Spam poruke na e-mail i GDPR?

Vjerujem da ste među većinom korisnika interneta i e-maila dobivali spam poruke.
Ja ih dobijam dosta. Velika greška je onaj link “odjavi se” u spam poruci (ja ga ne koristim već brišem poruke), jer tek tada imaju saznanje da je e-mail aktivna pa onda “podebljaju” spamanje.

Kako se postaviti u ovom slučaju u odnosu na GDPR?
Ima li efekta odgovoriti direktno na dobiveni spam e-mail i pozvati se na GDPR?

Hm. Ne vidim razliku :slight_smile:
Ako je pošiljatelj fizička osoba (poput [email protected]) možeš mu prijetit kolko hoćeš GDPRom (zapravo je to pod regulativom ePrivacy) :slight_smile:

1 Like

Kakva velika greška odjavi se? Svaki put kad sam se odjavil s neke mailing liste, s tog maila mi više nikad nije došo mail. A i ovih par dana mi je došlo par mailova gdje traže da im dozvolim slanje mailova jer zbog gdpr moraju tražiti dozvole.

http://10minutemail.com/ i amen, ali je jebada kada ti sajt/forum ima po defaultu ukljuceno resetiranje lozinke nakon nekoliko ili ako zahebu neki update pa stave notice da resetiras lozinku.

1 Like

Pa zar u tom zakonu ne postoji opcija nešto kao “molim vas obrišite moje podatke iz vaše baze”?

Postoji, ali on je fizička osoba koja te kontaktira, ne tvrtka :slight_smile:

OK fizička osoba, ali i on podliježe zakonu?
Pa i on može popiti tužbu :slight_smile:

Može. Ak ti on direktno prodaje. Ali ako ti šalje “preporuku da pogledaš OVO jer je to super”, ali ne prodaje ništa, ne znam baš da može popiti tužbu. Ne znam jesi li primjetio da hrpa spam poruka nije od firmi, već od “Alex”, “Monica” i sl :slight_smile:

To znači da ima moje podatke u njegovoj bazi, bez obzira što je on fizička osoba. Ja kao dokaz mogu imati e-mail da sam od njega tražio da izbriše moje podatke i da me ne kontaktira više.
Upravo sam to učinio ali za jednu tvrtku.

Kad smo kod toga “fizička osoba”. Koliko je ovdje webmastera koji su fizička osoba a ne tvrtka. Imaju web stranice i GA ili neki drugi vid prikupljanja podataka posjetitelja. Pa čak i da nemaju ništa na svojoj web od toga “search engine botovi” posjećuju i pregledavaju njihovu domenu i na neki način prate.

1 Like