama da imaju ohoho clanova.uglavnom vrti se isti krug ljudi na svim tim stranicama ako Pero ima nalog na jednoj ima nalog na svim…Hocu da kazem da je proslo vreme naplate nicega…slika ,video…sms hot chat…Danas je dosta tesko uzeti lovu pored insta,twitt,onlyfan i desetine drugih stranica dostupne svima

Tu govorimo o balkanskoj stranici vs svjetskoj. Vjerujem da smokva ima daleko više od 5k članova

Dobro je @brane333 napisao. I od tih cca. 5000 po stranici pitanje je koliko ih je aktivno.

Mislim da griješiš, takav komentar kao što si ti napisao i ja sam danas počeo pisati ali sam pogledao statistiku i sjebao se bukvalno.

1 Like

to je statistika MESO i KUPUS , ja znam kada god sam se ukljucio da je bilo 500 muskih i 100 zenskih 50 kao parova ,a moje cure mi kazu kada se ukljuce celi dan 1000 pregleda u uvek skoro ista imena,i sutra i za mesec i za godinu,uvek 1000 na dan

Ja ne kazem da oni ne zaradjuju sa SMS chatom , HOT LINE ,clanarinom,

Ne računa similarweb botove, ne brini :smiley:

Real traffic samo :smiley:

Brane jel imas uspjesan sajt pa si kompetentan da poredis i pricas ko je uspio a ko nije?

Kako oni mogu racunat posjetu? Ja koji god sam sajt gledao kod njih, ofulali su posjetu po 5-30x

1 Like

nije tacno…ja sam imao na toj stranici 20k+ clanova…na drugim 50k+ cloanova…u slicnoj niche nebitno aktivnin nego ukupan broj…i ti sam brane nebi scaomovo i drko se po twiteru sa svojim sajtovima i pravio milion profilča da nema te koristi ti bar znas koliko tu love ima…
Aktivni clanova nije ni priblizno ali realni rehgistraovani je daleko od toga

da imam uspesan sajt hahahahaha ne bi ovde diskutovao,nego na havajima surfovao,ali ni ne pricam da je neko uspeo ili nije,nego kazem kako sada stvari stoje,
Love uvek na netu ima narocito u s3x industriji ali daleko je to kao nekada ,2005 i 2006 sam na domacicama imao uplate samo od SMS gde su mi provajderi uzimali 50 % 2000 ,3000,4000 dolara,plus ostali payment sistemi
sada se krcka na sitno…

07/02/2021 149 0 10 0 378.23€ 56.36€

07/09/2021 167 1 9 0 412.25€ 68.85€

nekada ima nekada nema

1 Like

Ali ovi imaju direktan ugovor nema te provizije tolike sto ti i mi placamo. Kod nas se dijeli na tri dijela kod njih na dva.