Šoping ideje, predlozi, dobri dilovi i rasprava o proizvodima

@anja1, čepara :slight_smile: ili čepaljka :slight_smile:

Gore dostave od OLX na svijetu nema. Konkretno mislim na BH Poštu. Za surađivati su nula. Po paket ti dođe poštar nakon 3-4 dana. A ti kao prodavac svoj novac možeš čekati i 20 dana.

Btw: računi za prošli mjesec još nisu stigli, kaže poštar bolestan :rofl::rofl::rofl:

Ne znam zašto su odabrali državnu firmu koja je dno dna kada imaju i privatnih koje su dosta brže, za par maraka skuplje ali su odgovorni za robu.

zar ne postoji i opcija za druge poste? Ja i kad sam narucivao ako je naruceno ranije u toku dana- dobre su sanse bile da dodje sutra, eventualno 1 dan posle

Ista situacija sa “Pošte Srpske”. Prošli put zvao tri puta da dođu po paket, isplata se dugo čeka, znao sam po 7 dana čekati. Ali šta je tu je kad za te pare nema konkurencije. Npr preko njih platim 8-9 KM a brza pošta uzme 18-25 KM.

Btw, kad uzimam nešto preko OLX.ba, skoro nikad ne ide preko državnih pošti. Uvijek preko ovih brzih pošti. Naveče naručim, sutra mi stigne.

Polovično se slažem sa tobom. Ukoliko se radi o trgovinskoj radnji dostava Euroexpresom 9 KM na ugovor.

Ali ako ti prodaješ jedan artikal u godinu dana tebi je dostava 18KM sa povratom novca.

Državne pošte nisu sposobne da račune na vrijeme dostave, a o paketima da ne pričam :rofl::rofl:

Na ugovor jeste jeftinije, ali ja kao fizičko lice kad šaljem je 18-25 KM, zavisi od težine i onda kad šaljem nešto jeftinije, moram preko državne pošte i onda u tom slučaju što se tiče cijene, nemaju konkurencije. Za firme koje imaju ugovore sa brzim poštama je naravno druga priča.

Nema veze sto si fizicko lice ako imas broj pošiljki. Brza pošta ti čak navede ime “firme” umjesto tvog imena na tovarnom listu. :slight_smile:
Ovo je BiH prijatelju.

Došo mi je ovaj mali termalni printer. Meni se sviđa. Đeci takođe. Malo se igramo, malo im zadataka nađem na netu pa ištampam da ne bih ruku svoju umaro

3 Likeova

sjajno potrošenih 9 dolara

3 Likeova

Bitno je da je Drunken Sailer u pozadini xD

Nije u pozadini no svira po mom izboru iz sijalice. Ovoe sijalica/zvučnik. Stavio sam danas da bude bjelo svjetlo. Nasnimo sa voice čendžerom da sam duh koji dolazi kod djece koja ne iju povrće

5 Likeova

Koliko je iznosila dostava za sijalicu sa zvučnikom? Kako vidim, može se pronaći i cijena od 5,5 USD

Čini mi se da je bila cijena 7+ 2.5 dolara šiping. Tako nekako. U suštini je bitan zbir proizvod plus cijena šipinga. Neđe se nađe i da bude proizvod 3 a šiping 7.

1 Like

Ima u retrou nekih meni lijepih patika na solidnom sniženju

imadoh nekih para na ovom kanadskom amazonu što dobijah gift kartice, pa se malo nakupilo pa kupih ovaj kao gramofon. @drmrgood šta veliš valja li ovo ičemu? neki vele da mu zvuk možda nije najbolji sa ovih ugrađenih blutut zvučnika, neki se ne žale, neki zadovoljni, a neki vele da se mogu i drugi zvučnici spojit. uglavnom naiđoh na neki dil đe ovaj gramofon sa 38% popusta il tako nešta
Item(s) Subtotal:CDN$ 56.37
Shipping & Handling:CDN$ 26.98
Total before tax:CDN$ 83.35

dakle prilično jeftin. imao sam opciju i da ide sporijom poštom i onda bi me izašlo 9 dolara jeftinije, ali odabrah neku brzu opciju i kao mora doć do 27og septembra, nisam baš siguran da će uspjet. slanje je iz usa pa je vjerovatno bio obračun za slanje u kanadu a ja uletih ovako iz bih, ne bi se čudio sutra da otkažu kupovinu. sad i ako stigne moraću nabavit onaj power cord za evropu, ali skonto sam koji je i ima ih jeftino kod nas.

digresija, nekad ranije sam uzeo ovo ili stvar sličnu ovome

i mogu reći da nije loše, ja sam se znao oznojit lupajući ovu lopticu. ovo postolje se zalijepi za pod, loptica na ovoj kao žici se klepa i vraća se. moja đeca nisu nešta bila oduševljena, dok se meni prilično svidjelo

ostalo mi još 88 dolara, pa moram viđet šta bi uzo za te pare, eo nekih ideja

eto to su neke od opcija šta bih mogao uzet, ali jutro je pametnije od večeri pa odo sad spati

@anja1 ovo ti i nije neki izbor, govorim za gramofon. Svi ti jeftini gramofoni u koje su jos skarabudzeni i zvučnici ne valjaju nista. Najpoznatiji gramofoni takve vrste su Victrola i Crosley. Pazi, ako ima kristalnu iglu(nisam zagledao) to ti polako unistava ploce.

1 Like

Krivo sam rekao - keramička igla, a ne kristalna(kristalna ne postoji). Da, ovaj gramofon ima keramičku iglu koja uništava ploče. Ako puno ne slušaš tebi će bit ok.

1 Like

otkazana mi narudžba. pretpostavio sam da će biti pošto isporučuju samo u usa kanadu i meksiko. a pretpostavio sam da i nije neki poseban gramofon, ali je jeftin bio pa reko što da ne jer je izbor stvari koju sa kanadskog amazona isporučuju u bih vrlo mali pogotovo po normalnim cijenama

Kupi kameru za auto
https://www.amazon.com/gp/product/B07SRQH4R7/

Ne mogu tek tako kupit nešta, to mora bit dostupno na kanadskom amazonu i da šalju za bih i da je cijena normalna (proizvod+šiping). A i nisam baš često u autu pa mi ne treba kamera za auto.