Spojit forum, sajt i chat - Joomla

Ovako… Radim redizajn stranice od foruma koji imam. Forum je phpbb i htio bi da sve članove koje imam na njemu, spojim sa joomlom i da su oni omdah članovi i portala. Iliti, kad se ulogira na portal, da je automatski ulogiran na forumu i obrnuto (tako je i ovdje).

Isto bih dodao neki chat (ako neko ima kakav prijedlog koji, da lijepo izgleda, i da je lako za podesit, neka ostavi link), koji bi mogli koristit ti isti članovi.

Unaprijed hvala svima na odgovoru!

Znam da se radi preko bridga nekog jaran mi je to spominjao i trazio sam po google i nasao pa eto i ti tako ali za taj chat neznam znam samo forum i sajt da to uspijeva

Joomlu i phpBB možeš povezati s [color=“Red”]Jfusion komponentom[/color]…bila je i tema o tome ne tako davno, pročitaj, pogledaj si tu komponentu, pa javi ako ti zatreba pomoć…

Što se tiće chata, nisam ih koristio, ali za [color=“Red”]chat[/color] potraži ovdje, a ako pak te zanima [color=“Red”]shoutbox[/color], zaviri ovdje.

AJAX Shoutbox koristim na našem joomla-forum sajtu i fenomenalan je.
Jedino smo imali problema kad su i ne registrirani mogli pisati u shoutbox, (tada je raj za spamere), inače je super. Nije preveden na naš jezik al’ u jednom fajlu se sve vrlo lako promjeni.

Znam i ja da se povezuje s nekim bridgeom, samo više volim kada mi se konkretno predloži nešto (nešto isprobano). Ali naravno, i bilo kakav odgovor je dobar :slight_smile:

:malerukes

[quote=“Zmaj”]Joomlu i phpBB možeš povezati s [color=“Red”]Jfusion komponentom[/color]…bila je i tema o tome ne tako davno, pročitaj, pogledaj si tu komponentu, pa javi ako ti zatreba pomoć…

Što se tiće chata, nisam ih koristio, ali za [color=“Red”]chat[/color] potraži ovdje, a ako pak te zanima [color=“Red”]shoutbox[/color], zaviri ovdje.[/quote]

Hvala na konkretnom prijedlogu komponente s kojom mogu spojit forum i sajt! Budem pogledao malo upute, pokušavao ovih dana, pa ako ne bu išlo, svakako se javim :slight_smile:

Kaj se chata tiče, tu sam jako razočaran. Previše ih, ili izgleda preloše (dizajn), ili su komplicirani za koristit. Jedino Ajax chat dolazi u obzir, no i to ću vidjet :wink:

[quote=“mikibm”]AJAX Shoutbox koristim na našem joomla-forum sajtu i fenomenalan je.
Jedino smo imali problema kad su i ne registrirani mogli pisati u shoutbox, (tada je raj za spamere), inače je super. Nije preveden na naš jezik al’ u jednom fajlu se sve vrlo lako promjeni.[/quote]

Meni upravo treba to - da samo registrirani mogu koristit chat, da kada neko pretjera sa spamom, da odmah mičem.

Što se prijevoda tiče, pošto ti taj mod koristiš, bi li mi mogao dat ako ti imaš prevedno? Možeš uploadat na npr. rapidshare i poslat na pp. Unaprijed zahvalan. (naravno, nije problem ga sam prevest, ali ako već ima, čemu se mučit :smiley: )

hvala još jednom svima na odgovorima… Nešto bum ovih dana kemijal :wink:

no problem, samo da ga pronađem pa ti pošaljem link na pp.

Hvala :doki:

Rep + za Zmaja i mikibm-a :spimp:

evo ovako,
kreiraš fajl pod nazivom ‘hr-HR.mod_shoutbox.ini’ (Encoding ansi)
i u njega staviš dolje napisano:

NAME=Korisnik:
MESSAGE=Poruka:
SEND=Pošalji
LAST_MESSAGE=Najnovija poruka
AGO=ranije
YEAR=godina
YEARS=godine
MONTH=mjesec
MONTHS=mjeseca
WEEK=tjedan
WEEKS=tjedna
DAY=dan
DAYS=dana
HOUR=sat
HOURS=sata
MINUTE=minut
MINUTES=minute
REGISTER_ONLY=Pisanje je dopušteno samo registriranim korisnicima
GUESTTAG=
SMILEYS=Smileys

file staviš u ’ language/hr-HR/’ na svom sajtu i to je to.
naše riječi normalno možeš doraditi po svom ukusu :slight_smile:

Hvala kralju, budem se poigrao time ovih dana kao što sam već rekao :wink:

Evo što ja koristim: Još uvijek je besplatan, a ne bi me čudilo da postane komercijalan…

RokBridge
http://www.rockettheme.com/extensions-downloads/club/1006-rokbridge

zaista predivna komponenta sa još nekoliko modula potrebnih za ugodan rad… Veri juser-frendli…

[quote=“xapuc”]Evo što ja koristim: Još uvijek je besplatan, a ne bi me čudilo da postane komercijalan…

RokBridge

zaista predivna komponenta sa još nekoliko modula potrebnih za ugodan rad… Veri juser-frendli…[/quote]

Ovo mi se jako sviđa jer ispod vidim nekoliko modula baš koje sam tražio (npr Lastest post module! Puno hvala na ovom! :slight_smile: Rep +

da… ali čini mi se da moraš koristiti te module uz rokbridge… tako da odmah znaš. :slight_smile:

p.s. hvala za rep.

p.s.s. gdje se moze vidjeti trenutna reputacija?!

[quote=“xapuc”]da… ali čini mi se da moraš koristiti te module uz rokbridge… tako da odmah znaš. :slight_smile:

p.s. hvala za rep.

p.s.s. gdje se moze vidjeti trenutna reputacija?![/quote]

Ma to sam i mislio… Pošto je free komponenta rokbrigde, i ima te dodatne module, nju ću koristit :wink:

Reputaciju provjerit možeš tako da odeš u kontrolnu ploču:

http://www.webmajstori.net/forum/usercp.php

I izlista ti gdje si sve dobio reputaciju i ukupnu reputaciju :wink:

[quote=“mikibm”]AJAX Shoutbox koristim na našem joomla-forum sajtu i fenomenalan je.
Jedino smo imali problema kad su i ne registrirani mogli pisati u shoutbox, (tada je raj za spamere), inače je super. Nije preveden na naš jezik al’ u jednom fajlu se sve vrlo lako promjeni.[/quote]

Može li se na isti shotbox omogućit određenim članovima da brišu tuđe poruke, i da ih mogu bannirat s tog shoutboxa? Ako da, kako?

Ako ne, moral bum razmislit o drugoj opciji. Mislim da bu previše reklama na ovom, i sve ga se bojim pustit u opticaj dok ne podesim ove stvari…

[quote=“xapuc”]Evo što ja koristim: Još uvijek je besplatan, a ne bi me čudilo da postane komercijalan…

RokBridge

zaista predivna komponenta sa još nekoliko modula potrebnih za ugodan rad… Veri juser-frendli…[/quote]

Možeš mi molim te pojasnit kako šta moram podesit. Uspio sam navodno sve posložit(sve je kakti instalirano), ali kako god i šta god da namjestim, nekaj ne valja…

Zadnje šta sam uspio složit je da kad se neko na sajtu ulogira, da mu priznaje i podatke s foruma, ali kad se ulogira, odvede ga na mojadomena.com/home.html i izbaci iduću grešku:

riječ “nesto” je tu umijesto prave (nije bitno zašto)

Ja sam pokušavao sve živo mjenjat, ali ne ide… Ne znam kaj da radim…

Jel ima netko drugi iskustva sa RokBridgeom? Htio bih završit to danas, a stvarno ne znam kako… Ako niko ne pomogne u idućih par sati, morat ću maknut tu komponentu i probat neku drugu… Unaprijed hvala svima!

Rješio sam sve sa komponentom koju je predložio Zmaj u postu #3 u ovoj temi. Svima preporučujem tu komponentu!

Hvala svima!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja