Spajanje dva Wordpress sajta - Kako da pravilno to učinim?

Ovo iz naslova me interesuje. Vidim po savjetima po da ide otprilike export sa jednog sajta import na drugi sajt, bar po objašnjenjima i taj dio mi je jasam.

Sad interesuje me više ovaj drugi dio oko redirekcije. Ovaj jedan sajt koji selim na drugi sam planirao da ide homepage na kategoriju (kategorija kičen), kategorije da idu na podkategorije.

Sajt koji selim ima permalinks domena/kategorija/post a ovaj sajt na koji selim ima permalinks domena/kategorija/podkategorija/post

Oće li mi to predstavljat problem? tj oću li moći jednostavno izvesti redirekciju? da li mi ko preporučuje neki plugin da redirektujem jedan po jedan url na novi url ili se može na neki drugi način ovo lako izvesti? znam da ima sistem za htaccess, nisam pretjerano upućen ali znam da ima i vjerovatno ne bi to bio problem odradit da su permalinkovi isti, a možda nije i ovako problem. tako da ako ima koji savjet, valjao bi

bilo bi dobro i ako ima opcija da uvezeni postovi ne idu na publish no da odu na draft jer moram neke izmjene uradit prije objavljivanja.

eto toliko. fala unaprijed na pomoći

A rank math plugin? Preko njega mozes da redirektujes postove lagano.

a jel može i ostale urlove, kategorije slike i šta već ide? ne znam bi li rank math koristio kad mu je to sporedna funcija i ne znam kako bi sa joastom zajedno fercerao. viđo da ima još nekih plugina za redirekciju koji rade redirekciju url na url

Znam za postove da ide redirekcija, e sad za slike i kategorije ne znam. Trebalo bi da i kategorije mogu, jedini problem su slike.

Možda ovde ima šta:

Svakako backup + odraditi na dev/test serveru da se ispita ima li kakvih nesuglasica izmedju plugina sajt hosta i novo postavljenih plugina (a koje treba instalisati prije migracije).
Isto vidjeti pri instalaciji plugina da se postave verzije koje su na sajtu koji se seli (ako nisu posljednje).
Na prvu, iz glave.

koristim ovaj plugin, po mom iskustvu nakon redirekta moraš očekivati pad … i posle nekog vremena trebalo bi da se sve fino niveliše na pozicijama … ali pad je neminovan na početku