Sprdex.com - followup

Tracking mi je pokazao posjete sprdexu sa webmajstora, pa sam iskopao account i dosao opet u posjetu. Vidim, forumu i dalje ide jako dobro :slight_smile:

Ovaj post je follow up teme http://www.webmajstori.net/forum/tema/36615-Sprdex koja je iz nekog razloga zatvorena (mozda ju je autor zakljucao?).

Samo da se dotaknem kratko nekih iznesenih stvari…
Sprdex je jako, JAKO mlad site, evo desetak dana je online tek (launch je bio 5.2. u kasnim satima), i istina, izasao je u produkciju puno prije nego je zaista bio spreman. Kreativni dio tima je nadglasao tehnicki dio :slight_smile:
Jos se radi i na funkcijama i na layoutu sitea u slobodno vrijeme, koliko god da ga malo imali.
Dizajn jos treba doraditi, i nekakve nove funkcionalnosti su u pripremi itd itd.

Sto se tice humora koji je ovakav i onakav… humor je dosta subjektivna stvar. Trenutno na sprdexu rade 3 autora, i nadamo se da ce se ta brojka povecati, tako da ima i razlicitih clanaka. Ni meni osobno nisu legli bas svi clanci, ali to je sasvim normalno. Neki vole jednostavnost, neki ozbiljnost, neki zesci cinizam. Nadamo se da ce s vremenom svatko moci naci tekst za dobro jutro koji ce mu malo razveseliti dan.

O imenu se isto dosta razglabalo interno, i eto, nekako je prevagnila misao vodilja da se korisniku u startu da do znanja da se ipak ne radi o ozbiljnim temama - “gdje prestaje vijest pocinje sprdex”.

Drago mi je da se portal spomenio i na webmajstorima. Opet napominjem da smo jako mlad site i svaka kritika i prijedlog je naravno dobrodosao.

EDIT: radim thread u ovom podforumu jer je site spomenut tu. Ako sam se ogrijesio o pravila, i thread bi bolje pristajao na nekom drugom mjestu, ispricavam se, i slobodno ga premjestite.

Puno uspjeha.

Kod nas humor, barem ono što smo ga mogli dobiti kroz masovne medije, nikada nije ispunjavao ulogu kritičara društva. Čini mi se da se sada po malo razvija stand-up scena, što je odlično. Svaki drugi projekt angažiran u ovaj jako, jako teški žanr je za svaku pohvalu. Možda se pojavi i hrvatski improv?

Hvala na lijepim zeljama :slight_smile:

Mislim da Sprdex nikad nece krenuti u smjeru stand-upa, ali eto, tko zna. Moram priznati da nas je sreca u startu malo (neocekivano) pomilovala; dobili smo pohvale Matije Babica i par webova, i Slobodna Dalmacija nas je kontaktirala za interview, sve u prvih par dana online. Kazem neocekivano jer smo namjeravali krenuti polako, puneci site sadrzajem, prije nego uopce pocnemo razmisljati o bilo kakvom marketingu. Glupo se zaliti na spotlight, ali nas je ipak malo nespremne sve docekalo (sto se vidi i po ne bas sasvim zavrsenom front endu sitea).
U svakom slucaju, radi se puno u pozadini, i nadamo se da ce projekt ipak zazivjeti.

Slozio bi se da je humor dosta tezak i nezahvalan zanr, pogotovo danas kada je valjda vrh zabave gledati u prerađene slicice 9gag-a. A eto, i inspiraciju treba drzati na nivou. I poznatiji siteovi slicne tematike (onion, njuz) imaju puno clanaka ispod nekakvog nivoa na kojeg su ljudi navikli, i zbog kojeg ih shareaju, likeaju, posjecuju. Ipak svako toliko uleti jedan ekstra clanak koji se rasiri drustvenim mrezama.
Pa eto, slobodno se ukljucite i na fejs ( https://www.facebook.com/sprdex ), i pratite dnevne clanke :slight_smile:

Dugo sam razmišljao o nečem sličnom ali nažalost nije bilo volje. Možda se prijavim kao autor:)
No što sam i rekao u onoj drugi temi fali vam velika doza ozbiljnost koja bi omogučila brandiranje projekta ovako ste samo još jedan parodija sajt.

Vjerovatno će se tekstovi sa nekim vremenom uobličiti i dobiti jasno viziju kuda idete.

@gorrc: Ako te uhvati inspiracija za nekakvim tekstom, slobodno se javi i posalji :wink:

Sto se ozbiljnosti tice… Sprdex nije Feral. Cilj je da tekstovi budu jednostavniji, laksi… zabavni. Mislim da ce uvijek biti puno drustveno politickih tema (u trenutnoj postavi su povjesnicar, sociolog i moja malenkost), ali nam sveta misija nije borba protiv vjetrenjaca.
Teme poput “EU trazi pristup Balkanu”, “Cudom prezivjeli”, “Registar nebranitelja” su se sigurno mogle napisati i u kriticnijem, politicki obojenom tonu, ali to jednostavno nije smjer u kojem zelimo ici. Na kraju teksta, ne zelimo da ljudi stisnu “Like” i promisle “slazem se”, nego da stisnu “Like” i navuku veseli grin preko face.

[quote=“Leffe”]@gorrc: Ako te uhvati inspiracija za nekakvim tekstom, slobodno se javi i posalji :wink:

Sto se ozbiljnosti tice… Sprdex nije Feral. Cilj je da tekstovi budu jednostavniji, laksi… zabavni. Mislim da ce uvijek biti puno drustveno politickih tema (u trenutnoj postavi su povjesnicar, sociolog i moja malenkost), ali nam sveta misija nije borba protiv vjetrenjaca.[/quote]

A ne mislim tako da ima neku političku angažiranost ili slično već da forma mora ispast ozbiljna jer se i na neki način parodira sa novinama. Možda jednostavno takav humor mi više odgovara.
Na Njuz naslovnici danas, Rade Šerbeđija glumi ruskog negativca u srpskom filmu. Ozbiljan naslov, ništa što nije neuobičajno, ali se nasmiješ samom tom naslovu. I zašto to nebi bilo moguče:)

ovo je sve na foru njuz.net svida mi se ald da i mi imamo hr inacicu njuz.net-a :wink:

[quote=“gorrc”]A ne mislim tako da ima neku političku angažiranost ili slično već da forma mora ispast ozbiljna jer se i na neki način parodira sa novinama. Možda jednostavno takav humor mi više odgovara.
Na Njuz naslovnici danas, Rade Šerbeđija glumi ruskog negativca u srpskom filmu. Ozbiljan naslov, ništa što nije neuobičajno, ali se nasmiješ samom tom naslovu. I zašto to nebi bilo moguče:)[/quote]

Pa da budem iskren, ja isto preferiram naslove koji na prvu zvuce sasvim “realno”. Al dobro, zasad se nitko nije isprofilirao kao “glavni urednik”, nego jednostavno jedni drugima komentiramo clanke, ali krajnja odluka je uvijek na autoru.

Sad, nakon sto nam je Zdravko Skender napokon vratio upravljanje serverom u zamjenu da medijski ispratimo njegovu sljedecu turneju po Hrvatskoj, smo malo jos poradili na dizajnu. Jos me muce oglasi, i ozbiljno ih razmisljam ukloniti sa sitea. Grozno me nervira kad dobijem dva identicna image oglasa odjednom. Ne mogu nekako narediti Googleu da ne prikazuje “duple” oglase?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja