Smrtna kazna za programiranje

Ma e slažem se da zbog takvog nečeg je nehumano oduzeti čovjeku život.
Evo primjer ja kopao njivu sa motikom koja je pravo dobra. Ja je napravio da bude takva i sad neko koristio takvu motiku da ubije komšiju u susjednom selu pa onda murija dolazi po mene…

Ali kažem da takve vijesti treba uzeti sa dozom rezerve u današnjem svijetu, ko zna šta se krije iza toga i koliko je istina a koliko laž.

Naravno, isto ne vrijedi za naše Svete knjige. One su od Boga.

[color=“White”].[/color]

Nisu Iranci bolestan narod, to je narod koji ima svoju kulturu i tradiciju. Bolesni su samo oni koji su na vlasti i koji rade takve budalaštine, ali eto oni manipulišu narodom kao što je i Hitler, pa opet ni Nijemci nisu bolastan narod. Još na to treba dodati i manupulacije s zapada i dobije se jedna ružna slika o toj zemlji.

Dobro zboriš Mago. Siti se samo stare Perzije.

Malo mi je zasmetalo to generaliziranje naroda, da su Europlajani normalni a svi ostali nisu.
Ja bih dijelio ljude samo na dobre i loše, bez obzira na kontinent ili narod, pa nisu ni svi Europljani normalni, sta je s ovim balkanskim koljačima, pa onaj norvežanin što pobi one studente itd…i oni su europljani.

Normalih ima u svakom dijelu svijeta, samo svijetom ne vlada PRAVDA nego INTERESI i manipulacije.

[quote=“mago”]
Ja bih dijelio ljude samo na dobre i loše,[/quote]

:doki:
Svi ljudi su rođeni jednaki. I čovika triba cjeniti samo po njegovoj duši.

[quote=“mile”]Naravno, isto ne vrijedi za naše Svete knjige. One su od Boga.

[color=“White”].[/color][/quote]

I po njima se malo čačkalo. Samo po Kur’anu nije kako muslimani tvrde. A i ako uzmete bilo koja dva primjerka Kur’ana iz dva kraja svijeta vidjet ćete da su isti. Pri tome ne mislim na prevod značenja, nego na original.

A čvojek gore dobro zbori. Ljudi su dobri i loši.

Ajme, sada neću moći spavati. Netko je čačkao po mojim Svetim knjigama. Džaba Bog diktirao.
Ako je Kuran svugdje isti, otkuda razlika u tumačenjima kod Šiita i Sunita?

[color=“White”].[/color]

Opet prokleti Amerikanci podlo napadaju Prijeti mu 5 godina robije; Na profil stavio “Bog ne postoji”

Izgleda da planiraju invaziju na Indoneziju.

[color=“White”].[/color]

[quote=“mile”]Ajme, sada neću moći spavati. Netko je čačkao po mojim Svetim knjigama. Džaba Bog diktirao.
Ako je Kuran svugdje isti, otkuda razlika u tumačenjima kod Šiita i Sunita?

[color=“White”].[/color][/quote]

Ma e ti vjeruj koliko možeš i prihvataj iz Svetih Knjiga koliko možeš. Nakon godina i godina života (još sam mlad doduše) smatram da je bolje malo vjerovati a osjećati to nego puno vjerovati a ne osjećati. Teško je biti dobar čovjek danas jer te ljudi prepoznaju kao takvog i iskoriste. Faktički kao da si stavio sebi na čelo natpis “Budala”.

Šiiti čiji je naziv nastao od riječi Šiija (Stranka) je bio dio muslimana koji su smatrali da prvi halifa/namjesnik treba da bude njegov amidžić/stričević Ali bin Ebu Talib,a ne Ebu Bekr Es Siddik.
I tako je to krenulo. Oni imaju neku svoju svetu knjigu koju niko nije vidio i svoje propise. A sve što im ne ide u prilog smatraju krivotvorinom. Jedna od stvari koja je u srži protiv Islama je što imaju vjerski propis po kojem svaki šiija je dužan dati jednu desetinu Imamima pa su tako formirali specijalni stalež, sveštenstvo.

Oni krše neke od temelja Islama kao što su npr veličanje Kerbele, džamije u Iraku, kao svetije mjesto nego Kaba u Mekki. A i dosta toga kod njih je protivno Islamu.

- Ako Bog postoji, zašto se sve to događa? Trebale bi se događati samo dobre stvari ako je Bog toliko milostiv - zaključio je muškarac. 

A ako je Muhammed bio Allahov Miljenik zašto je onda imao toliko kušnji u životu? Smrt majke i oca, većina djece su mu umrla prije njegove smrti, ranjavan, ponižavan od strane svog naroda pa i svoje rodbine (najveći neprijatelj mu je bio amidža Ebu Leheb) itd, I ovo je neko izvrtanje istine po mom gledanju… može biti da je čovjek zaboravio otkucati “… osim Allaha.”

U ostalom Zakir Naik je rekao da su ateisti na pola muslimani. Ateista kaže “Nema Boga” a musliman još doda “osim Allaha”. :slight_smile:

A da nije ova tema malo otišla u off topic? :smiley:

Ma jok, samo ti piši.

Znaš kako ateisti kažu vjernicima - “Svi smo mi ateisti, samo što mi vjerujemo u jednog boga manje nego vi”.

[color=“White”].[/color]

Nije problem u problemu koji se prezentira, nego u prezentaciji i prezentatoru. Manipulacija, financijski interesi, globalizam, industrije oružija i potražnja novih zemalja ‘koje Treba osloboditi od samih sebe’, način života koji financira izrabljivanje, trovanja a zatim prodaju lijekova itd.
Sve to gura i podupire medijsko kazalište i plasira kome drugom nego samima sebi i nama priče o teroru i nedemokraciji ‘primitivnih’ naroda.

[quote=“Najt Bird”]Nije problem u problemu koji se prezentira, nego u prezentaciji i prezentatoru. Manipulacija, financijski interesi, globalizam, industrije oružija i potražnja novih zemalja ‘koje Treba osloboditi od samih sebe’, način života koji financira izrabljivanje, trovanja a zatim prodaju lijekova itd.
Sve to gura i podupire medijsko kazalište i plasira kome drugom nego samima sebi i nama priče o teroru i nedemokraciji ‘primitivnih’ naroda.[/quote]

Ma da nije istina što je istina nego je istina što oni prikažu da je istina. Što suptilno naglase da je istina… tj. “istina” . A ko je od nas ljudi sposoban da stvari prenese onakvima kakve one jesu…

Dakle ispiranje mozga vlastitom narodu, a i drugima.

Jedina stvar koja je istinita, po meni, je da mi ljudi u suštini nemamo pojma. Ništa ne znamo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja