Spajanje više sajtova u jedan - iskustva?

Sa 301 redirectom se prenosi oko 70% authoritya. I po meni je bolje imati jedan jak sajt nego 10 slabih.

1 Like

Nije SEO, ali je narodna mudrost: “Triput seli, jednom gori”

1 Like

Znaš li koji Chrome extension koristi za ovu provjeru redirekcija?

Kako si ti došao do 70%, isto vidio da je Nedim to rekao ili s nekog drugog izvora?

1 Like

Na kojem minutu je koristio ?

A jbg na mobitelu sam sad, pogledam kasnije s kompa možda sa zomoom uspijem i viditi.

Ayima Redirect Path - Free Google Chrome Extension.

1 Like


Pogledaj Filipe, zato što ti većina sajtova ima duple redirekcije.

Po ovoj logici onda 10 sajtova sa prosecno DA 20 daje sajtu na koji je redirektovan DA 200 ili 70% 140 plus on ima svoj DA ako je stari domen.
Zakljucak je da to nije moguce da se na taj nacin poveca DA.

kako to, kako to? :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth: :open_mouth:

@steelmaiden nisam komentirao ovu temu jer sam nekompetentan, ali mislim da je vrijeme da pored “lajka” objave, staviš i neke reakcije kao na facebooku haha

To i mene zanima,kako bi se preneo toliki autoritet na glavni sajt preko redirekcije koju spominju u video snimku za SEO.

DA nije nominalna brojka, pa kad se spajaju dva sajta (sve i da imaju oba po 20 DA) da se dobija DA 40. DA je zbroj svega i svaceg, koji onda poredi autoritet domene u odnosu na ostale

Neces spojit 100 sajtova sa DA 1 i dobit sajt s jacim autoritetom od NY Times-a ili Wikipedie :smiley: Nit mozes probit 100. To je nesto slicno kao IQ- uvijek je sredina 100

1 Like

Da, vidio sam da je Nedim to rekao i čovjeku u potpunosti vjerujem jer znam tko je, što je i s čime se bavi cijeli život.

Bas bi bilo dobro da neko iz iskustva napise neku statistiku. Ima li koga?

Ja nisam nikad to isto radila (vise sajtova na exp domenu prebaciti), ali imam nekakve parcijalne redirekte i spajanja iz sebe.
Iz mog iskustva, a vjerovatno si i ti to radio - kad podignem neku exp domenu iz arhive i pustim je tako, ako je jaca ona ima neki organic traffic. Ja taj traffic onda pratim preko search console i gledam KWs za koje domena sama po sebi rangira.

Paralelno radim novi sajt na novoj domeni. I nakon odredjenog vremena napravim relevantan clanak za KW za koje exp domen je pokazao da ima traffic, i taj exp domen iz arhive redirektujem na taj clanak na novi sajt.(ili na tu kategoriju…)

I gledam da li novi rangira za te iste KW, i definitivno rangira, znaci posjete idu za domenom ako postoji relevantnost.

Nakon odredjenog vremena posjete koje nisu relevantne otpadnu, relevantne ostanu. Ovo je moje iskustvo sa par primjera.

Po toj logici, ako se neka moze izvuci - organske posjete sa manjih sajtova bi trebao imati i dalje ako su ti te veze relevantne, a jesu koliko sam skontala, jer prebacujes cijeli sadrzaj i sve je ista niche (vjerovatno si mislio na organsku posjetu kad si pominjao authority? DA ce ti biti kod tog ex domena na koji redirektujes ionako jaci, ako ti je uopste i bitan?).

Imam iskustvo da sam jedan sajt od nekih 20 clanaka ljepila na drugi (jaci). Isto je organska posjeta prvo dosla. Ali vremenom je i otpala . Moj zakljucajk je jer nije sadrzaj bio dovoljno relevantan.

@anja1 je prodavao sajtove, koje su poslije vlasnici novi spajali s nekim drugim i posjete su rasle. (jel tako bi?)

