Spam e-vukovar.com - čija je domena?

Da li netko može saznati vlasnika ove domene?

e-vukovar.com
78.134.254.152

na metronetu je.

Kakav spam?

Trenutno je prazan ali cilja na boelsnu količinu mailova, kao da ide sa autogenerirane liste.

I nešto je prošlo kod korisnika koji imaju info@ ili kontakt@ i slično.

Budući da je domena e-vukovar.com imam osjećaj da je neka politička fora od nekog “nabrijanog”.

Tako da je u prošla 4 dana zatrpan server s mailovima, ali ništa osim tipa 2-3 posto nije prošlo. ALi opet oov što je, prošlo je skoro svakom korisniku.

Svi su danas nabrijani na te političke teme, i iskreno ne bi ni reagirao, ali ide miveć ta ekipa na živce.
Što misle da će mailove koje nitko ne čita promijeniti nekome svjetonazor ili što?

Uglavnom zanimalo me kome pripada ako netko može izvući.

Ako nema na who is neznam kako da nadjes, mozda neki detective moze izvuc. ALi kako znas da spama i sto spama?

Jeli tebi poslao mail?

Meni je poslan mail kao i na večinu doemna na serveru.
A isprobane su sve kombinacije tipa:
direktor
prodaja
narudzbe
kontakt
info

itd…

Znači šara se okolo naokolo, neka autogenerirana baza.

Pa da nije ne bi pisao ovaj post :slight_smile: poslano je na par adresa mojih klijenata kojima su mailovi prošli, ali na stotine ih nije prošlo jer ne psotoje te adrese na tim domenama, ali vidim danas cijeli dan pokušava i pokušava.
Pa mi dopizdilo.
Već sam kontaktirao metronet.

Aha, kuzim sad. Valjda pokusava nesto zaspamat. A sto pise u mailu?

Meni je jednom uletio neki haker i koristio moj server za slanje spamova. Blacklistali su me jako brzo, moj server.

E sad jel on salje sa servera ili sa svog metronet emaila ili kako salje?

Stavi domenu u filter na mail serveru da nista ne prima s nje i miran si. A abuse neka rjesava dalje.

Ma nemam full prustup nna toms erveru mogu samo u svakom cpanelu blokirati a budući da ih ima 50 i kusur ne da mise pojedinačno. pričekam da vidim što metroent kaže.

Šalje sa neke
[email protected]
a cilja tipa pazi ovo:
pomoc@
donacije@
donacijeipotpore@
natjecaj@

i tako po svim domenama. Metronet povratno da radi na tome.
Mislim ne razuijem koliko je problematično pogledati log, i suspenidrati i poslati obavijest.

A s druge strane priče, nešto im ne radi jer šalju prazne mailove :slight_smile:
I koja priča, daj molim te koji način skuplja se što sredstva?

Ma ovo je neka politička fora, to ide i dalje.

Domena praktički nema ništa gore osim imena domene.
raje sve skupa već 4 dana. ne smeta ništa izvedbi servera, ali iskreno smeta neke klijente ima sam par pitanja u vezi toga.

I sad me zanima ako sam jučer prijavio, firma koja ima domenu, rekli su u metronetu da je firma, ima skrivene podatke.
Nema ništa na webu.

A kao netko se vjerovatno njima zakačio pa šalju nešto.
A prošlo cca 30 sati i domena još aktivna, tj. račun.

E to je što je čudno… to su neke političke igre. I ISKRENO zlo mi je od svega toga…

Prestalo…

Zašto misliš da je to nešto politički? Vukovar se nigdje ne spominje u nekom političkom smislu…

Prije bih rekao da to ima neke veze sa aktualnim donacijama za vukovarski vodotoranj, da netko spamom želi navući nekoga da mu uplati novac, misleći da uplaćuje nekom “službenom”.

Još 18.01.2016.

Prema planu radovi bi trebali započeti u ljeto ove godine, a trajali bi godinu dana. Troškovnik iznosi 20 milijuna kuna. Penava ne sumnja da će se prikupiti neophodna sredstva za obnovu, čije pokroviteljstvo je prihvatila i predsjednica RH Kolinda Grabar Kitarović, a ukoliko sredstava ne bude dovoljno iskoristiti će se gradski proračun kao i proračun Fonda za obnovu i razvoj grada Vukovara. Građani koji se žele uključiti u obnovu vodotornja sredstva mogu donirati na račun:

IBAN HR6525000091501143536
MODEL HR24,
POZIV NA BROJ 7765-OIB UPLATITELJA,
OPIS: PROJEKT VODOTORANJ
Uplate iz inozemstva vrše se na gore navedeni IBAN uz SWIFT CODE/ BIC Hypo Alpe Adria Bank d.d. Zagreb: HAABHR22

Ma kako god glavno da je prestalo.
Jer to je bila gomila praznih mailova.
Ajde da piše što je, nego kao da se netko ustimavao za pravu email kampanju. Ali baza mailova je definitivno banana.

Meni iskreno za server nije smetalo, već zbog par upita klijenata. A i mislim da tako nešto uopće nije način.

To što @Cane piše je ono službeno.
e-vukovar sigurno nema veze s tim nego pokušava tu temu iskoristiti za prevaru.

Da, upravo tako ja sam prenjeo službeno, ali e-vukovar.com nema veze s tim nikakve siguran sam u to 100%