Onaj prvi gift sajt sam prodao nekom liku koji ga je redirektovao na neki sajt (tematika raznorazna DA po ahrefsu oko 50 bio čini mi se). Taj gift sajt je homepage redirekgovan na novu kategoriju gift koja nije postojala na sajtu. I ubrzo nakon redirekcije po mojim procjenama (preko ahrefsa sam pratio) posjete na gift članke su po pomjeranjima na guglu skočile 3-5X. Kontam zbog autoriteta koji se prenio na gift članke, jer je moj sajt imao jadan autoritet.

Sad zanimljivo da je taj sajt par mjeseci prije kupovine tog mog gift sajta kupio sajt sa biografijama koji je imao DA oko 25 i bio je u padu. Takođe i za taj sajt je odrađena redirekcija na kategoriju, a posjeta je u odnosu na raniji sajt đe bila porasla za nekih 30-50%.

Pored ove dvije redirekcije čini mi se da je imao još dvije redirekcije sa expired domena bez sadržaja.

Na sajt je dodano masu best članaka (loših) pored best imao je još ponešta drugih tema. Posjeta mu je po ahrefsu došla (po pamćenju) na 180-200k. Poslije toga (od kupovine mog sajta je prošlo oko godinu i po) je došao pad do nekih 30-40k po ahrefsu. Pa onda selidba na novu domenu cijelog sajta koji se opet diže, a ta nova domena a i stara je pored beklinkova sa kupljenih sajtova imala i dosta beklinkova sa pbn sajtova i farmi guest postova i još kojekakvih linkova. I poslije te redirekcije je posjeta opet rasla do 130k pa je poslije po godine godinu išao pad, pa razdjeljivanje sajta na više manjih s tim da su npr pokloni oni moji opet nezavisan sajt, ali postoje i paralelne teme drugačije obrađene na sajtu sa kog su redirektovane. Uglavnom svakakva čuda su se tu činila i ozbiljna se para tu vrtila, baš ozbiljna.

Ima i ono kad se od jednog napravi više uspješnih sajtova.

Vjerojatno ću napraviti eksperiment samo moram pronaći dobru domenu. Ako netko naiđe na neku dobru expired tech domenu na marketplaceu ili aukciji, bio bih zahvalan (može i nekom naknadom) ako mi javi… Domenu bi platio do najviše 15.000 EUR. Manje sajtove imam u nišama gadgeti, pametni telefoni, igre, security, crypto, pa bi krovna domena trebala moći pokriti sve te niše.

Već sam biddao na neke na Namecheapu al bi želio nešto još bolje…

Ima još domena na Godaddy, Odys i drugim mjestima pa ću i tamo poviriti. Moram samo s nekim scrapperom napraviti bulk export pa da ih provućem kroz ahrefs, jer tražilice su im totalno beskorisne, a export ne nude.

1 Like




nisam ih pregledo, ne znam jesu zaštićene, ova prva već redirektuje… nisu moj predlog za kupovinu ove domene no sam naišao na njih pa eto da podjelim

1 Like

Eto takvu kao musically.com al da je tech bi odmah kupio jer je brendabilna, zvučna i ima vrhunske backlinkove. Ali ova je čini mi se nešto vezana za glazbu… a vidim i da je već neki sajt na njoj pa vjerojatno nije na prodaju.

Javlja neki error kad se ide kupiti…

A s radeon.com ne znam jel bi mogao imati problema oko copyrighta zbog brenda? Jer znam da ATI i AMD rade (ili su radili) grafičke kartice pod tim imenom. Edit: sad vidim da i ona redirecta prema amd.com pa je vjerojatno njihova.

Hehe… predobre su to domene da bi bile na prodaju po tim cijenama.

Da i meni se tako čini. No eto stoji na godadiju tako

Tako sam i na Sedo.com viđao domene koje se kao prodaju, a zapravo nisu na prodaju nego su live sajtovi tamo.

To je i logicno da refresh nema veliki uticaj,osim vece posete,zahvaljujuci kojoj posle odredjenog vremena bude veci DA na sajtu na koji je redirektovano.

Nisam strucnjak za SEO ni priblizno ali po nekoj logici se vodim.

Ne znam odakle Nedimu Sabicu “inspiracija” da bi se digao autoritet za toliko i toliko procenata ili spustio za 70% kod duple redirekcije.